Попередні статті

Четверг 15-Янв


Воскресенье 28-Дек


Пятница 26-Дек


Воскресенье 30-Ноя


Среда 26-Ноя


Понедельник 24-Ноя


Среда 01-Окт


Пятница 19-Сен


Вторник 16-Сен


Пятница 29-Авг


Понедельник 25-Авг


Воскресенье 24-Авг

Як стало відомо РБК daily, Ощадбанк вирішив продати одну з найбільших будівельних компаній Москви - ГВСУ «Центр». У 2009 році банк забрав її за борги у Coalco Василя Анісімова, оцінивши актив в 7,8 млрд руб. У лютому новим власником колишнього будівельного главку Міноборони стане УК «Розвиток» Михайла Черкасова.

Федеральна антимонопольна служба (ФАС) Росії в грудні дозволила ТОВ «Розвиток-Строй» придбати 74,5% акцій ЗАТ «Проффінанс». Ця компанія належить ТОВ «Ощадбанк Капітал» і, в свою чергу, контролює 97,029% ВАТ ХК «Головне всерегіональное будівельне управління« Центр »(ГВСУ« Центр »). За даними ЕГРЮЛ, створена в листопаді минулого року «Розвиток-Строй» знаходиться під контролем УК «Розвиток» (частка - 99,99%). Решта 0,01% належать Світлані Гуртовенко.

У КК «Розвиток» підтвердили факт операції зі «Ощадбанк Капіталом». Сторони підписали угоду про намір, а закрити операцію розраховують на початку лютого 2012 року, повідомив представник керуючої компанії. В Ощадбанку не відповіли на запит РБК daily.

ГВСУ «Центр» - одне з провідних промислово-будівельних підприємств московського регіону. Компанія була створена в 1998 році на базі Головного військово-будівельного управління Міністерства оборони, яке побудувало безліч об'єктів Міноборони, Театр Радянської Армії, населені пункти Червонопрапорний, Болшево, Ватутинки і Корольов. Сьогодні ХК об'єднує понад 11 будівельних, промислових, девелоперських і брокерських організацій з числом співробітників більше 3,5 тис. Наявні виробничі потужності дозволяють ГВСУ щорічно будувати більше 400 тис. кв. м житла.

ВІД COALCO ДО ОЩАДБАНКУ

У січні 2008 року ГВСУ «Центр» придбала компанія Coalco Василя Анісімова, який планував задіяти холдинг у забудові «Великого Домодєдово» (11 млн кв. М житла). Ціна угоди тоді називалася в районі 300 млн дол Проте рік потому Coalco була змушена віддати ГВСУ «Центр» за борги Ощадбанку. Той оцінив активи колишнього будівельного главку Міноборони в 7,8 млрд руб., Але угода пройшла в ціні 5,5 млрд руб. Покупцем виступив «Ощадбанк Капітал».

У квітні 2010 року «Ощадбанк Капітал» передав ГВСУ «Центр» в управління КК «Розвиток». Ця компанія і запропонувала Ощадбанку продати «військового» забудовника. Під угоду в листопаді 2011 року було зареєстровано ТОВ «Розвиток-Строй», зазначає джерело, близьке до обох сторін угоди.

За його словами, продавши «Розвитку» 74,5% ГВСУ «Центр», Ощадбанк знайшов потужного партнера для розвитку свого будівельного бізнесу. Цей напрямок є новим для банку, пояснює співрозмовник РБК daily. При цьому, за його словами, надалі Ощадбанк має намір повністю вийти з ГВСУ «Центр».

Співрозмовник РБК daily в КК «Розвиток» зазначає, що компанія має намір задіяти потужності ГВСУ як на відкритому ринку (в якості підрядника), так і у власних проектах. ГВСУ «Центр» успадкувало всі будівельні потужності Міноборони з виробництва збірного залізобетону, товарного бетону, конструкцій ККД, газобетонних блоків, а також сантехнічного і електромонтажного устаткування. З 2013 року виробнича потужність модернізованих заводів ГВСУ повинна скласти 1 млн кв. м нерухомості в рік. Компанія вже бере участь у федеральній програмі по забезпеченню житлом військовослужбовців, а також у московській - по знесенню старого житла і зведення нового.

Сьогодні річний оборот підприємств холдингу становить 4 млрд руб. Цей відносно скромний показник дозволяє оцінити генпідрядних блок ГВСУ «Центр» в 2,5 млрд руб., Зазначає член ради директорів Strabag Олександр Ортенберг. За його словами, оборот австрійського концерну в Росії становить 16 млрд руб. Проте для оцінки ГВСУ треба враховувати також його девелоперські потужності, зауважує експерт. За п'ять років холдинг реалізував більше 50 інвестпроектів, побудувавши 1240000 кв. м житла.

Cпорiднене
Ощадбанк виходить з ладу | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 2
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.