Попередні статті

Четверг 15-Янв


Воскресенье 28-Дек


Пятница 26-Дек


Воскресенье 30-Ноя


Среда 26-Ноя


Понедельник 24-Ноя


Среда 01-Окт


Пятница 19-Сен


Вторник 16-Сен


Пятница 29-Авг


Понедельник 25-Авг


Воскресенье 24-Авг

Прийнято вважати, що театр починається з вішалки, а індивідуальний будинок - з проекту. Але чи так це? Перш ніж звернутися в проектну організацію, майбутній домовласник повинен прийняти цілий ряд серйозних рішень, від яких буде залежати і комфорт проживання. Будинок народжується не на столі проектувальника, а в голові у потенційного господаря.

Навіть тих, хто збирається жити за містом не постійно, а епізодично, хвилює проблема комунікацій. Зокрема, постачання електричної енергії, без якої немислимий заміський будинок. Точніше, важлива ціна питання, а також квота потужності, яку ви можете отримати у місцевих енергетиків. Припустимо, виділяють 5 кВт на ділянку, а вам конче потрібно 15 кВт. Чи витримають місцеві електричні мережі підвищене навантаження? Чи можливо в майбутньому (якщо вже не можна сьогодні) докупити необхідні кіловати? Всі ці нюанси повинні бути з'ясовані на передпроектної стадії.

Не менш важливі водопостачання і водовідведення. Якщо неподалік проходить стаціонарний водопровід, то проблем немає. Але це швидше виняток, а найчастіше власникові заміського будинку доводиться вирішувати, звідки брати воду: з екологічно чистого водоймища, розташованого поблизу, з колодязя, зі свердловини? Зазвичай новоспечений домовласник використовує досвід сусідів і за їхнім прикладом риє колодязь, бурить свердловину і т. п. З способом відводу стічних вод також слід визначитися, щоб виключити ризик заболочування ділянки.

Жоден заміський будинок не обходиться без опалення. Способів опалення та видів палива декілька. Якщо поблизу газова магістраль, то найвигідніше підключитися до неї. Є можливість закуповувати недорого рідке паливо? Тоді на ділянці потрібно передбачити місце для установки ємкості під нього.

Навіть до дачі для проведення уїк-ендів повинна вести проїжджаючи круглий рік дорога, хоча б грунтова. Бажано налагоджене рух громадського транспорту. Якщо ні дороги, ні регулярного сполучення немає і не передбачається в найближчому майбутньому, то варто задуматися: проблемна транспортна доступність може звести нанівець всі плюси заміського життя.

Домашня геологорозвідка

Проблема комунікацій (як і багато інших проблем) повною мірою вирішується вже після придбання ділянки. Тільки знання геологічних, гідрологічних, грунтових та інших умов дозволяє остаточно визначитися з типом будинку і комунікаціями. Звичайно, має сенс поцікавитися типом фундаменту сусідніх будинків, подивитися, як організований у них водозабір і скидання стічних вод, - хто краще сусідів обізнаний про переваги і недоліки території і перспективи її розвитку? Але індивідуальні особливості ділянки можуть зробити будь-які аналогії непрацюючими.

У вас є установка для буріння свердловин? Швидше за все, немає. Але навіть якщо вона є, ви не встановите характеристики грунту в силу дилетантських пізнань. Пробуривши шурф ручним способом, легко переконатися, що під ногами щільний і однорідний пісок. Проте глибше може виявитися торфовище - найбільш проблемний і навіть небезпечний тип грунту. Зустрічаються й інші «підземні камені», тому інженерно-геологічні вишукування повинні проводити професіонали з ліцензованої спеціалізованої компанії.

Грунти розрізняються за властивостями і дають різну осадку під будівлею однієї і тієї ж маси. Одні сильно спучуються при промерзанні, інші - помірно; деякі вільно пропускають воду, інші затримують її, і т. п. Найменше проблем з однорідними грунтами з крупнозернистого піску: водопропускних здатність висока, пучинистість мінімальна, так що осаду рівномірна і можливо пристрій порівняно дешевого мелкозаглубленного фундаменту. Однак у нашому регіоні частіше зустрічаються глинисті грунти, які затримують воду і при замерзанні сильно спучуються. Строго кажучи, тип фундаменту вибирається пізніше, але у проектувальника повинна бути інформація. Звести фундамент можна практично на будь-якому грунті - питання лише в затратах.

Необхідно визначити і глибину залягання грунтових вод. У майбутньому цей параметр послужить основою для принципових рішень як по частині будівництва, так і при виборі деяких інженерних систем. Якщо грунтові води проходять вище за рівень промерзання, це неминуче збільшить сили морозного пученія. Така обставина може стати причиною відмови від доступного септика, тобто доведеться купувати дорожчу систему водоочищення.

Нерідко набувачі заміських ділянок стикаються з наявністю на них старих будівель. Що з ними робити? Питання не пусте, однозначної відповіді немає. Знести і вивезти останки у вигляді сміття - простіше простого, хоча це, скажемо відразу, недешевий захід. Доцільно оцінити стан будівлі: якщо воно задовільний, після ремонту чи реконструкції її можна використовувати під будь-які потреби. Або, розібравши наземну частину, звести на що залишився фундаменті новий будинок. Власного досвіду для оцінки перспектив б / у будівлі часом недостатньо, а запрошені фахівці експертних компаній винесуть професійне рішення: чи варто з ним возитися.

Прив'язка до місцевості

Параметри майбутньої споруди в певній мірі залежать не тільки від грунтів, а й від характеристик ділянки, її рельєфу, площі, конфігурації, а також від стану прилеглих ділянок.

Наприклад, вам дістався горбистий ділянку, тобто з великими перепадами висоти. Будинок на добре вираженому рельєфі виглядає вельми мальовничо. Але з точки зору будівництва таку ділянку може доставити домовласникові чимало клопоту. Якщо ви все-таки ризикнете «посадити» будинок на схилі пагорба, то знайте: він обійдеться вам значно дорожче, ніж зведений на рівному місці. Додаткових витрат зажадають посилений фундамент, підпірні стінки, які страхують від сповзання будівлі по схилу, і т. п.

Вибір місця під будинок на ділянці - дуже відповідальна справа. Якщо ділянка, припустимо, з ухилом в одну сторону, то будинок, як правило, ставлять в найвищій його третини. Що робити, якщо до цієї частини примикає ділянку сусіда і фасад його будинку звернений саме на вашу територію? Доведеться подумати, як розташувати будинок, щоб не заглядати один одному у вікна. Та ще при цьому взяти до уваги вимоги до планування будинку, враховуючи наш не дуже-то сонячний регіон.

Дитяча кімната, наприклад, або вітальня потребують максимумі природного освітлення (тобто не повинні бути вікнами на північ), в той час як кухня, де і так завжди жарко, цілком може обійтися без постійного сонячного світла. Треба слідувати класичним рекомендацій: вікна спальні повинні дивитися на схід, а вікна кабінету (місця вечірньої роботи) - на захід. Але при цьому не можна забувати про таку особливість нашого регіону, як білі ночі, які можуть внести свої корективи. І зрозуміло, планування обов'язково повинна враховувати навколишній пейзаж. Якщо поруч мальовничий ліс або красиве озеро, то такий виграшний вид варто використовувати.

Планування будинку - теж питання, яке в загальних рисах потрібно вирішити до замовлення проекту. Де буде сауна? А тераса? На скільки машин має бути гараж? І де його розташовувати - у цокольному поверсі або за межами дому? У діалозі з проектувальником можна не раз поміняти якісь рішення, але загальний план будинку бажано розробити начорно заздалегідь. Зрештою, хто краще за вас знає спосіб життя і потреби майбутніх мешканців заміського будинку?! І тут теж не слід упускати з уваги деякі особливості регіону. Так, для Ленобласті типові складні грунти, які обумовлюють труднощі і тому великі витрати при зведенні цокольного поверху, де зазвичай розміщують гараж та котельню. Тому багато домовласників воліють обладнати ці приміщення в прибудовах, що простіше технічно і дешевше.

До речі, про прибудовах та інших спорудах. З плануванням домоволодіння в цілому теж треба визначитися заздалегідь. Гостьові будиночки, господарські блоки, альтанки і барбекюшніци повинні бути якщо не на плані ділянки, то хоча б заплановані у вашій уяві. А якщо ви задумали з часом влаштувати на ділянці, наприклад, стаціонарний басейн, то про це теж слід заявити при замовленні проекту - будівництво такого об'єкта пов'язане з дотриманням ряду обов'язкових умов.

Є й інші вимоги, які майбутньому домовласникові доведеться виконувати. Вони диктуються наглядаючим організаціями, розпорядчими дотримуватися архітектурного та інших регламентів, так що буйство фантазії краще коригувати в ході консультацій з фахівцями-проектувальниками.

По адресу pokormi.com расположен интернет магазин зоотоваров, в котором вы всегда можете приобрести все необходимые товары для ваших домашних животных.

Cпорiднене
Перш ніж замовити проект | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 2
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.