Попередні статті

Четверг 15-Янв


Воскресенье 28-Дек


Пятница 26-Дек


Воскресенье 30-Ноя


Среда 26-Ноя


Понедельник 24-Ноя


Среда 01-Окт


Пятница 19-Сен


Вторник 16-Сен


Пятница 29-Авг


Понедельник 25-Авг


Воскресенье 24-Авг

Інвесторам, які зважаться взяти фінансову участь у реалізації проекту з розвитку київських островів, міськвлади, як зазвичай, вже пообіцяла преференції. Цього разу - виділити землю для забудови в інших районах Києва.

Як це було

Незважаючи на те, що берегова лінія Дніпра в Києві (без урахування островів) займає більше 20 км, справжня набережна для прогулянок облаштовано тільки на невеликій ділянці на Оболоні. А велика рекреаційна зона в самому центрі столиці - на островах - залишається в напівдике стані. З одного боку, на комфортний (а часто і безпечний) відпочинок тут розраховувати не доводиться, але з іншого до неї поки не встигли дістатися агресивні забудовники з багатоповерхівками.

З метою приведення столичної рекреації в цивілізований вигляд, як офіційно було озвучено ще в серпні 2011 р. начальником ГУ економіки та інвестицій КМДА Ігор Довбань і начальником ГУ містобудування та архітектури КМДА Сергія Целовальника, вирішено було провести міжнародний конкурс з облаштування київських островів. Вже тоді чиновники обіцяли всіляку підтримку і архітекторам-проектувальникам, і майбутнім інвесторам. Але обходили стороною питання про те, що деякі інвестори вже пропонували столичної міськвлади і проекти, і гроші для створення рекреаційної зони, але так і не знайшли взаєморозуміння.

Примітно, що за словами гендиректора КП «Київське інвестиційне агентство» В'ячеслава Бондарчука, зараз потік потенційних інвесторів, готових вкласти кошти в освоєння дніпровських островів, стає все більше. Причому частина з них готові розвивати тут рекреаційну зону, інші ж, як зізнався чиновник, відверто пропонують проекти багатоповерхової комерційної забудови.

Тенденцію підтверджує і той же С. Целовальник, який розповів, що у нього в кабінеті все частіше стали з'являтися замовники, охочі щось побудувати на островах. «Останньою краплею став проект мого колеги, який пропонує звести на острові Муромець величезний багатоповерховий комплекс з готелем, кіно-концертним залом та іншими об'єктами, які можна назвати рекреаційними з великою натяжкою», - обурюється він.

Щоб виключити натиск таких інвесторів, як пояснив В. Бондарчук, чотири місяці тому агентство виступило замовником міжнародного відкритого містобудівного конкурсу «Дніпровскі перлини», метою якого є створення концепції збереження та розвитку київських островів. При цьому С. Целовальник категорично спростував думку про те, що під виглядом конкурсу острова хочуть забудувати багатоповерхівками. «У цьому немає жодної спроби сховатися за проектом і забудувати острова», - заявив він.

Вісімка найкращих

У підсумку в конкурсі взяли участь архітектори з 27 країн світу. Було подано 47 робіт, що відповідають таким критеріям як збереження унікальної київської природи, екологічність, розвиток туризму, доступність. Об'єктом проектування стала територія таких островів Дніпра: Муромець, Лапуховатий, Труханів, Долобецький, Венеціанський, Великий, Жуков, Галерний, Водників, Козачий, Ольжин.

До складу конкурсного журі увійшли С. Целовальник, головний архітектор дніпропетровської компанії «Дольник & Ко» Олександр Дольник, а також іноземці - Лоренс Декслер з Topotek 1 (Німеччина), Віллем Ян Нутлінг з Neutelings Riedijk architecture (Голандія), Тео Хубен з Hauben Architecture & Urbanism (Голландія) і Франсуа де Мариньяк з GROUP 8 (Швейцарія).

У фінал було відібрано 8 робіт, що містять ідеї, які, на думку журі, можливо використовувати в подальшому. Приміром, всі острови об'єднати в окремий адміністративний район, що дозволить більш ефективно управляти територією та реалізувати проект. В деяких проектах зустрічалися програми облаштувати невеликі житлові зони, але журі категорично відхилив цю ідею як можливий прецедент, який спровокує ризик забудови всіх островів.

Серед інших ідей - створення ботанічного саду водних рослин, плавучого стадіону і дрейфуючого концертного залу. «При всій їх привабливості мені довелося віддати перевагу більш практичні і реальні пропозиції, які принесуть користь інвестору і місту. Але головна мета - зберегти «зелене серце» Києва », - пообіцяв С. Целовальник.

Знайшли переможця

Переможцем конкурсу було визнано проект № 231615, автора якого поки тримають в секреті. На думку журі, до цієї роботи найбільш вдало і детально відповідно до критеріїв оцінки представлена ​​перспектива розвитку території островів як міський рекреаційної зони. При цьому велика частина об'єктів рекреації будуть розташовані ближче до центральної частини міста біля мостів. Віддалені острови в основному віддані під зелені зони. Крім того, опрацьовано маршрут водного трамвая, який у всіх напрямках зв'яже систему островів з берегами Дніпра.

Проект передбачає три черги реалізації. У найближчу п'ятирічку запропоновано розчистити територію, облаштувати прибережну зону і розвивати об'єкти неагресивного спорту: фітнес, пляжний футбол, кінний спорт, гольф. У наступне п'ятиріччя на островах повинні з'явитися розважальні об'єкти і ботанічний сад. Через десять років стане можливим будівництво експоцентру та освітнього центру з вивчення дикої природи. Крім цього, на проекті нанесено десять точок можливого висотного будівництва. «Ці об'єкти поки без функції. Можливо, тут з'являться вишки для парашутистів або наглядові майданчики. Словом, функцію підкаже час та інвестор. Але житла тут точно не буде », - пояснив С. Целовальник.

Очевидно, що реалізація запропонованого проекту не обіцяє інвесторам особливої ​​вигоди, тому міська влада в черговий раз запевнила, що запропонує бізнесменам, які бажають вкласти свої гроші, особливі умови співпраці. Як запевняє С. Целовальника, їм будуть виділені земельні ділянки для будівництва у межах Києва.

Як зазначив заступник начальника ГУ містобудування та архітектури Андрій Куделін, після можливих коригувань та затвердження проект отримає законну силу. Наступним етапом буде виготовлення містобудівної документації: детального, плану, зонінгу та кадастру.

Ім'я автора, який виграв конкурс (як і авторів двох проектів, що зайняли 2-е місце), обіцяють оприлюднити 27 січня. А поки проект-переможець, нарівні з кращими 8 проектів, викладений на офіційному сайті конкурсу для громадського обговорення.

Cпорiднене
Розвиток Києва: острова віддадуть забудовникам | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 5
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.