Попередні статті

Четверг 15-Янв


Воскресенье 28-Дек


Пятница 26-Дек


Воскресенье 30-Ноя


Среда 26-Ноя


Понедельник 24-Ноя


Среда 01-Окт


Пятница 19-Сен


Вторник 16-Сен


Пятница 29-Авг


Понедельник 25-Авг


Воскресенье 24-Авг

[image1_right] Все більше сучасних новобудов зводиться за індивідуальним проектом, а отже, великі шанси знайти квартиру, планування якої повністю відповідає потребам та очікуванням покупця нерухомості.

Однак все одно у багатьох виникає бажання трохи пересунути якусь стіну або об'єднати туалет з ванною (а може, навпаки, роз'єднати), щоб було зовсім ідеально. І природно, всі ці роботи хочеться завершити до отримання ключів, щоб без зволікань в'їхати у своє «гніздечко».

Тому «Журнал про нерухомість MetrInfo.Ru» вирішив з'ясувати, чи можливо Зробити перепланування до заселення новобудови, які забудовники за це візьмуться і скільки це буде коштувати.

Скоріше ні, ніж так

На жаль, всі фахівці ринку нерухомості зійшлися в думці, що повністю зробити перепланування в споруджуваному будинку не можна, особливо в Москві. «Теоретично закон не забороняє робити перепланування квартир ще до здачі будинку в експлуатацію, і технічно в цьому немає нічого складного. Однак в організаційному плані оформити все відповідно до закону настільки клопітно, що практично ніхто цим не займається, - стверджує Роман Семчишин, комерційний директор компанії TEKTA GROUP. - Згідно Містобудівній кодексу РФ планування квартир (в тому числі вільна) прописується у проектній декларації (пп. 4, п. 12, ст. 48 ГСК РФ). Проектна декларація відправляється на держекспертизу, а після її проходження затверджується забудовником. Перепланування квартири - це відхилення від затвердженої проектної декларації, тому вона потребує внесення відповідних змін, і весь процес повторюється знову - повторно проходить експертиза і документація затверджується у забудовника. До того ж до введення будинку в експлуатацію забудовник має лише попередніми даними обмірів БТІ, а робити проект перепланування за попередніми обмірюваннях погодиться далеко не кожна проектна організація ».

Таким чином, узгодити перепланування, не кажучи вже про відповідні роботи, дуже складно. «У Москві внести зміни у планування на стадії будівництва немає ніякої можливості, - пояснює Борис Леонтьєв, директор« Стройтрест Проект Концепт ». - За будь-яку перепланування відповідає Мосжілінспекция, яка приймає документи на узаконення змін, тільки якщо є свідоцтво на власність. Тому громадянин, який бажає виконати перепланування до введення будинку в експлуатацію, тобто не будучи ще власником житла, не може нічого зробити. Але в Підмосков'ї можна спробувати. Не кажу за всю область, але, наприклад, у містах Ивантеевка та Красноармійськ практика перепланування до отримання свідоцтва на власність, і в тому числі до введення будинку в експлуатацію, існує. Для цього необхідно виконати проект перепланування, узгодити його з автором дому, отримати узгодження головного архітектора міста і здати проект в БТІ до його виходу на обміри новобудови. Більше того, до обмірів БТІ покупець квартири не тільки може, але скоріше навіть зобов'язаний згідно з проектом перепланування виконати її фактично. А що вийшло на обміри БТІ готує паспорт будинку вже з урахуванням змін ».

Але в цілому в Московській області зробити перепланування до отримання ключів вельми проблематично - не багато забудовників беруться за цю справу. «Це пояснюється не тільки труднощами узгодження, але і тим, що девелопери зайняті великими обсягами будівництва, і індивідуальний підхід для них вкрай не зручний - він вносить зміни в стандартний процес роботи», - говорить Олександр Енгель, керівник відділу новобудов ГК «МІЦ».

Якщо ж забудовник або девелопер або його партнер все-таки погоджуються допомогти з переплануванням, то це оформляється окремим договором і коштує певних грошей - в плюс до вартості житла. У такому разі на забудовника (девелопера, компанію-партнера) оформляється довіреність, за якою він узгоджує зміни в проектній документації. «Починається все з розробки проекту, потім йде етап узгодження, і тільки після отримання всіх підписів і резолюцій можна приступати до робіт з перепланування», - розповідає Ольга Гусєва, директор з маркетингу ГК «Домобудівник».

Проект і узгодження


У більшості випадків до здачі новобудови в експлуатацію можна лише розробити проект перепланування, для цього потрібні тільки план квартири з проектної документації будинку і фантазія проектувальника і майбутнього власника.

За розробку плану часто охоче беруться дочірні профільні підприємства забудовників і девелоперів або їх партнери. Але якщо раптом забудовник відмовиться і нікого не порадить, знайти відповідну компанію не складе труднощів.

Узгодження перепланування зазвичай замовляють в тій же проектної організації, що розробила план нової квартири і зробила дизайн-проект. «До недавнього часу процес був дуже трудомістким і тривалим, але зараз, на щастя, ситуація дещо покращилася, особливо для жителів Москви. Влада прийняла рішення про спрощення процедури узгодження. До того ж розроблені і опубліковані офіційні проекти перепланувань для найпоширеніших серій багатоквартирних будинків », - повідомляє Ольга Гусєва (ГК« Домобудівник »).

«Нова постанова уряду Москви № 508-ПП« Про організацію перебудови й (або) перепланування житлових і нежитлових приміщень в багатоквартирних будинках »істотно спрощує процедуру узгодження перепланувань, зокрема немає необхідності звертатися до проекту в СЕС, в управління міністерства РФ у справах цивільної оборони та надзвичайних ситуацій (ГО і НС). Сьогодні документи здаються в «одне вікно» Житлової інспекції, і через певний період часу (максимум через 45 днів. - Від ред.) Виходить узгодження або мотивовану відмову », - розповідає Борис Леонтьев (« Стройтрест Проект Концепт »).

Однак, навіть незважаючи на нинішню порівняльну лояльність чиновників, експерти ринку нерухомості не радять погоджувати проект самостійно - нюансів предостатньо, а значить, витрачається багато часу і нервів: як запевняє Роман Семчишин (TEKTA GROUP), процес може розтягнутися на рік і навіть більше.

Якщо ж звертатися до фахівців, то, за даними Ольги Гусєвої (ГК «Домобудівник»), розробка та узгодження проекту перепланування становить 40-100 тис. руб. А як повідомляє Роман Семчишин (TEKTA GROUP), наприклад, для стандартної двокімнатної площею 50 м кв. узгодження перепланування по ескізу обійдеться в середньому в 50 тис. руб., а розробка проекту і його узгодження - в 70-80 тис. руб. «При цьому на вартість впливає складність майбутньої перепланування, серія будинку, поверховість, площа та навіть розташування новобудови (округ Москви, район і місто Підмосков'я), в якій знаходиться квартира», - говорить експерт.

Перебудова


У Москві про перебудову квартири до здачі будинку в експлуатацію і навіть більше того - до отримання свідоцтва про власність і паспорта житла, швидше за все, доведеться забути, в Підмосков'ї же, як зазначалося, такий варіант можливий, але в такому випадку і план перепланування, і будівельні роботи проводитимуться забудовником або девелопером або афілійованими компаніями - ніяких сторонніх організацій (і до речі, власними руками зробити всі роботи, обійшовши необхідні узгодження, теж не вийде - покупців не пускають на будівництво). А значить, ціна питання може бути завищеною - як мінімум на 20-30%. Взагалі ж про вартість робіт по здійсненню перепланування говорити складно. «Тут все дуже індивідуально і залежить від багатьох факторів. Наприклад, матеріал стін: якщо використовувати для зведення міжкімнатних перегородок гіпсокартон, то вартість буде однією, а якщо цегла, то інший - більш високою », - каже Ольга Гусєва (ГК« Домобудівник »). В середньому ж роботи з перебудови квартир і ремонту в Московському регіоні сьогодні стоять 4-6 тис. руб. / М кв. і плюс вартість будівельних і оздоблювальних матеріалів, яка цілком залежить від запитів і переваг майбутнього господаря.

Терпіння, тільки терпіння!


Дешевше і з меншими клопотами можна зробити перепланування у вже зданому будинку і в оформленій у власність квартирі. У цьому випадку на руках у її господаря будуть всі необхідні для узгодження документи, не доведеться шукати якихось «обхідних шляхів», а до робіт з перепланування можна буде залучити будь-яку компанію, і навіть, якщо на те є бажання, дешевих гастарбайтерів. Крім того, деякі забудовники дають своїм покупцям гарні знижки на дизайн-проект нового житла при зверненні в їх дочірні профільні фірми або до компаній-партнерів. А іноді таку послугу можна отримати навіть у подарунок. Наприклад, «Пересвет-Групп» пропонувала своїм клієнтам бонусний сертифікат на розробку повного дизайн-проекту квартир в компанії «Пересвет Девелопмент». При цьому варто відзначити, що дизайн-проект - це не тільки план перепланування, а й ще плани розміщення меблів, стель, підлог з зазначенням типу покриття, розгортка стін з розкладкою плитки, схема установки електротехнічних виробів і світильників, кошторис усіх необхідних робіт і консультації по підбору меблів, сантехніки, оздоблювальних матеріалів і предметів інтер'єру. Звичайна вартість всього цього в розрахунку на 1-2-кімнатну квартиру - 80-150 тис. руб. Таким чином, тим, хто планує повністю переробляти квартиру в новобудові, вигідніше і спокійніше дочекатися здачі будинку в експлуатацію, оформити житло у власність і тільки потім приступати до перепланування та ремонту.

Звичайно, найактивніші покупці житла починають перепланування ще до отримання документів про власність, але після отримання ключів, однак у такому випадку це буде перепланування без відповідної дозвільної документації, тобто - незаконна.

Резюме www.metrinfo.ru

Купуючи квартиру в новобудові, багато хто хоче перетворити її в ідеальний будинок, повністю відповідний наявним фантазіям та уподобаннями. А в деяких і вибору немає - коли житло здається без внутрішніх стін, волею-неволею доводиться замислюватися про його плануванні. І природно, всі покупці первинної нерухомості бажають отримати свою ідеальну квартиру вже до моменту видачі ключів. Тому постає питання про перепланування житла до введення будинку в експлуатацію. Законом це не заборонено, але от оформити зміни законним чином до здачі новобудови ГК досить складно, а в Москві - неможливо, тому законослухняні громадяни зазвичай можуть розраховувати лише на розробку проекту перепланування. А його узгодження і тим більше роботи з перебудови змушені робити вже після введення новобудови в експлуатацію, та після отримання свідоцтва про власність. Втім, так все обходиться без зайвих нервів і розтрат.

По адресу printer-snpch.com.ua вы можете заказать компактный принтер по приемлемой цене. Обращайтесь по указанному адресу, чтобы оформить заказ на данную технику.

Cпорiднене
Перепланування квартир в новобудові: що законно, а що ні | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 3
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.