Попередні статті

Четверг 15-Янв


Воскресенье 28-Дек


Пятница 26-Дек


Воскресенье 30-Ноя


Среда 26-Ноя


Понедельник 24-Ноя


Среда 01-Окт


Пятница 19-Сен


Вторник 16-Сен


Пятница 29-Авг


Понедельник 25-Авг


Воскресенье 24-Авг

Сьогодні на масовому ринку міського житла пропонуються в основному панельні і монолітні будинки.

І одне із завдань, яке треба вирішити покупцю, полягає у виборі між цими варіантами. Панельні і монолітні будівлі, природно, мають свої модифікації, особливості, переваги і недоліки, а також відрізняються за ціною, так що вибір досить непростою.

Тому «Журнал про нерухомість MetrInfo.Ru» вирішив допомогти покупцям у цьому важливому питанні.

Сучасні монолітні

Монолітні будинки з'явилися не так давно - в 1990-і роки, і монолітна технологія будівництва житла вважається найсучаснішою. Фактично це будинки з бетону (залізобетону, пінобетону), яким заповнюється зовнішня форма - опалубка, найчастіше представляє собою міцні щити з дерева або металу. Процес монолітного будівництва ділиться на кілька етапів: установка опалубки, пристрій арматурного каркаса (для міцності будинку), заливка бетону, зняття опалубки і декоративна обробка. Всі роботи повністю йдуть на будмайданчику. Монолітні будинки можуть бути практично будь-яких форм і завжди зводяться за індивідуальним проектом. «А конструктивно вони відрізняються один від одного технологією зведення несучих та зовнішніх огороджувальних конструкцій», - говорить Олексій Остробородов, комерційний директор ВАТ «ЦНІІМЕ» - забудовника ЖК «Московська, 21». «Наприклад, розрізняють монолітний каркас з цегляним наповненням, монолітний каркас з блоковим наповненням, моноліт з тунельної опалубкою», - повідомляє Ірина Кірсанова, комерційний директор ЗАТ «Пересвет-Інвест».

Зовнішні ж стіни монолітних будинків обробляють облицювальною цеглою, або вони являють собою вентильовані фасади: «Останнім часом цегла застосовується все рідше, а навісні вентильовані фасади - все частіше. Вони практично не поступаються цеглині ​​в технічних характеристиках і вартості, але мають переваги в зовнішньому вигляді і швидкості зведення », - розповідає Олексій Остробородов.

Суть вентильованого фасаду полягає в наступному: між облицюванням і утеплювачем утворюється повітряний простір, де вільно циркулює повітря, завдяки чому волога не накопичується, а виводиться назовні. Відповідно, конструкції будівлі мають довгий термін служби. Зазвичай вентильовані фасади обробляють керамогранітом, композитними панелями або натуральним каменем.

Монолітні будинки відрізняються вільними плануваннями квартир, що дозволяє покупцям втілити будь-які дизайнерські ідеї, просторим метражем (зустрічаються однушки площею 45-50 м кв., А також 4-5-кімнатні квартири площею від 130 до 150 м кв.), Високими стелями, лоджіями , еркерами та іншими архітектурними рішеннями. Вони мають гарну шумо-і теплоізоляцією, так як товщина стін зазвичай досягає 60 см (у панельних будинків не найсучасніших серій - близько 26 см), досить міцні й довговічні, і симпатичні зовні. У таких будинках часто заплановані кімната для консьєржа, колясочна, підземний паркінг і т.п. Загалом - вони сучасні. «Крім того, застосування індивідуального підходу при їх будівництві виключає заводський дефект», - зазначає Ольга Новикова, заступник генерального директора зі стратегічного та інвестиційного розвитку «НДВ-Нерухомість».

Різноманітні панельні


Панельні будинки в нашій країні в 1950-60 роки стали домінантою радянського житлового будівництва. В основі таких об'єктів - залізобетонні плити й цілі блоки, які виготовляють на заводах і потім збирають на будмайданчиках в багатоповерхові конструкції. Таким чином, розміри квартир і планування визначаються ще при проектуванні.

У панельних блоків існує досить багато модифікацій, які називаються серіями. Найпоширеніші, як повідомляє Наталія Соломонова, генеральний директор «МІЦ-Нерухомість» (ГК «МІЦ»), - це ГМС-1, ГМС-2001, С-111м, П46М, І-155, П55М, П44М, П44ТМ, П44, П44Т, КОПЕ, П3М, ПД-4. «Найбільш часто використовують серії П-44Т (наприклад, ЖК« Юрлов », ЖК« Нахімов », ЖК« Олексієво », ЖК« Марфіно », РК« Life-Сходненская », ЖК« Солнцево-Парк »та ін), КОПЕ (це ЖК «Заповідний», РК «Марфіно», ЖК «Чертанівський», ЖК «Бітцевський» тощо) і П-3М (ЖК «Марфіно», ЖК «Волгоградський», ЖК «Аннинский», РК «New Передєлкіно» тощо) », - говорить експерт.

Панельні серійні будинки іноді асоціюються з невеликими кухнями і санвузлами, низькими стелями і поганою тепло-і шумоізоляцією. Але це скоріше пам'ять про минуле - п'яти-, дев'яти-і дванадцатиповерхового радянського періоду домобудівництва. «Сучасні панельні будинки значно відрізняються від хрущовок: більш високі стелі (до 3,5 м, а раніше були 2,48), просторі холи та кухні, засклені лоджії. Площі однокімнатних квартир варіюються вже в межах 35-42 кв. м, а не 30-33 кв. м як раніше. А двокімнатні - 59-64 кв. м проти колишніх 38 кв. м », - порівнює Ірина Кірсанова (« Пересвет-Інвест »).

Наприклад, одна з популярних сьогодні серій - П-44Т - це оновлена ​​серія П 44, тут уже інша конструкція і планування - більш комфортна: в деяких дво-і трикімнатних квартирах вікна виходять на різні сторони світу, виключені суміжні кімнати, а санвузли - роздільні . Площа однокімнатних квартир в цій серії - 37-39 кв. м, двокімнатних - 51 - 65 кв. м, трикімнатних - 73 - 82 кв. м. «Крім того, зовні будинок П-44Т схожий на цегляний, його фасади облицьовують червоною цеглою, який відтіняють білі еркери і лоджії», - розповідає Андрій Тітюнік, генеральний директор компанії «Абсолют Нерухомість», відзначаючи при цьому всього два недоліки розглянутого варіанта - відсутність чотирикімнатних квартир і невеликі кухні (7 кв.м) в однушках. Втім, цей мінус усунутий в іншій модифікації - П-44К.

Досить зручна і серія КОПЕ та її модифікація КОПЕ-М-Парус (випускається з 2003 року). Такі будинки можуть бути змінної поверховості і мають дуже привабливий зовнішній вигляд, вони оформляються або плиткою під мармур, або різнокольоровими панелями. У цих серіях можна придбати однокімнатні квартири середньою площею 38 кв. м, двокімнатні - 53-59 кв. м, трикімнатні - 75-79 кв. м., чотирикімнатні - 100 кв. м, причому квартири, як конструктор, легко піддаються переплануванні і об'єднанню на стадії проектування (тобто забудовник може вдосконалити наявний стандарт). «Є й ще плюси - підлоги покриті шумозахисними матеріалами, а лоджії - засклені», - говорить Андрій Тітюнік («Абсолют Нерухомість»), а недолік всього один - в деяких квартирах невеликі санвузли площею близько 3 кв. м.

Потреби сучасного покупця житла може задовольнити і серія П-111м (12-19-поверхові будинки, площа однушек - від 37 до 43 кв. М, двушок - від 54 до 58 кв. М, трійок - від 73 до 83 кв. М) . Планування цієї серії теж легко змінити на стадії проекту, і до того ж у таких будинках багато світла, так як майже всі квартири, включаючи однушки, орієнтовані на дві сторони, а зовнішні стіни - тришарові, що підвищує теплозбереження. Зовні П-111м дуже симпатичні - покриті керамічною цеглою і прикрашені декоративними поясами і фронтонами, ось тільки кухні в стандартному варіанті невеликі - близько 8 кв.м.

А практично ідеальної панеллю можна вважати серію І-155 (зразок забудови - ЖК «Нова Тригірка»), де пропонуються однокімнатні квартири площею 40 кв. м, двокімнатні - площею від 55 до 60 кв. м, трикімнатні - площею 70 - 90 кв. м і чотирикімнатні - 116 кв. м. «Дома І-155 навіть називають« містком до моноліту », оскільки зовнішні стіни перших восьми поверхів зводять з монолітного залізобетону. Ця серія відрізняється вдалим плануванням, що передбачає великі лоджії і кухні, і прекрасною інсоляцією, так як всі квартири орієнтовані на дві або три сторони світла. І до того ж тут є підземний паркінг », - розповідає Андрій Тітюнік (« Абсолют Нерухомість »). Не вирішена лише проблема звукоізоляції.

З цим показником краще в зовсім новій серії - Евро'Па (використовується, наприклад, в «Новокосіно-2»), представленої на московському ринку з 2009 року, де також пропонуються зручні квартири з можливістю об'єднання вітальні і кухні, з просторими кухнями і хорошою інсоляцією. І крім того, в Евро'Пе пропонуються невеликі квартири-студії (середня площа - 27 м кв.), А на першому поверсі є приміщення для консьєржів та колясочні.

А покупці, що бажають різноманітності і нестандартних рішень, можуть звернути увагу, наприклад, на серію РД - 17.04 (частіше зустрічається в Підмосков'ї, однокімнатні квартири - 32 кв. М, двокімнатні - 54-58 кв. М, трикімнатні - 83 кв. М) , де пропонуються квартири з напівкруглими вітальнями (розташовані в еркерах). «При цьому серія за своїми характеристиками нічим не поступається моноліту, наприклад, товщина рядових панелей тут - 35 см, а торцевих - 40 см, що вирішує проблему теплоізоляції. А фасади будинків можуть бути пофарбовані в різні кольори або підготовлені під кріплення вентильованого фасаду », - розповідає Василь Діалектів, керівник відділу маркетингу і реклами ГК« Дружба-Моноліт ».

Загалом, називати сучасні панельні будинки нудними й незручними сьогодні несправедливо.

Що краще?


І хоча багато експертів ринку вважають, що моноліт виграшніше, не можна сказати, що панель однозначно гірше. По-перше, панельні будинки швидше будуються, оскільки безпосередньо на самому будмайданчику відбувається лише процес складання раніше виготовлених на заводі блоків, та до того ж типові проекти завжди простіше погоджувати.

«Середня швидкість зведення панелі - один поверх за три дні», - запевняє Василь Діалектів (ГК «Дружба-Моноліт»). «Ключі від квартири в панельному будинку реально отримати за рік, а моноліт доводиться чекати не менше 1,5 - 2 років», - підтримує його і Сергій Канаєв, голова ради директорів ЗАТ «Кама-Проект».

По-друге, монолітні будинки зазвичай здаються навіть без внутрішніх стін, не кажучи вже про стяжці, електропроводці, ремонті, сантехніці тощо, хоча є і винятки, як, наприклад, мікрорайон «Царицино», де пропонуються квартири з обробкою. «Проте панельні будинки завжди здаються, якщо і не з обробкою, то зі стяжкою і міжкімнатними стінами, а відповідно і витрати на їх ремонт будуть нижче», - повідомляє Сергій Канаєв. Це вигідно тим, хто хоче швидше переїхати в новий будинок і бажає скоротити витрати. Ну а тих, кого лякає одноманітність панелі, Олексій Харитонов, директор з реалізації та маркетингу компанії «ЮІТ Сітібуд», запевняє, що кількість типових секцій і типів квартир сьогодні величезна: від кутових до лінійних, від малосімейних студій до багатокімнатних варіантів.

Але правда, втілити в життя всі свої фантазії і отримати квартиру мрії з індивідуальним дизайном в панельному будинку, швидше за все, не вийде: «Переробити серійний будинок дуже складно, в панельних будинках часто просто неможливо узгодити перепланування», - говорить Сергій Канаєв. А в квартирах монолітних будинків можна зробити необхідну кількість кімнат, вибрати їх метраж та розташування, та й взагалі виконати практично будь-які архітектурні та дизайнерські задуми. Правда, за умови, що на це є кошти.

Крім того, монолітне житло більш якісне. Це більш міцна конструкція з високою тепло-і звукоізоляцією, до того ж передбачає наявність підземних паркінгів. «І ще в монолітних будинках, як правило, вище стелі - не менше 3 м, тоді як в панелі до 2,75 м», - зазначає Олексій Харитонов («ЮІТ Сітібуд»).

У фокусі ціни


Але за якість доводиться платити. «Перш за все, монолітне будівництво - це більш складна технологія, що вимагає дорогої оснастки і більшого числа робочих різних спеціальностей (арматурників, бетонників і інш.). Плюс додаткові витрати на прогрів бетону в зимовий час, тому в моноліту більш висока собівартість », - говорить Олексій Харитонов (« ЮІТ Сітібуд »). По-друге, більш високу якість робить моноліт популярним серед покупців з досить високими доходами, підвищує його престиж, і це дозволяє забудовникам і девелоперам збільшувати свій прибуток. «Моноліт у нас позиціонується як більш гнучкий продукт, і це в основному бізнес-клас. Звідси й більш дорогі оздоблювальні матеріали, і дорогі ліфти, системи вентиляції та кондиціонування, охорона, відеоспостереження і т.д. Тобто крім стін існує ще безліч статей витрат », - говорить Ірина Кірсанова (« Пересвет-Інвест »), і все це теж підвищує ціну. І по-третє, середня площа квартир в монолітних будинках, як правило, більше, ніж в панельних, тому навіть при незначній різниці у вартості квадратного метра загальна ціна житла виходить вище.

У підсумку квартира в панельному будинку зазвичай на 20-30%, а то і на 50% дешевше, ніж в розташованому в тому ж районі монолітному об'єкті. Якщо розглядати в середньому по Москві, то, як стверджує Наталя Соломонова (ГК «МІЦ»), ціна квадратного метра в панельній новобудові сьогодні на 24% нижче, ніж в монолітній: «Панельні будинки стоять в середньому 145 тис. руб. / М кв ., а монолітні - 190 тис. руб. / м кв. ». Втім, є й досить демократичні пропозиції - наприклад, мікрорайон «Царицино», де вартість квадратного метра в монолітному будинку починається від 94 000 руб.

Але монолітних будинків економ і комфортклассов в Москві мало, в основному вони представляють бізнес-клас, а панельні проекти, навпаки, в переважній більшості випадків відносяться до бюджетних сегментам, тому різниця в цінах часто дуже значна. «Середня вартість квартир в монолітних новобудовах бізнес-класу - 288 416 руб. / Кв. м, а в панельних (економ) - 131 853 руб. / м кв. Двокімнатна квартира в монолітному будинку бізнес-класу на заході столиці коштує близько 15-16 млн рублів, а двушка в панельній новобудові в Чертаново продається в середньому за 10-12 млн рублів », - розповідає Ірина Кірсанова (« Пересвет-Інвест »), відзначаючи , що на вторинному ринку ситуація в цілому така ж.

А от у Підмосков'ї різниця не настільки істотна, оскільки там немає жорсткого поділу на сегменти і не так вже й багато об'єктів бізнес-класу: «Наприклад, однокімнатна квартира в монолітній новобудові площею 42 кв.м варто 4300000 рублів, а однушка в панельному будинку (площа - 36 кв.м) - 3,9 млн руб. », - говорить Ірина Кірсанова (« Пересвет-Інвест »).

Що в майбутньому?


І панельні, і монолітні будинки знаходять свого покупця, хоча на сьогоднішній день в Москві і Підмосков'ї переважають все ж монолітні об'єкти: «У столиці частка монолітних будинків у загальному обсязі пропозиції на первинному ринку становить 95%», - стверджує Наталя Соломонова (ГК «МІЦ »). Ольга Новикова («НДВ-Нерухомість») та Ірина Кірсанова («Пересвет-Інвест») називають трохи менші цифри - 89% і 90,5% від загального обсягу пропозиції відповідно, але тенденція в будь-якому випадку очевидна.

У Московській області відсотки, звичайно, не такі значні - 64,6%, як стверджує Ірина Кірсанова, але все одно моноліт обганяє панель. Тому багато експертів упевнені, що майбутнє за монолітним житловим будівництвом, тим більше що крім зазначених плюсів «індивідуальні монолітні будинки набагато швидше реагують на потреби ринку, ніж типові серії», - говорить Сергій Канаєв (ЗАТ «Кама-Проект»).

«Проте, за підрахунками Росстроя, щоб задовольнити попит, в Росії необхідно вводити не менше 145 000 000 квадратів житла щороку, а реалізувати настільки амбітний план можна тільки за рахунок масової панельної забудови, - вважає Андрій Тітюнік (« Абсолют Нерухомість »). - Ціна квадратного метра в панельному будинку значно нижче, ніж в монолітному, а швидкість зведення в три-чотири рази вище, тому панель була, є і буде ».

«Збірний залізобетон не піде з ринку. Подібне житло завжди буде затребувано, особливо в регіонах, де їм досить активно забудовуються околиці міст. Подібні проекти краще всього підходять для масової комплексної забудови », - підтримує Ірина Кірсанова (« Пересвет-Інвест »). А ось при точковому будівництві, на думку Олексія Остробородова («ЦНІІМЕ»), логічніше використовувати моноліт (хоча він використовується і в масштабних проектах).

Таким чином, в найближчому майбутньому напевно будуть і панельні, і монолітні будинки.

Cпорiднене
Новобудови: технології будівництва. Панель vs моноліт | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 7
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.