Попередні статті

Четверг 15-Янв


Воскресенье 28-Дек


Пятница 26-Дек


Воскресенье 30-Ноя


Среда 26-Ноя


Понедельник 24-Ноя


Среда 01-Окт


Пятница 19-Сен


Вторник 16-Сен


Пятница 29-Авг


Понедельник 25-Авг


Воскресенье 24-Авг

Ринок мансардного житла залишається досить вузьким. При цьому в Петербурзі все ще знаходяться люди, які не бояться труднощів з реєстрацією таких квартир і готові навіть заплатити більше, ніж за звичайне житло, для того щоб жити в мансарді з красивим видом на центр міста зі свого вікна

У багатьох іноземних фільмах якийсь мрійник живе в мансарді, створюючи образ вільної та незалежної письменника. Але в Росії горища залишаються непристосованими для життя, і такі квартири мають складнощі з реєстрацією, пише автобазар. Хоча ріелтори, які знають толк у цій елітній нерухомості, говорять, що, безсумнівно, незаперечною перевагою таких квартир залишаються видові характеристики, і тому угоди на ринку проходити будуть, нехай і не так масово, як із звичайними квартирами.

Керівник відділу оренди АН «Ітака» Олександр Пастухов вважає, що «пропозиція мансардних квартир мінімальне: 0,5-1% від усього обсягу пропозиції. В основному це апартаменти в спальних районах або багаторівневі квартири, переважно в сегменті малоповерхового будівництва ».

Як правило, мансарди реалізуються в невеликих будинках старого фонду в історичній частині міста, де приміщення або надбудовуються зараз, або колись вже були освоєні під дахом. Нове малоповерхове будівництво за повною програмою використовує внутрішній об'єм будівлі, але тут мансарди, по суті, продаються в загальній площі квартир і будинків, говорить заступник генерального директора АН «АРИН» Володимир Спарак.

Варіанти для цінителів

Володимир Спарак додає до плюсів об'єктів в мансарді унікальність, престижний район розташування. При цьому експерт розповідає, що в силу того, що мансарди в більшості своїй розташовуються в старих будівлях, інфраструктура будинків, зокрема, парадні, сходи, ліфти, не завжди відповідає класу квартири. Крім того, не можна забувати і про складнощі забезпечення інженерними мережами. Однак якщо мова йде про нове будівництво, усі ці проблеми зазвичай вирішені.

Експерт АН «Бекар» Лілія Крейсс-Бєлова каже, що мансарда - це конструктивне рішення каркаса, і якщо вона неякісно побудована, технічні характеристики будуть погані, що, безумовно, негативно позначиться на пошуку покупця. Другий мінус - це не завжди доходить до рівня мансарди ліфт.

«Самі основні переваги мансардних квартир - вид з вікна, можливість виходу на дах, а також організації каміна. Одна з основних проблем - відсутність ліфта в будинках з мансардними квартирами, можливі проблеми з наступним продажем такої нестандартної квартири », - погоджуються з колегами ріелтори з« Ітаки ».

Питання безпеки

Керівник відділу елітної житлової нерухомості Knight Frank St Petersburg Єлизавета Конвей розповідає, що «не у всіх будинках старого фонду можливо забезпечити паркування в закритому дворі, індивідуальний доступ, нехай навіть не на власному ліфті, а хоча б на ліфті з ключем. Питання комунікацій для мансарди - дуже гострий момент, далеко не у всіх об'єктах є власні бойлери, що забезпечують автономне опалення і гарячу воду, такі ж труднощі можуть бути і з електричною потужністю. Безпека - ще один момент, якому потрібно приділити увагу. Відкриті тераси, збудовані нарівні з дахами, повинні мати або периметральне спостереження, або обмежений доступ до них, що часто складно організувати ». Експерт додає, що всі вищеперелічені чинники - питання бажання інвестора витрачати додаткові гроші для забезпечення об'єкта усіма відповідними елітного житла параметрами.

Також багато що залежить від будинку, над яким надбудовується мансарда. Якщо в ньому неоднорідна середовище, а мансарда позиціонується як житло бізнес-класу, то можуть виникнути проблеми при продажу такої квартири, розповідає Лілія Крейсс-Бєлова. Так, наприклад, сталося з мансардою на Малому проспекті Петроградської сторони. Незважаючи на прекрасний вид, що відкриває всю акваторію Неви, продати цю квартиру не вдається, причому це єдиний будинок, де зараз у Петербурзі пропонуються мансардні квартири у продаж і при цьому можна безперешкодно оформити документи у власність, ділиться власним досвідом експерт.

Любов до романтики

Володимир Спарак каже, що мансарду нечасто буває легко впізнати, але серед клієнтів у цьому сегменті відсоток розбираються в цьому людей вище. Мабуть, не можна сказати, що покупці мансард виділяються якийсь специфікою. Втім, за інших рівних можна сказати, що це творчі люди, які воліють вирішувати квартирне питання нетривіальним способом.

Причому є й інші думки з приводу особливостей портрета власників таких об'єктів. Єлизавета Конвей ділиться своїми враженнями про покупців мансардних квартир: «Це людина, яка шукає індивідуальності, автономності проживання, можливості вийти на терасу і спілкуватися з містом на іншому, найвищому рівні: рівні романтичних пітерських дахів; рівня, з якого видно панораму старого міста, що змінюється в залежності від часу доби, рівня пітерського неба ».

«В основному такі квартири купують люди середнього віку - 30-40 років, яким важливо жити в центрі, а оскільки там нового будівництва дуже мало, то єдиний варіант - це мансарда. І, до того ж, у центрі знайти квартиру з хорошими видовими характеристиками вкрай складно, - розповідає Лілія Крейсс-Бєлова. - Якщо говорити про те, хто купує такі квартири, то все залежить від планування. Самотні люди можуть вибрати студію, також є і трьох-чотирикімнатні, які підійдуть сімейним людям ».

«Більшість покупців таких квартир - люди творчих професій у віці від 25 до 40 років», - вважає Олександр Пастухов.

Успішні продажі

Володимир Спарак розповідає, що «мансарди в чистому вигляді на ринку сьогодні нечисленні, їх частка в загальному обсязі пропозиції досить мала. Обсяг пропозиції невеликий, нові об'єкти з'являються нечасто. У той же час в силу юридичних труднощів сьогодні є низка проектів у будівлях старого фонду, які знаходяться на стадії розгляду ».

За спостереженнями Єлизавети Конвей, за минулі 2-3 роки минуло кілька успішних угод. При наявності якісного проекту мансардна квартира або пентхаус вигідно відрізняється від будь-видовий квартири на вторинному ринку, пропонуючи власнику автономність і обмежуючи непотрібні контакти з сусідами.

«Один з моїх улюблених об'єктів - пентхаус на Невському, 11, що виходить і на Адміралтейство, і на Исаакиевский собор одночасно. Сусідній я продала в 2007 році. Окремої уваги заслуговує Смольний, 6, локація якого бездоганна », - додає Єлизавета Конвей.

Доступні варіанти

Як не дивно, незважаючи на унікальність такого житла, на думку ріелторів, вартість може бути близька до звичайній квартирі. Чим це можна пояснити? У першу чергу неструктурованість пропозиції, оскільки кожна угода проходить дуже індивідуально в залежності від того, де знаходиться квартира, яким потенціалом володіє з точки зору перетворення її в елітний об'єкт.

Загалом, вартість «квадрата» у мансарді орієнтується на середні ціни по району. Втім, зустрічаються і варіанти дешевше, коли якісь незручності компенсуються ціною, і сучасні варіанти з якісними інженерними комунікаціями, які коштують дорожче, розповідає Володимир Спарак.

З точки зору проживання мансарда - це все ж не найкраще житло, каже Лілія Крейсс-Бєлова, - оскільки в таких квартирах невисокі стелі, специфічні планування. Саме тому вартість звичайної квартири в реконструйованому будинку може бути навіть вище.

А ось фахівці компанії Knight Frank St Petersburg вважають, що, як правило, вартість таких квартир вище на 15-20% в порівнянні зі звичайними.

Бажання естетики

У чому ж полягає мета придбання мансарди? Єлизавета Конвей говорить, що покупці керуються не тільки прагматичними причинами, а й естетичної складової подібної покупки. Спокуса жити вище всіх, ізольовано від більшості сусідів, мати панорамну терасу приваблює дуже багатьох.

«Специфічних вимог немає. Під поняття мансард підпадає і надбудований поверх в елітному будинку, спроектований так спочатку, і надбудовані в ході капремонту в застійні роки мансарда в будинку старого фонду. Більша увага приділяється все ж звичайним характеристикам: метражу, кількості кімнат, висоті стель і т.д. », - вважає Володимир Спарак. Вимоги, по суті, прямо чи опосередковано реалізуються в ціні.

Спальні перспективи

На думку експертів АН «АРИН», з точки зору загального прагнення використання всієї кубатури будівлі, відсутності горищ, кількість квадратних метрів під дахом буде рости. Однак у той же час мансарди, найімовірніше, все менше відрізнятимуться від звичайних квартир.

Олександр Пастухов вважає, що перспективно будівництво мансард швидше тільки в спальних районах, так як плям під забудову в центрі майже не залишилося. Імовірно буде більш раціонально використовувати простір технічного поверху - коли горище освоюється під квартиру.

Погляди:

Лілія Крейсс-Бєлова, експерт АН «Бекар»:

Дуже часто мансарда будується за індивідуальним замовленням, під конкретних інвесторів. Саме тому на продаж такі квартири практично ніколи не виставляються. Я знаю приклад, коли на Великій Конюшенної вулиці після побудови мансарди виникли складності в реєстрації власності, і вже три роки дану квартиру намагаються оформити. При будівлі мансарди раніше полягав інвестдоговір з містом, місто передавав під реконструкцію мансардне приміщення, і його перебудовували, після цього реєстрували у власність в УФРС. Зараз така схема перестала працювати, тому мансарди практично перестали будуватися, адже їх неможливо зареєструвати. Сьогодні місто реєструє такі квартири тільки по суду, так як виникає велика кількість скарг від громадян, що проживають на останніх поверхах.

Єлизавета Конвей, керівник відділу елітної житлової нерухомості Knight Frank St Petersburg:

Мансарди - продукт однозначно привабливий для інвесторів, але складний для покупців. Безумовно, при хорошому збігу обставин і грамотному проектуванні з мансарди може вийти повноцінний пентхаус. З власними інженерними системами, з панорамними видами (як наприклад на Невському, 11), з високими стелями і панорамними вікнами (Велика Стаєнна, 13), з власним ліфтом (Смольний, 6) і мінімумом сусідів по горизонталі, такий об'єкт, безумовно, дуже цікавий для покупця і є прекрасною альтернативою новим будинкам. За видовим характеристикам локація «золотого трикутника» виграє, за невеликим винятком, у більшості об'єктів в центрі міста. Більшість складнощів пов'язані з правовим статусом, де в багатьох випадках право власності може опинитися під загрозою. Крім цього, важливе питання - юридична чистота оформлення інженерних мереж, щоб уникнути подальших конфліктів з ТСЖ і монополістами.

Cпорiднене
Житло під дахом: мрія романтика | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 5
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.