Попередні статті

Четверг 15-Янв


Воскресенье 28-Дек


Пятница 26-Дек


Воскресенье 30-Ноя


Среда 26-Ноя


Понедельник 24-Ноя


Среда 01-Окт


Пятница 19-Сен


Вторник 16-Сен


Пятница 29-Авг


Понедельник 25-Авг


Воскресенье 24-Авг

Діти, тобто особи, які не досягли 18-річного віку, по-іншому неповнолітні, мають певні, відмінні від дорослих, права на житлові приміщення, при цьому батьки, інші особи, дуже часто не знають про те, якими ж правами володіють неповнолітні у зазначених відносинах.

Батьки, опікун, піклувальники, словом, всі ті особи, які здійснюють операції з нерухомість від імені неповнолітнього або з його участю повинні знати 6 особливостей проведення операцій, пише сайт фірми львова.

Про основні права неповнолітніх на житло розповідає адвокат Олег Сухов.

Перше. При продажу власності неповнолітнього, якщо це стосується житлових приміщень або частки в них, в обов'язковому порядку потрібна згода органів опіки та піклування. При цьому органи опіки дадуть свою згоду на угоду тільки за умови попередньої покупки в інтересах дитини іншої нерухомості, не гіршої за своїми споживчими характеристиками щодо відчужуваної. Також органи опіки зобов'язані дати згоду (розпорядження) на угоду, якщо батьки неповнолітнього нададуть докази (документи), що гарантують придбання нерухомості на користь неповнолітнього відразу після продажу власності дитини.

Друге. При знятті неповнолітнього з реєстраційного обліку з житлового приміщення (виписці) згоди органів опіки не потрібно, однак, звертає увагу адвокат Олег Сухов, на практиці співробітники УФМС зобов'язують надати тільки письмову заяву на виписку від обох батьків.

Третє. При приватизації житлового приміщення прописані в ньому діти в обов'язковому порядку повинні брати участь у приватизації, будь-яке обмеження, відмова в даному випадку не допускається. Якщо квартира буде приватизована без участі неповнолітнього, то договір передачі у власність житлового приміщення буде визнано недійсним. Із зазначеним вимогою вправі звертатися до суду як батьки дитини, так і органи опіки чи прокурор.

Четверте. Якщо дитина була зареєстрована в муніципальній квартирі за заявою обох батьків, його неможливо зняти з реєстраційного обліку із зазначеного житлового приміщення без згоди батьків ні за яких обставин, навіть якщо в даному житловому приміщенні перестали проживати і зняті з реєстраційного обліку самі батьки.

П'яте. Якщо дитина прописана в квартирі, що належить на праві власності кому-небудь з членів його сім'ї, він не може бути знятий з реєстраційного обліку до настання повноліття ні за яких обставин, в тому числі і через суд.

Шосте. Неповнолітні мають виключне право при вселенні та реєстрації в будь житлові приміщення, що знаходяться на правах комерційного, соціального найму, у власності або користуванні службовому. Згоди інших прописаних в квартирі осіб, а також власників даних житлових приміщень при вселенні та реєстрації неповнолітніх не потрібно.

"Зазначені вище специфічні права на житлові приміщення неповнолітніх закріплені чинним законодавством. Крім того, Верховний суд РФ не раз давав пояснення і вказівки в частині захисту прав неповнолітніх на житлові приміщення, - укладає адвокат Олег Сухов.

Cпорiднене
Основні права неповнолітніх на житло | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 3
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.