Попередні статті

Четверг 15-Янв


Воскресенье 28-Дек


Пятница 26-Дек


Воскресенье 30-Ноя


Среда 26-Ноя


Понедельник 24-Ноя


Среда 01-Окт


Пятница 19-Сен


Вторник 16-Сен


Пятница 29-Авг


Понедельник 25-Авг


Воскресенье 24-Авг

Ще 10-15 років тому мало хто з туристів міг собі уявити поїздку без допомоги турагентства. Але розвиток інтернету полегшило самостійне планування подорожей, тепер багато активні мандрівники самостійно бронюють авіаквитки і готелі.

На черзі відносно нова для Росії тенденція - все більше туристів відмовляються від готелів на користь приватного сектора.

Жити в центрі Парижа, щоранку вітаючись з сусідами по дорозі за свіжим круасаном, отримати дозвіл на викиди, а вечорами слухати з вікон квартири вуличних музикантів. Або зняти будиночок для веселої компанії на березі моря. Зараз відпочивати так ненабагато складніше і до того ж часто дешевше, ніж відправитися в черговий тризірковий готель з однаковими сніданками і протокольно люб'язним персоналом. Фахівці аналітичного центру "Індикатори ринку нерухомості IRN.RU» вирішили поглянути на деякі нюанси, які чекають туристів при оренді приватного житла в Європі, а також оцінили інвестиційний потенціал цього сектора.

Жага наживи авіаперевізників змушує любити Анталію


У Росії існує культ Нового року, якого немає, напевно, більше ні в одній країні. Настільки трепетне ставлення до свята породило традицію тривалого відзначення - росіяни йдуть на канікули відразу на 10 днів. Це фактично додаткову відпустку, який можна витратити на подорож. За даними онлайн-голосування, яке пройшло на www.irn.ru на початку грудня, 5% відвідувачів сайту планували відправитися відзначати Новий 2012-й рік за кордон самостійно, 3,1% - за путівкою. В ході іншого онлайн-голосування (з 16 по 22 січня) їх запитали, чи проводили вони хоча б один раз новорічні свята за кордоном. 69,6% учасників голосування відповіли, що ні разу не виїжджали на Новий рік з Росії. З тих, у кого був такий досвід, 10,3% користувачів їздили по турпутевке, 13,3% організували поїздку самостійно, а 6,8% користувалися обома способами.

Серед читачів www.irn.ru досить багато тих, кому доводилося самостійно шукати житло для відпустки. Найпопулярнішим способом виявилося самостійне бронювання готелів (29,7%), другий за популярністю спосіб - пошук житла на місці, як прийнято говорити, дикуном (25,8%). 14,4% учасників онлайн-голосування заздалегідь знімали квартири та будинки за допомогою інтернету.

Однак, якщо порівнювати відповіді аудиторії www.irn.ru з середніми даними по країні, з'ясовується, що в цілому росіяни не такі завзяті мандрівники, як наші читачі. За даними опитування фонду «Громадська думка», всього 20% росіян бували за кордоном, скільки з них самостійно знімали житло за кордоном невідомо, але можна здогадатися, що їх не надто багато. «Наші співвітчизники рідше зарубіжних громадян орендують житло за кордоном під час відпочинку, - зазначає Станіслав Зінгель, президент міжнародного агентства нерухомості Gordon Rock. - Найчастіше це обумовлюється специфікою російського авіатранспорту, не передбачає у своїй структурі великої кількості компаній-дискаунтерів, що пропонують клієнтам поодинці дістатися на інший кінець світу за цінами нижчими, ніж ті, якими користується організована група туристів, що переміщається чартерним рейсом. Тобто росіянам вигідніше літати за кордон організованими групами і чартерними рейсами, що неминуче передбачає участь в процесі відпочинку туристичного оператора, що спирається в своїй діяльності на готелі, пансіонати і т.д. ».

Серед європейців самостійні подорожі більш популярні. Як яскравий приклад Станіслав Зінгель привів турецькі курорти: «Більша частина ринку оренди житла в даній країні зосереджена в Бодрумі. Це обумовлюється тим, що місцевий аеропорт приймає літаки авіакомпаній-дискаунтерів з Європи. Вони організовують авіаперельоти з Європи до Туреччини за ціною 10-50 євро за людину. Зрозуміло, при таких цінах європейська сім'я, діставшись до курорту, вважає за краще орендувати більш дешеве приватне житло, що й сприяло розвитку ринку оренди в місті. Наші ж співвітчизники традиційно відвідують Анталію, Кемер та інші курорти, наповнених готелями, але не житлом, що здаються в оренду ».

Наздогнати Європу


Проте загальносвітові тенденції торкнулися і нашу країну. Дефіцит дешевих авіаквитків російських авіакомпаній компенсує наявність європейських дискаунтерів, що літають в Росію. Найвідоміші серед них - латвійська Air Baltic і іспанська Vueling Airlines. Якщо купувати квитки за кілька місяців, можна знайти варіанти від 150 євро туди-назад. Але більш реально придбати квитки за ціною від 200 євро, що за європейськими мірками не вписується в поняття бюджетних авіаперевезень. Це пояснюється високими зборами російських аеропортів, які не дозволяють дискаунтера опускати ціни нижче цього рівня без втрати рентабельності.

Крім того, багато великих європейські авіакомпанії періодично проводять акції, пропонуючи авіаквитки за демпінговими цінами (у цьому випадку їх вартість починається від 100 євро). Але потрібно постійно тримати руку на пульсі і бути готовим придбати квиток протягом 1-2 днів після старту акції.

Незважаючи на те що навіть дешеві за російськими мірками авіаквитки істотно дорожче європейських, вони дозволяють росіянам подорожувати без допомоги турагентств. За словами Станіслава Зінгеля, найпопулярнішими для самостійних подорожей країнами, в яких наші співвітчизники орендують житло, є Болгарія, Кіпр, Чорногорія і Франція. У зимовий час традиційно популярні Швейцарія та гірські райони Франції, Італії, Австрії, додає глава з продажу на зарубіжних ринках Moscow Sotheby's International Realty Тетяна Нікішина.

«Традиційно у росіян малого і середнього достатку найбільшим попитом користуються малогабаритні квартири в житлових будинках малої і середньої поверховості, - розповідає Станіслав Зінгель. - Даний тип нерухомості домінує на більшості ринків курортної нерухомості. Разом з тим приватні будинки та вілли знімає менший відсоток російських туристів. Це обумовлюється тим, що оренда даного житла обходиться значно дорожче, ніж квартир ».

Основним фактором для будь-якої нерухомості є якість інфраструктури і місце розташування. У сфері курортного житла особливо цінуються комплекси з видом на море, системами кондиціювання, басейнами, кафе і ресторанами на суміжній території. При оренді міських квартир в європейських столицях туристи найчастіше звертають увагу на близькість до центру і наявність парковки. За словами Станіслава Зінгеля, середня площа орендованих в Європі квартир коливається в межах 30-60 кв. м. Площа будинків зазвичай становить від 80 до 150 кв. м, вілл - від 200 до 500 кв. м.

Не завжди економія, але завжди справжнє життя


Головне, на що звертає увагу більшість туристів при плануванні подорожі, - це можливість заощадити. За словами Тетяни Нікішина, вартість тижневого проживання в деяких готелях дорівнює місяцю життя в орендованих апартаментах або квартирі. «Якщо порівнювати середню вартість номера в готелі та оренди приватних апартаментів, то на півдні Франції, наприклад, у високий сезон ціна на проживання в готелі середнього класу складе близько 1200 євро за тиждень. Простору квартиру з двома спальнями в Ніцці, непорівнянні з тісним готельним номером, можна орендувати за 1000 євро на тиждень. Безумовно, вартість оренди буде залежати від напрямку і сезону, однак можливостей приватне житло дає набагато більше, ніж номер у готелі », - переконана вона.

Однак не завжди оренда житла виявляється дешевше номера в готелі. Заощадити можна головним чином при подорожі великою компанією і оренду на тривалий термін (від двох тижнів). Якщо ж одному-двом мандрівникам треба зупинитися на пару діб, готель в більшості випадків виявиться більш економним варіантом.

Для деяких туристів питання ціни не вирішальний. Часом вони пред'являють до відпочинку вимоги, які готелі не завжди здатні задовольнити. «Як правило, це актуально для VIP-відпочиваючих, які вважають за краще орендувати просторі апартаменти або вілли, оскільки саме такий формат проживання в більшій мірі відповідає їх очікуванням - за ступенем комфорту, приватності, безпеки та іншого».

Однак і для середнього класу приватний сектор може надати більше зручностей. «Я часто подорожую з маленькою дитиною, і головна зручність приватних будинків і апартаментів полягає в наявності кухні, - розповідає журналіст і досвідчений мандрівник Юлія Колодницька. - Мами мене зрозуміють - дітям потрібно їжа, яку не завжди знайдеш на шведському столі в готелі. А на власній кухні можна приготувати кашу і все інше, що необхідно дитині ».

Крім того, багато хто з тих, хто часто подорожує, встигли пересититися відпусткою у готелях. Готелі можуть відрізнятися інтер'єром і зірковістю, але в цілому досить одноманітні: три зірки в Німеччині навряд чи запропонують щось, сильно відрізняється від трьох зірок в Іспанії. Однак проживання в приватному секторі дозволяє краще зрозуміти ритм і спосіб життя місцевих жителів, відчути себе «аборигеном».

Тому вибір на користь приватних апартаментів нерідко обумовлений не стільки об'єктивними факторами, скільки психологічними особливостями та особистими уподобаннями відпочиваючих. «В принципі, люди, які люблять все під рукою, як в готелях All Inclusive, рідко погоджуються на подібний відпочинок. Для них це щось на кшталт авантюри », - вважає директор агентства Century XXI« Срібний вік »Ольга Притула.

Власник або агентство?


Навіть підшукуючи і бронюючи житло без допомоги турагентства, можна вдатися до допомоги інших агентств - компаній, керуючих нерухомістю власників. Це можуть бути як російські компанії, що є контрагентами зарубіжних, так і безпосередньо іноземні агентства.

Експерти рекомендують звертатися саме до них. За словами Станіслава Зінгеля, цей спосіб більш дорогий, але самий безпечний і менш трудомісткий. «Пошук житла за кордоном в приватному секторі краще доручати агентству, - згодна Тетяна Нікішина. - Підбір квартир або апартаментів через інтернет, який сьогодні користується великою популярністю, все ж не дає жодних гарантій і може не виправдати очікувань ».

Однак багато мандрівників, особливо володіють іноземними мовами, не бояться знімати житло безпосередньо у власників. «Звичайно, агентства пропонують юридичну допомогу, готують документи для оформлення візи. Але оренда житла безпосередньо дає деякі суттєві переваги, - зазначає Юлія Колодницька. - Якщо людина здає житло сам, він особисто відповідає перед орендарем, а багато проблем можна вирішити швидше без втручання посередника. Крім того, приватні особи зазвичай виявляють велику гнучкість у переговорах - мені не раз вдавалося домовитися про знижку або про безкоштовний трансфер з аеропорту ».

Де шукати житло?


Однією з найбільш поширених причин, по яких люди не бажають зупинятися в приватному секторі, - труднощі з пошуком і бронюванням. Якщо з сервісами бронювання готелів наші співвітчизники розібралися, то сайти, що спеціалізуються на добовій оренді приватного житла, поки не настільки популярні. Тим часом навіть на «готельних» сайтах можна знайти квартири, наприклад, така функція є на найвідомішому сервісі онлайн-бронювання готелів Booking.Com.

Більш широкий вибір приватного житла пропонують спеціалізовані портали, наприклад, ApartmentsApart.Com, Holiday-Rentals.Co.Uk та багато інших. Завжди можна знайти відповідний сервіс, забивши в пошуковику запит англійською, припустимо, «rent a house in Italy».

Ці сервіси працюють за тим же принципом, що і ті, які дозволяють забронювати готель. Вони зазвичай пропонують заповнити пошукову форму, в яку необхідно вписати країну, місто, тип житла, передбачувані дати перебування, кількість кімнат і відпочиваючих. Крім того, вони дозволяють миттєво забронювати вподобаний житло і сплатити бронь.

Найбільш поширена схема оплати - це такий собі депозит, який може становити від вартості добової оренди до 50% загальної суми. Решту суми пропонується віддати за кілька днів до заселення або вже після прибуття. «Треба бути готовим до того, що при довгостроковій оренді власник житла може вимагати в орендаря розмістити кошти на спеціальний депозит, що гарантує компенсацію збитків власнику житла у разі різних НП. Внаслідок даної практики сума, необхідна для оренди житла, буде вищою за ту, яка розраховується лише на основі самих орендних платежів », - звертає увагу Станіслав Зінгель.

Однак способи оплати та умови бронювання можуть бути абсолютно різними, тут все залежить від уподобань власника або компанії, що управляє його нерухомістю. Наприклад, коли автор статті знімав апартаменти в Будапешті, власник не просив ніякого депозиту, а повну вартість оренди треба було віддати на місці і лише готівкою.

Не можна обійти стороною і вельми цікавий спосіб пошуку житла, який дозволяє знайти безкоштовний притулок і максимально повно відчути себе жителем країни. Мова йде про мережі гостинності, таких як, наприклад, CouchSurfing.Org і HospitalityClub.Org. Зареєструвавшись на цих та подібних сайтах, можна, попередньо домовившись, приїхати погостювати до жителя іншого міста або країни. При цьому вони не є сервісами обміну - зупинившись у когось в гостях, ви не зобов'язані згодом прийняти цю людину у себе вдома, хоча таке у відповідь гостинність, безумовно, вітається.

Проте любителям безкоштовного сиру варто враховувати, що жити доведеться з конкретними людьми з усіма притаманними їм перевагами і недоліками. Часом необережність у виборі «гостинного» господаря може привести до курйозних і просто неприємних ситуацій. «Якось через CouchSurfing ми з подругою знайшли житло в Берліні. Спочатку все було добре, але пізніше ми виявили, що господар квартири знімав те, що відбувається у ванній на iPhone, зрозуміло, таємно, - розповідає Ксенія Васильєва, дизайнер з Санкт-Петербурга. - Тому сам сервіс корисний, але завжди треба попередньо поспілкуватися з господарем, почитати відгуки попередніх гостей. Навіть якщо не дійде до такого, як я описала, все одно варто заздалегідь зрозуміти, чи буде цікаво і вам, і їм ».

200 метрів до моря не означає 200 метрів до пляжу


Хоча спеціалізовані сервіси дають можливість забронювати житло в онлайн-режимі, експерти рекомендують заздалегідь зв'язатись з приймаючою стороною. Це не тільки дозволить обговорити всі умови оренди, але і прояснити моменти, які можуть бути не до кінця висвітлені на сайті, і уникнути неприємних сюрпризів. Ольга Притула рекомендує обов'язково з'ясувати наявність необхідної інфраструктури як в комплексі, так і в околицях, уточнити, чи входять комунальні платежі у вартість оренди.

При оренді курортної нерухомості варто обов'язково запитати про відстань до моря і тип пляжу (галька, каміння, пісок). «Якось знайшла в інтернеті дуже привабливий варіант в 200 метрах від моря. Але відстань до моря - не завжди те ж саме, що відстань до пляжу, - розповідає мандрівниця Юлія Колодницька. - У ході особистих переговорів власник чесно зізнався, що в 200 метрах знаходиться обривистий берег, а до комфортного пляжу треба буде добиратися пару кілометрів ».

Іншим прикладом неповного відповідності опису і дійсності, що стосується вже міський оренди, поділилася студентка Ольга Алексєєва: «Я шукала квартиру в Парижі, куди збиралася їхати з бабусею і дідусем. Тому, крім розташування в центрі міста, принциповий був перший поверх. Добре, що в результаті бабуся з дідусем вирішили не їхати - на місці з'ясувалося, що на перший поверх треба підніматися, нехай і не високо, зате за дуже крутий вузьких гвинтових сходах ». До речі, відмовитися від броні і повернути депозит (третина вартості оренди), коли з'ясувалося, що Ольга їде одна і немає необхідності у великих апартаментах, не вдалося.

Уникнути таких проблем допоможе грамотно складений договір. Самі орендодавці рідко наполягають на його підписання, зазвичай існують або усні домовленості, або чисто формальний договір, необхідний для отримання візи. «Відсутність офіційного договору дозволяє орендодавцям заощадити на податках, а орендарям вигадати час і гроші на дотриманні різних формальностей. Як правило, такого роду угоди укладаються з особистих рекомендацій представників однієї зі сторін угоди. Тобто мова йде про так званих «теплих» контактах, що дозволяють особовому довірі компенсувати недосконалість комунікаційних технологій та законодавства », - зазначає Станіслав Зінгель.

Візове питання


Не всі росіяни однаково активні в самостійних подорожах. «Я сам з Москви, але в мене багато друзів з Пітера. За моїми спостереженнями, вони набагато частіше подорожують самостійно і знімають приватне житло », - розповідає програміст Олександр Родников. На думку фахівців аналітичного центру "Індикатори ринку нерухомості IRN.RU», така різниця пояснюється близькістю Санкт-Петербурга до Фінляндії, яка дає жителям міста суттєві переваги.

Cпорiднене
Туристи вибирають приватні апартаменти замість обридлих готелів | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 3
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.