Попередні статті

Четверг 15-Янв


Воскресенье 28-Дек


Пятница 26-Дек


Воскресенье 30-Ноя


Среда 26-Ноя


Понедельник 24-Ноя


Среда 01-Окт


Пятница 19-Сен


Вторник 16-Сен


Пятница 29-Авг


Понедельник 25-Авг


Воскресенье 24-Авг

Способи підвищення вартості квартири для майбутньої оренди або продажу

Заробляти на нерухомості можна тільки двома способами - продавати житло або ж здавати його в оренду

У кризі 2008 року інтерес до інвестицій у нерухомість різко впав, тому що інвестори, які купували квартири на початкових етапах будівництва, пішли з ринку через острах недобудов і довгобудів. І, як наслідок, впала вартість житла, також впала ціна і на оренду, пише генеральний директор компанії Tweed Ірина Могилатова для порталу riarealty.ru. Сьогодні ринок нерухомості знову оживає, будівництво відновилося, і настав непоганий час для інвестування в нерухомість. Так що квадратні метри повинні приносити непоганий дохід, а для цього потрібно дотримуватися кількох нескладних правил.

Перше: найкраще «для бізнесу» вибирати квартиру саме в тому сегменті, в якому ви звикли працювати або жити. Адже, як відомо, простіше всього оперувати тією нерухомістю, про яку ви маєте чітке уявлення як споживач. При цьому потрібно пам'ятати, що для кожного класу будинку відповідають певні параметри ремонту. Наприклад, абсолютно нерентабельно обробляти мармуром квартиру в звичайному панельному будинку, адже кінцева вартість такого ремонту ніколи не окупиться при продажу, як би вам не хотілося збільшити ціну цього житла за рахунок дорогого ремонту. А якщо ви почнете здавати таку квартиру, то ремонт буде окупатися роками, і в кінцевому рахунку це приведе до того, що ваш ремонт зажадає оновлення.

Насправді набагато ефективніше придбати дешеву, практично «вбиту» квартиру, зробити в ній недорогий, але якісний ремонт. При цьому оздоблювальні матеріали повинні відповідати рівню економкласу. Тобто для підлоги - це ламінат або недорога паркетна дошка, для стін - шпалери під фарбування і недорога італійська чи іспанська плитка; кухня доречна також звичайна, без особливих вишукувань; побутова техніка теж якісна, але сама необхідна. Крім того, потрібно звернути увагу на комунікації та інженерію в будинках економ-класу. Найчастіше тут вони погані і старі. Тому при продажу варто звернути особливу увагу покупця на той факт, що в ній повністю замінені проводка, труби і батареї - це буде істотним плюсом.

Але майте на увазі, що загальна вартість ремонту економ підніме ціну не більше ніж на 50-80 тисяч доларів на трикімнатну квартиру. Як наслідок, чим дорожче сама квартира, тим дорожче в ній має бути ремонт. Наприклад, якщо ваша нерухомість знаходиться в дорогому будинку, то в ній, навпаки, пише портал riarealty.ru, просто неліквідні робити дешевий ремонт, тому що таку квартиру важко продати або здати в оренду. А хороший ремонт в дорогому будинку є конкурентною перевагою.

Також є поняття «орендний ремонт». Наприклад, звичайна трикімнатна квартира включає в себе кухню, вітальню і дві спальні. Як пише гендиректор Tweed Ірина Могилатова, «якщо при плануванні зробити вітальню-кухню, а з кухні - третю спальню, така квартира значно виросте в ціні в порівнянні з аналогічною з двома спальнями, - через збільшення індивідуальних спальних місць. Але в такій квартирі украй бажані два повноцінних санвузли і гардеробні. По крайней мере, при основній спальні їх наявність просто необхідно ». Іноді трапляється ситуація, коли після дорогого незвичайного ремонту в квартирі, зробленого «для себе», люди змушені переїжджати з яких-небудь обставин. Власникам таких квартир з ексклюзивним дизайном краще своє житло продати, тому що їх трудомісткий авторський дорогий ремонт швидко «втратить вигляд» при здачі квартири і буде користуватися невисоким попитом у потенційних орендарів.

Що стосується здачі квартири в оренду, то тут існує загальне правило, яке можна віднести до всіх сегментів ринку нерухомості: стиль квартири, призначеної для здачі в оренду, повинен бути повністю універсальним. При цьому оздоблювальні матеріали потрібно вибирати якісні, нейтральні та неекзотичні. Потенційному орендодавцю потрібно пам'ятати, що у випадку, якщо квартира сильно стилізована, коло орендарів звужується. Краще всього використовувати пастельні тони і не дотримуватися виключно одного стилю, а використовувати fusion - змішання стилів. Так, дуже вдалий варіант для поліпшення зовнішнього вигляду квартири - це просто створення «атмосфери» і «настрою» за допомогою деяких деталей та аксесуарів. Всі вони дозволять досить швидко у разі необхідності поміняти вигляд квартири. Для цього чудово підходять люстри і штори, які завжди можна поміняти, якщо раптом потенційному орендарю вони не сподобаються, радить riarealty.ru.

І, звичайно, неодмінний компонент орендної квартири - це повністю укомплектована кухня. При цьому в дорогих квартирах меблі бажана, але все ж не обов'язкове, так як заможні орендарі, наприклад іноземці, часто возять свої меблі з собою. А от у сегменті економ-класу, навпаки, наявність меблів і побутової техніки підвищує вартість оренди.

Якщо говорити про продаж нерухомості, то зараз непоганим попитом користуються квартири «під ключ», причому на цьому можна заробити хороші гроші. Особливо приваблива для продавця різниця при покупці житла на початковій стадії будівництва і продажу потім вже готової квартири. При цьому розміри цієї різниці залежать також і від правильно зробленого ремонту. Правило майже те саме: якщо в квартирі для майбутньої оренди безглуздо використовувати дорогі сорти дерева і дорогу плитку, то, роблячи ремонт в квартирі на продаж, на оздоблювальні матеріали краще звернути найпильнішу увагу: дорога квартира повинна виправдовувати свою ціну. «Велику увагу приділіть плануванні - чим вона більш продумано, тим вища сума угоди.

Добре продаються квартири, де спальна зона максимально віддалена від суспільного. Користуються попитом і квартири, у яких є «свій стиль», особливо зараз, коли на ринку небагато дійсно цікавих інтер'єру об'єктів. Але при цьому надмірності, звичайно, не потрібні - ніяких дверей з карельської берези або чогось подібного. Якщо мова йде про класи «еліт» або «бізнес», то ремонт необхідно робити по проекту. По можливості, зверніться до дизайнера з хорошими рекомендаціями », - розповідає Ірина Могилатова.

Якщо говорити про деталі інтер'єру і матеріали, то в елітній квартирі двері повинні бути вартістю не менше 2-3 тисяч євро, а паркет, наприклад, повинен бути з палісандра. А для бізнес-класу оптимальна вартість дверей - до 1,5 тисячі євро, на підлозі краще якщо буде дорога паркетна дошка. В економ-класі ціна дверей не повинна перевищувати 500 євро, а на підлозі звичайне, недороге покриття.

Cпорiднене
Sposoby pidvyshchennya vartosti kvartyry dla maibutnoi orendy | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 4
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.