Попередні статті

Четверг 15-Янв


Воскресенье 28-Дек


Пятница 26-Дек


Воскресенье 30-Ноя


Среда 26-Ноя


Понедельник 24-Ноя


Среда 01-Окт


Пятница 19-Сен


Вторник 16-Сен


Пятница 29-Авг


Понедельник 25-Авг


Воскресенье 24-Авг

Батьки мають право на отримання податкового вирахування за своїх не досягли повноліття дітей, на ім'я яких вони набувають квартиру або будинок. Таку постанову оприлюднив Конституційний суд РФ.

Він нагадує, що податковий кодекс РФ не забороняє використання права батька, який придбав за рахунок власних коштів житло для свого неповнолітню дитину, на отримання майнового вирахування. Проте таким правом можна скористатися лише один раз.

Покупка квартири або будинку - великий і важливий крок у житті будь-якої сім'ї, який тягне за собою значні витрати. Проте в цьому випадку на допомогу росіянам, які купують житло, один раз в їхньому житті готове прийти держава, яка спеціально для таких громадян передбачив податкові пільги. Основним незаперечним фінансовим перевагою при придбанні нерухомості є можливість отримати майновий податкові відрахування.

Відповідно до Податкового Кодексу, платник податків неодноразово має право на майнове податкове вирахування в сумі, витраченої на будівництво або покупку квартири (будинку) на території РФ. Відрахування надається росіянам за умови, що громадянин має доходи, оподатковувані прибутковим податком за ставкою 13%. При цьому податкове вирахування включає суму, витрачену на купівлю або будівництво житла, а також суму відсотків по іпотечному кредиту.

У випадку, коли дорослі купують квартиру або будинок для себе, в свою власність, все начебто зрозуміло. А от як бути з батьками, які на власні кошти купують житло не собі, а своїм неповнолітнім дітям?

Конституційний суд (КС) Російської Федерації на цей рахунок виніс своє рішення. Він постановив, що батьки маю право на отримання майнового податкового вирахування за своїх неповнолітніх дітей, на ім'я яких вони купують нерухомість, в тому числі житловий будинок, квартиру, кімнату або частку в них. Відповідна постанова розміщена у четвер, 15 березня, на офіційному сайті суду.

Для довідки: відповідно до положень пункту 1 статті 220 Податкового кодексу РФ, при визначенні розміру податкової бази з податку на доходи фізичних осіб платник податку має право на отримання майнового податкового відрахування в сумі, отриманої в податковому періоді від продажу нерухомості (підпункт 1), а також у сумі фактично вироблених витрат на придбання на території РФ нерухомості, у тому числі квартири (абзац другий підпункту 2).

Як вказує Конституційний Суд Російської Федерації, виходячи з конституційного принципу рівного податкового тягаря при оподаткуванні доходів фізичних осіб потрібно облік економічного становища не тільки конкретного платника податків, а й неповнолітніх членів його сім'ї.

Між тим, у постанові КС РФ наголошується, що право на отримання в повному обсязі майнового податкового відрахування платником податків, які сплатили за рахунок власних коштів придбання спільно з неповнолітніми дітьми у спільну часткову власність об'єкта нерухомості, в Податковому кодексі РФ не передбачено. У підсумку це призводить до ущемлення прав таких платників податків.

Приводом для розгляду даного питання стало звернення уповноваженого з прав людини в РФ Володимира Лукіна. Омбудсмен заступився за жительку Коврова Ольгу Каган, якій відмовили в отриманні майнового податкового відрахування на доходи за житло, придбане нею для неповнолітньої дочки.

О.Каган купила квартиру, одноосібної власницею якої була оформлена її неповнолітня дочка. Для отримання майнового податкового вирахування мати звернулася до податкової інспекції по Володимирській області з відповідною заявою, проте їй було відмовлено.

Розглянувши справу, суд визначив, що право на отримання майнового вирахування - це право платника податків, саме він повинен витратити власні кошти і придбати у власність нерухомість. Однак, враховуючи, що цивільні права та обов'язки виникають тільки з настанням повноліття, за неповнолітніх дітей угоди здійснюють законні представники, насамперед батьки.

КС РФ підкреслює, що батьки, які мають неповнолітніх дітей і витрачають власні кошти на придбання об'єктів нерухомості у спільну часткову власність з ними, утворюють самостійну групу платників податків, яка в силу конституційного принципу рівності оподаткування не може бути поставлена ​​в гірше становище порівняно з іншими платниками податку на доходи фізичних осіб.

При цьому в постанові КС РФ наголошується, що Податковий кодекс РФ не забороняє одноразове використання права батька, який придбав за рахунок власних коштів нерухомості своєму неповнолітній дитині, на отримання майнового вирахування, наголошується в постанові.

У зв'язку з цим суд ухвалив, що правозастосовні рішення, прийняті відносно О.Каган, підлягають перегляду.

Разом тим, КС РФ відзначає, що, реалізуючи право на майновий податкові відрахування у зв'язку з придбанням житлового приміщення у власність свого неповнолітню дитину, батько (при тому, що раніше даний податкове вирахування на підставі Податкового кодексу РФ він не отримував) позбавляється можливості скористатися ним згодом, оскільки в цьому випадку майновий податкові відрахування дає податкову вигоду саме батькові як особі, зобов'язаному платити податок на свої доходи.

"Повторне отримання майнового податкового вирахування виключається, якщо батько, утікач витрати на придбання житлового приміщення у власність своєї дитини, вже скористався правом на даний податкове вирахування в зв'язку з придбанням житлового приміщення як в свою власність, так і у власність іншої своєї дитини", - йдеться в постанові КС РФ.

Cпорiднене
Покупка квартири: на що можуть розраховувати батьки | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 5
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.