Попередні статті

Четверг 15-Янв


Воскресенье 28-Дек


Пятница 26-Дек


Воскресенье 30-Ноя


Среда 26-Ноя


Понедельник 24-Ноя


Среда 01-Окт


Пятница 19-Сен


Вторник 16-Сен


Пятница 29-Авг


Понедельник 25-Авг


Воскресенье 24-Авг

Серійні будинку складають більшу частину житлового фонду нашої країни, і це незаперечний факт. Навіть сучасні, на перший погляд оригінальні будинки будуються найчастіше за типовим «рецептом», де лише змінюються деякі інгредієнти: облицювання, деталі фасаду та інше.

В уявленні багатьох серійне житло - символ некомфортабельного побуту. Проте є в ньому і свої плюси: воно дешевше у виробництві, його швидше будувати. Крім того, далеко не всі серії є мурашники з чотириметровими кухнями, вузькими коридорами і низькими стелями. Деякі типові квартири радянського зразка значно комфортніше сучасних жител економкласу. У людей на слуху лише кілька серій, найбільш поширених на території Росії, проте їх більше сотні - у кожному регіоні свої фаворити. Найбільше варіантів типового житла в Москві і Санкт-Петербурзі.

Цей процес почався в 30-ті роки - перш люди жили в старому фонді, більшість будівель якого складали прибуткові будинки; широко поширене було і барачні житло. Але ось на зміну дореволюційним будівлям на початку 30-х років прийшли «сталінки» - будови з світло-оранжевого цегли або червонуватих мінеральних панелей з квартирами вдалого планування і високими стелями. Для облицювання нерідко використовували масивні панелі з гранітної крихти. Деякі будівлі прикрашали вежами, схожими на кремлівські. Серед «сталінських будинків» чимало будівель, зведених за індивідуальними проектами, проте багато і типових.

Класична «сталінка» - квартира з стелями від 3 метрів (зазвичай 3,2 метра), просторими кімнатами, великою кухнею, залізобетонними перекриттями, великими вікнами, окремими санвузлами, в основному з паркетними підлогами. Довгий час окрема квартира в «сталінці» була уособленням мрії радянської людини про комфортний і респектабельному житло. У числі інших достоїнств її важливими рисами були товсті стіни, високі стелі, хороша звукоізоляція, представницькі парадні. В даний час недолік «сталінок» такий же, як у будь старої квартири, - зношеність комунікацій. Нерідко покупцям доводиться самостійно міняти труби, стояки. Електропроводка теж часто підлягає заміні.

Хрущовки різних серій зводилися без малого тридцять років: з 1956 по 1985 рік. Серії хрущовських будинків у Москві, Санкт-Петербурзі та інших містах колишнього СРСР різні: для Москви найбільш характерні 1-510, 1-515/5, К-7. Московські типові хрущовки досить чітко поділені на «зносяться» і «не зносяться» серії. Уже знесли або готують до знесення будинку серій K-7, 1605 / 5, II-32, II-35, 1-335. У будинках цих типів відсутній горище, сміттєпровід, ліфт. Квартира відрізняється дуже маленькою площею кімнат і кухні. Однак у таких будівель є і свої переваги: ​​при дешевизні на тлі інших будинків, хрущовки, як правило, розташовані в районах з розвинутою інфраструктурою, недалеко від метро.

«Брежневка» прийшли на зміну п'ятиповерхівка-хрущовках. Спочатку восьми-дев'ятиповерхові, будинки цих серій до середини 70-х підросли до 12 і 16 поверхів. У будинках з'явилися ліфти та сміттєпроводи. Була значно поліпшена тепло-і шумоізоляція. «Брежневка», будівництво яких почалося в 1970-х, багато в чому є прототипами сучасних типових новобудов. У цих будинках площа кімнат більше і кухні бувають навіть семиметровим. По фасаду «брєжнівки» буває складно відрізнити від «хрущовки» (якщо не брати до уваги число поверхів). Висота стелі зросла до 2,7 м. Житлова площа однокімнатних квартир - 21,3 кв. м. Ванна розташована поперечно.

Більшість хрущовок і «брежневок» були панельними, проте деякі серії будувалися з цегли. До 70-х років абсолютна більшість нового житла стало панельним. З'явилися численні нові серії, де експлуатаційні характеристики будівель стали значно краще: великі кухні (10-15 кв. М), поперечна ванна, що дозволяє поставити пральну машину, широкі коридори, відсутність суміжної планування кімнат, висота стель (2,7-2,8 м). У будинках з'явилися два ліфти і окрема чорна сходи. При цьому лоджії / балкони в деяких серіях починаються тільки з третього поверху.

Серії будинків початку 1980-х років набагато більш різноманітні, з підвищеним художньо-естетичним і експлуатаційним рівнем житла. Квартири в типах будинків так званого «чеського варіанту» та деяких інших серій навіть сьогодні вважаються добротними і комфортними. Також у цей період в країні активно почали освоювати монолітне житлове будівництво.

Регіональні серії будинків - ті, які переважно поширені в провінційних містах і обласних центрах Росії. Як правило, будинки цих серій зводилися і продовжують будуватися місцевими ДСК. Будинки деяких регіональних серій можна зустріти не тільки в Росії, а й на Україну та в Республіці Білорусь. Говорячи про затребуваність серій, необхідно підкреслити, що вибір здійснюється в різних сегментах. Для люкс-категорії покупців актуальні квартири в сталінських будинках. Це дійсно престижне житло відмінних експлуатаційних властивостей. В економ-секторі велике увагу до будівель серій П-44 в Москві, 137-й у Санкт-Петербурзі. Вважається, що ці будинки багато в чому не гірше сучасних. Житло, не доведене до досконалості архітекторами минулого, кардинально перетворюється дизайнерами сьогодення. Дуже популярні перепланування хрущовок і «брежневок» в студії, об'єднання просторів ванни й туалету, кухні і найближчою прохідної кімнати в серійних будинках 80-х.

Cпорiднене
Серійне житло: спадщина минулого | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 3
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.