Попередні статті

Четверг 15-Янв


Воскресенье 28-Дек


Пятница 26-Дек


Воскресенье 30-Ноя


Среда 26-Ноя


Понедельник 24-Ноя


Среда 01-Окт


Пятница 19-Сен


Вторник 16-Сен


Пятница 29-Авг


Понедельник 25-Авг


Воскресенье 24-Авг

Квартира, яку проживають в ній люди називають «наша», може бути - якщо міркувати зі строго юридичної точки зору - зовсім і не їх власністю. Найчастіший варіант - житло муніципальне, тобто належить місцевій адміністрації.

А буває ще відомче. У звичайному житті такі квартири нічим не відрізняються від тих, що є власністю. Але варто тільки захотіти нерухомістю якось розпорядитися (продати, подарувати, заповісти) - відразу з'ясовується, що зробити це можна. Вихід - квартиру приватизувати.

Можна провести цей захід самостійно, а можна звернутися за допомогою до професіоналів ринку - благо є чимало пропозицій цієї послуги. Що вибрати - над цим питанням міркував «Журнал про нерухомість MetrInfo.Ru».

Довгі проводи

Почати наша розповідь нам хотілося б з невеликого відступу - поговорити взагалі про приватизацію житла в Росії. Закон про приватизацію житлового фонду в Росії був прийнятий в 1991 році. Кінець приватизації намічалося на 1 січня 2007 року. Але при наближенні цієї дати влада перенесла завершення на 2010 рік. А потім відклали ще раз - до 1 березня 2013 року. Зараз саме цей термін і є офіційним дедлайном - хоча немає ніякої впевненості, що і його не скорегують ще раз. Як говорилося в революційно-патріотичних віршах радянської епохи, «є у революції початок, немає в революції кінця".

Чому так відбувається? Михайло Сілайчев, юрист групи компаній «Ріелті-Місто», нагадує, що, за заявами влади, одним з основи для останнього перенесення закінчення приватизації стала необхідність дати можливість ветеранам, які отримували квартири до 65-річчя Перемоги, приватизувати їх. Пояснення, на погляд автора, виглядає благородно, але якось не дуже характерно для нашої держави (яке більше спантеличено тим, як би чого здерти зі своїх підданих, а не дати щось їм). Знову ж, ця версія не дає виразних відповідей на питання, чи буде приватизація продовжена ще раз. З одного боку, ніяких помітних ювілеїв у 2013 році не передбачається, з іншого - підходящий привід завжди можна придумати і «розпіарити».

Більш прагматичну версію продовження термінів приватизації висуває Світлана Бирине, керівник департаменту міської нерухомості компанії «НДВ-Нерухомість». На її думку, це пов'язано з майбутнім підвищенням податку на майно, про яке говорять уже кілька років. «Можливо, влада чекає, коли кількість квартир у власності досягне певної планки», - говорить експерт.

Загалом, прогнози, як завжди в нашій країні, - справа безнадійна. «Попереду робота нової Держдуми і вибори президента Росії, - поділився з нами баченням ситуації Євген Дідів, менеджер відділу вторинного житла корпорації« БЕСТ-Нерухомість ». - Питання вирішиться на користь того лобіста, який продавить або безкоштовну приватизацію далі, або введення певної держмита. Не думаємо, що вона буде не по кишені майбутнім власникам муніципального житла ».

Історія очима очевидця

В історії приватизації абсолютно очевидно є три періоди. У перший (початок 90-х років, ранньо-єльцинські часи) процес був не дуже добре відрегульований, але й не гальмувався свідомо. Автор цих рядків, сам приватизував квартиру взимку 1992-93 років, виявив у відповідному присутності цілковиту безлюдність - громадяни, ймовірно, тоді не дуже розуміли, навіщо проводити якісь маніпуляції з квартирами, які «і так наші». Необхідна для процесу анкета, правда, здалася важкувато - але сиділа у віконечку тіточко, чатує мою міміку пильним оком, зреагувала моментально і запропонувала заповнити всі за мене - і все це за п'ять рублів. Рублі в ті роки «важили» поважче нинішніх, але все одно це була дуже скромна сума.

Але час минав, бюрократія міцніла, і в її середовищі, мабуть, зріло роздратування, що всякі голодранці отримують власність без будь-якої винагороди «слугам народу». У цей - другий - період приватизації, який тривав з середини до 90-х приблизно 2006 року, процес постійно ускладнювався: це улюблений прийом чиновників, які змушують ввірене населення побігати, помучитися - та й погодитися на послуги різних посередників. Саме до тих часів відносяться жалісливі історії про те, як для того, щоб здати документи на приватизацію, людям доводилося займати чергу з вечора і просиджувати на вулиці біля приймальних морозними зимовими ночами.

Третій період наступив приблизно в 2006-7 роках. Влада зрозуміла, що якщо квартири громадян належать їй, то це, можливо, дуже круто - але абсолютно безприбуткової. Не буде ж муніципалітет оподатковувати сам себе! А от власність приватних осіб дуже навіть можна обкласти даниною. Поки, правда, оподаткування власності у нас невелике, але нас явно готують до того, що з часом їх розмір стане серйозніше ... І тут почалося чудове «звернення обличчям до людей». По-перше, як вже було сказано вище, двічі продовжували термін закінчення приватизації. По-друге, в Москві запрацювало «одне вікно» Департаменту житлової політики і житлового фонду, де - диво дивне! - Чиновники дивляться у відвідувачів тільки паспорта та свідоцтва про народження, а всі інші документи збирають своїми силами. І по-третє, московські БТІ (які працюють на комерційній основі і взагалі-то надають всі свої довідки за плату) стали готувати документи для приватизують житло безкоштовно! Треба вам квартиру продати - тут кадастровий паспорт обійдеться приблизно в 600 руб. (Якщо не потрібне виходу техніка), а для приватизації все робиться «бездіяльності пов-Безоплатно, тобто задарма». З чого б це?

Зробимо самі?

У світлі сказаного вище, навряд чи варто дивуватися рекомендаціям, отриманим нами від фахівців ринку: не звертатися до них по допомогу при приватизації. Така рада дорогого коштує: клієнти приносять ріелторам дохід, так що рада робити все самостійно можна розцінити як показник небувалою чесності.

«Звичайна приватизація не є дуже складною і під силу будь-якому громадянинові», - говорить Михайло Сілайчев («Ріелті-Місто»). Він додає, що допомога фахівця може жителям знадобитися тільки в нестандартних ситуаціях: при спробі оформити власність на службові житлові приміщення або кімнати в гуртожитках. Зазвичай в їх приватизації відмовляють, але іноді домогтися все-таки можна - в судовому порядку, і тут без допомоги фахівця практично не обійтися. Також стороння допомога буде потрібна, якщо в квартирі зроблено незаконне перепланування, є якийсь конфлікт між проживають і т.п.

Віра Удачина, генеральний директор компанії «Адрес'-Нерухомість», називає ще один резон - терміновість. «При зверненні до служби« одного вікна »процес може зайняти від чотирьох місяців і більше, - говорить експерт. - При зверненні до ріелторів все пройде набагато швидше - від двох тижнів до півтора місяців. Але за сервіс, звичайно, доведеться заплатити ».

Ще, звернули нашу увагу фахівці, системи «одного вікна» немає в Підмосков'ї - там документи потрібно збирати самостійно, і в цих умовах допомогу рієлтора може виявитися необхідною.

How much?

Ціна в даному випадку складається з двох компонентів. Перша - плата державним органам. Вона невелика: БТІ, як ми вже сказали, видає необхідні довідки безкоштовно. Так що єдиною організацією, яка зажадає з приватизують гроші, виявиться Управління Федеральної служби державної реєстрації (Регпалате). Стандартний розмір платежу у реєстраторів - 200 руб., І навіть з урахуванням того, що заплатити доведеться кілька разів, підсумковий розмір не перевищить 1000 руб. Погодимося, що це небагато.

Друга складова - це плата фахівцям (якщо ви все-таки вирішите звернутися до них). Суми тут називалися найрізноманітніші. Максимальну озвучила Світлана Бирине («НДВ-Нерухомість»): за її оцінкою, послуга обійдеться в 50 тис. руб. Куди більш помірна версія у Віри Удачин («Адрес'-Нерухомість») - 15-30 тис. руб.

Втім, навіть друга сума виглядає зависокою, і ріелтори це розуміють. Тому самі кажуть, що охочих замовити послугу саму по собі практично немає. Інша справа - квартира, яка потім буде продана за допомогою цього ж агентства. Тут ріелтори можуть допомогти в приватизації з величезним дисконтом або навіть зовсім безкоштовно - в рахунок комісії від продажу. «Виконання робіт з приватизації без подальшого продажу квартири особливого ентузіазму у ріелторів не викликає, - каже Олег Самойлов, генеральний директор компанії« Релайт-Нерухомість ». - І справа тут не тільки в тому, що сама по собі «приватизаційна» послуга великих грошей не варто, а значить, і нормально заробити на її наданні майже нереально. Швидше основна причина полягає в іншому: ріелтор (зрозуміло, я маю на увазі професіонала) - фахівець із вирішення житлових завдань громадян. І зводити свою майстерність до «тупий» паперово-приватизаційної роботі, яка при цьому ще й коштує досить скромних грошей, для професійного ріелтора - недоцільна трата часу і сил ... Ми в нашій компанії окремо послуг з приватизації без подальшого продажу не надаємо в принципі. А якщо продаж буде здійснюватися - ніякої спеціальної плати за роботу по приватизації з наших клієнтів не беремо взагалі ».

Резюме від журналу www.metrinfo.ru

Приватизація житла - процедура настільки елементарна (принаймні, в Москві), що для її проведення не потрібна допомога фахівців. Винятки можуть скласти лише різні «ускладнені випадки». Також зручно отримати її в якості «безкоштовного доповнення» при продажу квартири через рієлторськоє агентство. Треба лише стежити, щоб додаток було дійсно безкоштовним - тобто щоб з вас якимось чином не взяли приховану комісію.

Сегодня горные лыжи набирают все большую популярность. почти каждый 5-й уже катался хотя бы раз на лыжах. Помните, что лучше купить качественные новые лыжи, чем брать в аренду использованные.

Cпорiднене
Приватизація квартири: коли має сенс звертатися до ріелторів | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 5
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.