Попередні статті

Четверг 15-Янв


Воскресенье 28-Дек


Пятница 26-Дек


Воскресенье 30-Ноя


Среда 26-Ноя


Понедельник 24-Ноя


Среда 01-Окт


Пятница 19-Сен


Вторник 16-Сен


Пятница 29-Авг


Понедельник 25-Авг


Воскресенье 24-Авг

Затребуваність однокімнатних квартир пояснюється дуже просто - вони найдешевші. І хоча вартість «однушки» в абсолютному вираженні може не дуже сильно відрізнятися від вартості двокімнатної квартири, обмеженість бюджету покупців грає свою роль.

Олексій Шленов, Генеральний директор компанії «Міель-брокеридж" вважає, що однокімнатні квартири - це якась «лакмусовий папірець» для ринку нерухомості. На думку експерта, вони є самим ліквідним товаром. «По терміну експозиції однокімнатні квартири найшвидші з продажу і такими залишаються й сьогодні, за адекватної ринкової вартості.

Вартість квадратного метра в однокімнатній квартирі завжди дорожче, ніж в квартирах з більшою кількістю кімнат. Виняток можуть становити будинку елітного сегмента, де вартість квадратного метра дорожче в квартирах з великою кількістю кімнат (від трьох і більше). Вибір самої квартири залежить від життєвої ситуації покупця », - каже пан Шленов.

Інна Ігнаткіна, директор відділення компанії МІЦ-нерухомість на Пресні розповіла, що в сегменті економ класу популярністю користуються як квартири метражем близько 30 кв.м. у старих будинках, так і однокімнатні квартири площею від 37 до 42 кв.м. в новобудовах стандартних серій. Занадто маленькими вважаються квартири готельного типу площею близько 18 кв.м. Однак зараз такі квартири вже не будуються і на первинному ринку навряд чи можна їх знайти. «У сегменті бізнес-класу є однокімнатні квартири площею 50-75 кв. На наш погляд їх можна вважати великими », - говорить експерт.

Наталія Бланкова, маркетолог компанії «Пересвет-Інвест» каже, що найбільш оптимальні площі однокімнатних квартир близько 38-40 кв.м., це не надто великі і не дуже маленькі квартири. Квартири невеликих площ (35 кв.м і менше), звичайно, нижче за загальною вартістю, але більшість покупців віддають перевагу доплатити і придбати повноцінний варіант, з просторою кухнею і холом.

«Квартири великих площ користуються ще меншою популярністю, адже навіть якщо в квартирі немає міжкімнатних перегородок, але її площа складає 60 і вище кв.м., тобто це аналог повноцінної двокімнатної квартири, то все одно в даному приміщенні залишається два вікна-для кухні з вікном і кімнати », - розповіла пані Бланкова.

Частка ринку «однокімнатних»

За даними Дмитра Таганова, керівника Аналітичного центру Корпорації «ІНКОМ», зараз однокімнатні квартири становлять близько 16% від загального обсягу пропозиції. Для порівняння, на двокімнатні і трикімнатні припадає 24% і 22% відповідно.

Олексій Шмона, генеральний директор порталу про нерухомість Move.su, наводить такі статистичні дані: «Станом на грудень 2011 року на порталі Move.su із загального числа оголошень частка однокімнатних квартир у сукупній пропозиції продаваних квартир становила 25%, найбільше ж була пропозиція двокімнатного житла. А ось з оренди «одинички» були в лідерах - їх частка від загальної кількості квартир, що здаються в оренду квартир становила 40% ».

Генеральний директор агентства нерухомості «Great reality» Наталія Ракова розповіла, що однокімнатні квартири в будинках економ-класу складають, приблизно, 40-45% від загального числа квартир. У бізнес-класі ця цифра набагато менше - 20-30%. Площа квартир приблизно 50-60 кв.м. В елітному сегменті однокімнатні квартири в проекті заявлені, але це, скоріше, квартири-студії загальною площею від 70 кв.м.

Олексій Шленов наводить такі дані: «На сьогоднішній день, за даними ексклюзивної бази об'єктів компанії« Міель-брокеридж ", однокімнатні квартири становлять 16,8% пропозиції».

«Варто зазначити, що чітких критеріїв, що визначають приналежність об'єкта до того чи іншого сегменту, немає, тому поділ на класи досить умовно. Клас об'єкта визначає безліч параметрів: місце розташування, якість будинку, інфраструктура, площа, стан квартири і т.д.

Умовно площа однокімнатної квартири в залежності від класу можна позначити так: економ-клас - у діапазоні від 30 до 38-40 квадратних метрів; бізнес-клас - від 40 до 50 кв.м, елітний - від 60 кв.м.

У так званих «сталінках» квартир на продаж, в принципі, пропонується дуже мало. Однокімнатні квартири в «хрущовках» - мінімальні за вартістю пропозицію на ринку, тому вони є досить ліквідними. Найбільше пропозицій представлено у брежнєвських будинках, до яких відносяться 9 -, 12 -, 14-поверхові будинки, будівлі 1970-х рр..

В економ-класі найбільшу кількість однокімнатних квартир пропонується в панельних будинках (близько 70%), в монолітних (20%) і в будинках інших категорій (10%). Однокімнатні квартири бізнес-класу, в основному, представлені в монолітних будинках (60%) і в цегляних будинках (20%). Елітні однокімнатні квартири в 70% випадків розташовані в монолітних будинках », - розповів експерт.

Покупці та ціни

Хто сьогодні є покупцем однокімнатних квартир? Як правило, це люди різних категорій. Однокімнатні квартири купуються і для власного проживання, і для вкладення коштів, і з метою подальшої здачі в оренду.

Віталій Бахвалов, начальник відділу маркетингу та реклами Групи компаній СУ 22 розповів, що покупці однокімнатних квартир нічим не відрізняються від покупців двокімнатного і трикімнатного житла. Єдина відмінність - у них просто менше грошей. У той же час, за словами експерта, однокімнатні квартири з інвестиційної точки зору більш привабливі, тому що їх вартість зростає після здачі будинку в більшій мірі, порівняно з іншим житлом.

Інна Ігнаткіна вважає, що найчастіше однокімнатні квартири купують молоді сім'ї на початковому етапі спільного життя, щоб не витрачати гроші на оренду житла - для цього їм краще купити власну, хай і не дуже велику квартиру. «Найчастіше однокімнатні квартири купують батьки своїм дітям-студентам, які приїхали вчитися в Москву. Однокімнатні квартири є відмінним варіантом для інвестиційних вкладень. Наприклад, у структурі продажів квартир в ЖК «Комунарка», реалізацію якого веде ГК «МІЦ», кожна 4 квартира є інвестиційним придбанням. Іноді для того, щоб роз'їхатися родичам, багатокімнатні квартири розмінюються на декілька однокімнатних », - розповів експерт.

Олексій Шленов називає однокімнатні квартири найбільш затребуваним товаром.

За словами експерта, так було завжди. «Однокімнатні квартири дуже активно беруть участь в альтернативних операціях: люди роз'їжджаються, з'їжджаються, розселяються, купують окремі квартири дітям і т.д. І все це в першу чергу відноситься до однокімнатних квартирах. Тому при будь-якому роз'їзді, якщо він йде в бік зменшення або розподілу площ - в угоду вступають однокімнатні квартири. Наприклад, в угодах з трикімнатними припадає дві однокімнатні, по співвідношенню.

Ціновий діапазон однокімнатних квартир на регулярному ринку столиці в базі пропозицій «Міель-брокеридж" коливається від 3,6 до 125 млн рублів. Приміром, найдешевшу «однушку» можна придбати за 3,6 млн рублів в районі Південне Тушино, на другому поверсі п'ятиповерхового цегляного будинку, загальною площею 17,1 кв.м.

Найдорожча квартира однокімнатна пропонується за 125 млн. рублів в районі Хамовники. Загальна площа квартири вільного планування - 251 кв. м », - говорить експерт.

Майбутнє «однокімнатних»

Багато експертів звертають увагу на збільшення частки однокімнатних квартир в проектах, які з'явилися на ринку після кризи 2008-2009рр. Деякі девелопери створюють навіть спеціальні концепції проектів, де акцент робиться саме на таке житло.

Інна Ігнаткіна комментрірует дану ситуацію таким чином: «Після кризи 2008 р. рівень платоспроможності населення різко знизився. Відповідно, попит на первинному ринку нерухомості змістився в бік дешевших варіантів. Щоб мати гарантований обсяг продажів деякі девелопери внесли зміни до проектів планувань з метою зменшення площі квартир. Таким чином їм вдалося зменшити кінцеву вартість квартир. Цим можна пояснити переважання в нових будинках економ-класу найбільш ліквідних однокімнатних і двокімнатних квартир невеликих площ ».

Наталія Ракова вважає, що споруда таких будинків викликана, перш за все, затребуваністю однокімнатних квартир на ринку. «Я думаю, що якщо ці будинки будуть пропонувати не лише житлові площі, а й певний рівень комфорту та адекватні ціни, то таке житло буде затребуване завжди», - говорить експерт.

Таким чином, однокімнатне житло сьогодні є одним з найбільш популярних. Навряд чи найближчим часом варто очікувати різкого збільшення доходів населення, тому обмеженість бюджету покупців і примирення з сучасними економічними реаліями змушують девелоперів оптимізувати планування в нових проектах в бік збільшення частки житла невеликій площі. Втім, якщо рівень життя населення виросте, тоді нас, швидше за все, чекає велика різноманітність на ринку здається в оренду житла - пропозиція в цьому сегменті, де істотну частину займають «однушки», значно збільшиться.

При переезде в новую квартиру вам обязательно понадобятся Грузчики Киев. Заказать услуги грузчиков вы можете по адресу carry.com.ua

Cпорiднене
Однокімнатні квартири: саме затребуване житло | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 4
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.