Попередні статті

Четверг 15-Янв


Воскресенье 28-Дек


Пятница 26-Дек


Воскресенье 30-Ноя


Среда 26-Ноя


Понедельник 24-Ноя


Среда 01-Окт


Пятница 19-Сен


Вторник 16-Сен


Пятница 29-Авг


Понедельник 25-Авг


Воскресенье 24-Авг

Будь-яка, сама комфортна квартира, з часом стає для її мешканців тіснувата. Люди одружуються і народжують дітей, діти виростають і обзаводяться власними сім'ями і в якийсь момент стає очевидно: квадратних метрів на всіх бракує.

Поняття «поліпшення житлових умов» традиційно асоціюється у людей з істотним підвищенням якості життя. Разом з тим, цей же термін використовується і для позначення ключовою соціальної проблеми сучасної Росії - адже будівництво і придбання житла коштує недешево і, навіть з допомогою держави, в один момент забезпечити всіх потребуючих власними просторими квартирами неможливо.

Тим не менш, визначена, і досить небезуспішно робота в цьому напрямку ведеться. І в даний час сформовано значний набір інструментів, що дозволяють вирішити нещасливий «квартирне питання» в кожному конкретному випадку. До них, зокрема, відносяться:

- Надання житла нужденним в порядку черги (соціальний найм)
- Іпотечне кредитування
- Житлові сертифікати
- Житлові субсидії
- Програми забезпечення житлом окремих категорій громадян
- Інші способи, в тому числі самостійне придбання нового житла

Варто зазначити, що російське законодавство чітко визначає категорію громадян, які потребують поліпшення житлових умов (докладніше див статтю «Потребуючі житло») - здебільшого саме вони і отримують державну підтримку.

У той же час, поліпшення житлових умов у ряді випадків виступає як додатковий стимул для людей, що займаються соціально значимою діяльністю, або як міра по поліпшенню демографічної ситуації в країні - такі програми дозволяють обзавестися комфортним житлом тим, хто формально не потрапляє у категорію «потребують» .

Поліпшення житлових умов для громадян, визнаних такими, що потребують житло

Саме на цьому напрямку зосереджена основна діяльність як держави в цілому, так і регіональних і муніципальних властей. В даний час більшість російських регіонів активно реалізують програми, покликані забезпечити житлом тих, чиї умови проживання інакше ніж «кошмарними» не назвеш.

Разом з тим, це не означає, що через кілька років очікування кожен, хто потребує стане власником нової квартири. Як правило, такі програми лише збільшують для них доступність інших фінансових механізмів отримання житла, зокрема - іпотеки.

Переваги такого підходу в тому, що він стимулює приплив додаткових коштів у будівельну галузь, не будучи непідйомною ношею для бюджету: частина вартості квартир оплачують самі майбутні новосели, а влада їм хоча і допомагають, але в розумних межах, створюючи свого роду баланс між вартістю житла і рівнем доходів населення в тому чи іншому регіоні.

Регіональні програми поліпшення житлових умов у кожному суб'єкті федерації мають свою специфіку, однак можна виділити деякі об'єднують їх риси:

- Орієнтація на використання іпотечного кредитування в якості основного способу придбання житла
- Обов'язковість визнання учасника програми потребують поліпшення житлових умов
- Переважна підтримка працівників соціально значущих професій, а також молодих сімей
- Фінансова підтримка надається в мінімально необхідному обсязі: більшу частину вартості квартири виплачують самі учасники програми

Така система, незважаючи на свою відносну молодість, вже показала хороші результати і цілком імовірно, незабаром стане основним способом вирішення житлових проблем «на місцях».

Поліпшення житлових умов для інших категорій громадян

Для тих, чиї житлові умови в цілому відповідають уявленню російських законодавців про «нормальному», існують окремі програми, що дозволяють істотно заощадити на розширенні своїх «квадратів». Ці програми в основному виступають як якась надбавка до зарплати, будучи одним із стимулів для вибору людиною соціально значимої професії та відповідального виконання своїх обов'язків.

Хорошим прикладом буде «військова іпотека» - успішно впроваджена система, в рамках якої на іменні особові рахунки її учасників-військовослужбовців щорічно перераховуються певні суми, які в міру накопичення можуть бути використані на поліпшення житлових умов.

За схожою схемою в майбутньому планується субсидувати співробітників поліції, крім того, програми пільгового придбання житла розробляються для молодих вчених, педагогів, лікарів і представників низки інших професій.
Ще один варіант - поліпшення житлових умов за допомогою засобів материнського капіталу. Субсидію, що видається при народженні другої і кожної наступної дітей можна направити як на погашення іпотеки, так і на фінансування операцій з житлом, що не припускають отримання кредиту.

Ну і звичайно, не можна забувати про можливість поліпшення житлових умов за допомогою самої іпотеки - більшість банків пропонують зручну схему обміну поточної квартири на квартиру більшої площі. У цьому варіанті продається поточна квартира, а отримані гроші вносяться в якості

Cпорiднене
Поліпшення житлових умов: нужденним і не тільки | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 4
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.