Попередні статті

Четверг 15-Янв


Воскресенье 28-Дек


Пятница 26-Дек


Воскресенье 30-Ноя


Среда 26-Ноя


Понедельник 24-Ноя


Среда 01-Окт


Пятница 19-Сен


Вторник 16-Сен


Пятница 29-Авг


Понедельник 25-Авг


Воскресенье 24-Авг

Експерти розповідають як характеризується ринок фінської іпотеки і чим він відрізняється від російського

Які зміни зараз відбуваються на ринку іпотечного кредитування в Фінляндії?

Які останні тренди на іпотечному ринку Фінляндії?

Карі Кауніскангас, перший віце-президент концерну ЮІТ

Фінська ринок іпотечного кредитування має довгу історію і досить добре розвинений. У Фінляндії приблизно 80% квартир купуються за допомогою іпотечних кредитів, що не дивно, оскільки в єврозоні відсотки по кредитах досить низькі, в середньому 3% (+ / -1%), і тенденцією останнього десятиліття стало значне збільшення термінів їх погашення. Сьогодні нормою вважається термін в 20-30 років. При необхідності покупцям видаються і більш довгострокові кредити.

У Фінляндії діє так звана RS-система, яка забезпечує покупцеві і банку достатні гарантії і захист протягом будівництва будинку, тому споживачі самі можуть вибирати банк і умови житлового кредитування.

Абревіатура RS - це похідне від фінського «rahalaitosten neuvottelukunnan suosittelema», що означає «рекомендовано консультаційним комітетом фінансових організацій». RS система була розроблена банками в 1970-х, а в 1995 році відповідні положення були включені в закон про житлові угодах (Housing Transactions Act). Якщо порівнювати з Росією, то це, в певному сенсі, аналог закону 214-ФЗ, який охороняє права пайовиків.

У Фінляндії умови кредиту та його максимальний розмір залежать від майна, доходів та можливості його забезпечення позичальником. Але в середньому максимально можлива сума кредиту становить 70% від ринкової вартості житла. Більші кредити видаються тільки за наявності додаткового забезпечення з боку позичальника, крім квартири, що купується.

Серед основних трендів на фінському іпотечному ринку можна виділити наступні: видача кредитів на тривалий термін, отримання кредитів під фіксований відсоток, можливості страхування на випадок хвороби, безробіття та інших непередбачених ситуацій.

Порівняйте, будь ласка, іпотечні ринки Росії та Фінляндії.

Теему Хелпполайнен, перший віце-президент бізнес-сегменту «Міжнародні послуги з будівництва» концерну ЮІТ

У порівнянні з Фінляндією, та й взагалі з Європою в цілому, в Росії ринок іпотечного кредитування розвинений набагато слабше. Якщо у Фінляндії, як уже говорилося вище, із залученням іпотечного кредитування відбувається близько 80% угод, то в Росії в 2011 році ситуація була наступною - частка угод купівлі-продажу нерухомості з залученням іпотеки збільшувалася і до грудня склала близько 50% (дані по продажам концерну ЮІТ в Росії). Ми очікуємо, що в 2012 році тенденція по нарощуванню обсягів іпотечного кредитування збережеться за умови того, що макроекономічна ситуація, від якої залежить динаміка цін на житло і доступність іпотечних кредитів, залишиться стабільною.

Якщо у Фінляндії середня величина іпотечної ставки коливається в діапазоні від 2 до 4 відсотків, то в Росії мінімальна ставка складає близько 9-10%, а максимальна - 14-15%. До речі, потрібно відзначити, що останнім часом в Росії ми спостерігаємо те, що відсотки за іпотечними кредитами рухаються убік збільшення.

Що стосується рівня ставок по іпотечних кредитах в Росії і Фінляндії, то, насправді, дельта тут не так велика, як може здатися на перший погляд. У Росії високі відсотки виправдані відповідним рівнем інфляції, у той час як у Фінляндії рівень інфляції низький.

Ще одна відмінність пов'язано з терміном погашення іпотечних кредитів: якщо у Фінляндії довгострокові кредити (на 20 і навіть 30 років) - це абсолютна норма, то в Росії, де іпотека сприймається як «кабала», багатьом покупцям квартир важко собі уявити, що їм доведеться розплачуватися з банком на протязі декількох десятиліть. У зв'язку з цим, росіяни прагнуть брати кредити на короткий термін з більш високими щомісячними виплатами.

Cпорiднене
Іпотека по-фінськи | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 4
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.