Попередні статті

Четверг 15-Янв


Воскресенье 28-Дек


Пятница 26-Дек


Воскресенье 30-Ноя


Среда 26-Ноя


Понедельник 24-Ноя


Среда 01-Окт


Пятница 19-Сен


Вторник 16-Сен


Пятница 29-Авг


Понедельник 25-Авг


Воскресенье 24-Авг

Самостійне будівництво будинку реально вигідніше, ніж придбання готового будинку з ділянкою, і дешевше як мінімум удвічі

Незважаючи на кризу, ціни на нерухомість залишаються як і раніше дуже високими. Саме тому багато хто намагається обзавестися власним будинком: адже будівництво будинку часто дешевше покупки квартири. До того ж будувати можна поступово, поетапно вкладаючи кошти. Але справа ця досить складна, потребує часу і енерговитрат, повного занурення і навчання абсолютно новій справі - інакше хороший будинок не побудувати, і тим більше не вдасться заощадити. Але якщо до будівництва підійти з розумом, то власний великий будинок стане набагато доступнішим невеликої квартири.

Отже, давайте розглянемо, з чого варто почати і на що звернути увагу, якщо ви все ж вирішили обзавестися своїм будинком. Олена Коверга, віце-президент зі зв'язків з громадськістю УК «Фінанси та нерухомість», розповіла порталу riarealty.ru, які моменти важливі при будівництві. Спочатку вам потрібно визначити, чи можете ви взагалі зводити будинок на своїй ділянці: після придбання землі вам потрібно отримати свідоцтво про право власності. Потрібно пам'ятати, що на землях, які призначені для ведення сільського господарства, будувати будівлі заборонено. Тому в ваших документах має бути сказано, що на ділянці дозволяється дачне або індивідуальне житлове будівництво.

Після цього на ділянці потрібно провести топос'емку, зрозуміти, яка структура залягає грунтів і наскільки високий рівень грунтових вод. Зазвичай вартість подібних робіт залежить від того, де розташована ділянка, чи є до нього під'їзд, наскільки він віддалений від центру.

Потім потрібно буде зробити проект самого будинку і решті забудови на території ділянки - це може зробити будь-яка ліцензована компанія. Простежте, щоб у проекті обов'язково були присутні архітектурний і конструктивний розділи, а також враховані всі внутрішні інженерні мережі. Якщо ж поки інженерних мереж на ділянці немає, то паралельно з усією роботою можна займатися їх підведенням. Як правило, найдорожчий пункт - це підведення електрики, також потрібно буде вкластися в підведення газу - краще, якщо поряд з ділянкою проходить труба.

Як відомо, ділянка без комунікацій коштує відчутно дешевше такого ж за площею, але з уже прокладеними мережами. Зазвичай такі пропозиції на ринку ставляться до суперекономічний, стоять подібні землі недорого, так як власникові ділянки доведеться вкладатися не тільки в прокладку комунікацій, а й у загальне облаштування селища. Звичайно, з точки зору «якнайшвидшого вселення» в будинок, супереконом - це самий довгограючий варіант. Але в той же час він же і найменш витратний, так як вкладати кошти в будівництво можна поетапно - в міру появи доходів, з найменшим навантаженням для сімейного бюджету. По ідеї це ті самі «рідні шість соток», які отримували громадяни в радянські часи під сади-городи, і які були витіснені з ринку селищами, побудованими «під ключ».

«Якщо ви купили супереконом, то вам треба організувати ДНП (дачне некомерційне партнерство) або ДНТ (дачне некомерційне товариство), для чого необхідні мінімум три власника. На кошти, зібрані з членів партнерства, ДНП проводить комплекс робіт по облаштуванню: звертається із заявкою про виділення потужностей в МОЕСК, Мособлгаз, направляє запити до ліцензовані організації, які здійснюють буріння свердловин », - розповідає Олена Коверга. У відповідь на свої звернення члени партнерства повинні отримати технічні умови. І тільки після їх отримання можна зайнятися підбиттям світла, газу до селища, а також бурити артезіанські свердловини. Крім того, не потрібно забувати, що стандартні роботи включають в себе ще й проведення доріг усередині селища і загальне його огорожу.

Тепер починаємо займатися безпосередньо будинком. Проект, який ви отримали до того, необхідно спочатку погодити в місцевих управліннях архітектури, після чого потрібно отримати дозвіл на будівництво в органах місцевого самоврядування. Управління архітектури погоджує індивідуальний проект домоволодіння відповідно до проекту планування селища. Якщо проекту планування селища немає, цим має займатися дачне некомерційне партнерство. Коли всі дозволи будуть отримані, можна приступати до будівництва.

З типом фундаменту і будівельними матеріалами ви визначитеся після розрахунків, заснованих на геологічних вимірах, зроблених раніше, - це склад, щільність грунтів, глибина промерзання грунту, рівня грунтових вод і т. п. Дуже багато залежить від виду грунту, тому не обов'язково ваш фундамент повинен бути дуже масивним і глибоким. Якщо ви хочете зробити в будинку підземний поверх, то його ціна обійдеться вам в два рази дорожче, ніж звичайний, надземний рівень. Але при влаштуванні повнопрофільних стрічкових фундаментів ціна скоротиться до відносини 1:1,5, пише riarealty.ru.

Професіонали радять при виборі матеріалів для зведення будинку враховувати основні їх особливості: вартість матеріалів і роботи з ними (найдешевшими вважаються піноблоки і сендвіч-панель), їх довговічність (цегла, моноліт), екологічність (брус, колода). До того ж вибір матеріалів залежить від того, за яким архітектурним проектом буде будуватися ваш будинок: не всі матеріали можуть втілити будь-яку архітектурну ідею. Наприклад, із самого універсального матеріалу - моноліту - можна звести будинок будь-якої форми, але він за ціною вийде занадто дорогим.

Коли ви будете вибирати матеріали для даху будинку, то можна спиратися на ті ж принципи, що і при зведенні стін і фундаменту. Вибір залежить від архітектурного рішення. Найдешевшими вважаються металочерепиця та шифер, а довговічною і екологічної - натуральна черепиця.

І останнє - проведення робіт і пошук робітників. Оптимально буде найняти будівельників вашого майбутнього будинку по рекомендації. Причому краще, якщо рекомендації дадуть ваші знайомі. Обов'язково потрібно подивитися фактично реалізовані будівельною бригадою проекти. По можливості поговоріть з попередніми замовниками і робіть замовлення тільки на ті роботи, аналоги яких ви вже бачили виконаними. В іншому випадку ви ризикуєте заплатити за викинутий матеріал і втратити час. Звичайно, більшість з нас звертаються до приватних будівельникам, але потрібно пам'ятати, що діючі гарантії дають тільки ліцензовані будівельні компанії, які пропрацювали на ринку більше 5 років, що мають представництво в Москві у вигляді офісу з постійними телефонами і адресою. Зазвичай вони мають свої сайти, де можна ознайомитися з виконаними ними проектами. Потрібно пам'ятати, що ціна будівлі складається з метражу будівлі. Але на сьогоднішній день пропозиція робочої сили явно вище попиту, тому має сенс торгуватися, в тому числі і з будівельними компаніями.

Після того як настане довгоочікуваний момент і ваш будинок буде побудований, вам потрібно буде отримати висновок БТІ та оформити акт введення будинку в експлуатацію в органах місцевого самоврядування. Як запевняє Олена Коверга, самостійне будівництво будинку реально вигідніше, ніж придбання готового будинку з ділянкою. Перш за все, тому що дешевше як мінімум удвічі. Ви не будете переплачувати підряднику за роботу і будматеріали. Наступна перевага - зручний графік будівництва та його фінансування: ви можете заморозити на час будівництво, або, навпаки, форсувати роботи. По-третє, екологічна складова - самостійний вибір матеріалів і можливість контролю на кожному етапі зведення житла. По-четверте, ви можете побудувати будинок за своїм проектом, проявивши творчість і фантазію. По-п'яте, ви будете знати не тільки з чого, але і як побудований ваш будинок, наймаючи робітників, які вас влаштовують. У цьому випадку власник ділянки отримує максимально якісний продукт, так як особисто бере участь в будівництві свого будинку - починаючи від вибору матеріалів і закінчуючи плануванням.

Cпорiднене
Будівництво будинку «з нуля» дешевше покупки готового | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 4
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.