Попередні статті

Четверг 15-Янв


Воскресенье 28-Дек


Пятница 26-Дек


Воскресенье 30-Ноя


Среда 26-Ноя


Понедельник 24-Ноя


Среда 01-Окт


Пятница 19-Сен


Вторник 16-Сен


Пятница 29-Авг


Понедельник 25-Авг


Воскресенье 24-Авг

Панельне житлове будівництво - старий, випробуваний спосіб зведення багатоповерхівок. В останні роки конкуренцію йому склала монолітно-цегельна технологія. Які об'єкти експерти вважають більш комфортними та якісними?

Панельний не означає поганий

У панельних будинках вже виросло не одне покоління російських громадян, так що більшість з нас знають про них не з чуток. Такою була і хрущовська масова забудова, і наступні типові серії багатоповерхівок, пише сайт недвижимость краснодарского края. Панельний будинок зводять за принципом конструктора, тобто збирають з вже готових деталей, вироблених на домобудівних комбінатах.

Саме особливістю технологічного процесу і обумовлена ​​в першу чергу низька вартість панельок. Терміни зведення не перевищують одного року. Олексій Уланов, заступник генерального директора компанії «Еталон-Інвест», зазначає також мінімальну залежність процесу монтажу від погодних умов і простоту обробки.

«Для забудовника панельне домобудівництво - це відносно швидкі гроші при мінімальних витратах, - додає Григорій Алтухов, радник президента фінансово-будівельної корпорації« Лідер ». - Ну а для покупця реальна економія на ремонті, адже квартири в такому будинку вже мають внутрішні перегородки ». Пол і стіни виходять рівніше, ніж у монолітних будинках, та й якість самих конструкцій відстежується на заводі. Фактором, що забезпечує доступну кінцеву вартість, є невелика площа квартир. А ціна на житло для споживача - головний критерій сьогодні.

До того ж зараз панель панелі ворожнечу. Як зазначає Ольга Новикова, заступник генерального директора зі стратегічного та інвестиційного розвитку компанії «НДВ-Нерухомість», для підвищення конкурентоспроможності подібного житла на ринок впроваджуються нові серії будинків: «Евро'Па», «РД-90», «КП-Парус» і ін За якісними характеристиками вони майже не відрізняються від моноліту: великий вибір планувань, є варіанти конфігурації будівлі і т.д. Ось що говорить Сергій Лядов, прес-секретар інвестиційно-девелоперської компанії «Сіті - XXI століття»: «Серії панельних будинків в останні роки були якісно модернізовані. Площа кухні збільшилася, з'явилися еркери і темні кімнати, стали вище стелі (список переваг можна продовжувати). Оновився і архітектурний вигляд, не відстають від вимог часу інженерні системи. Крім того, великі домобудівні комбінати столиці продовжують роботу з модернізації продукції, що випускається ».

... Але не екстра-клас


Але й недоліки панельок, особливо старих серій, видно навіть неозброєним оком: зовнішність у них досить убога, будівлі швидко втрачають товарний вигляд. Будинки, покриті фарбою, в нашому кліматі потрібно перефарбовувати не рідше ніж раз на п'ять років. А більш довговічна обробка керамічним черепком значно здорожує проект, наближаючи його за вартістю до монолітного аналогу. Сама архітектура панельних будинків типова і міста особливо не прикрашає. Планування стандартні (вільних бути не може, оскільки всі стіни несучі), підземного паркінгу (за винятком декількох серій) немає. Загалом, нічого видатного такі об'єкти собою не представляють. «До недоліків панельної технології відноситься і обмеження ширини прольотів. Крок поперечних стін у середньому становить 3-3,3 м », - говорить А. Уланов.

Будинки не вражають також звуко-і теплоізоляцією, принаймні в найбільш поширених серіях П-44Т, «КОПЕ», П-3М, І-155. Але основна біда - стики між плитами. «Головна проблема полягає в тому, що перед початком монтажу панель треба прогріти і пропарити, щоб вона, як мовиться, схопилася, - розповідає С. Лядов. - Слідство недотримання цієї технології - неякісні міжпанельні шви, що призводить до протягів, підвищеної вологості, появі цвілі і необхідності проведення додаткових зовнішніх робіт по герметизації. В результаті у власника квартири виникають додаткові витрати, та й фасад будівлі може псуватися ".

За словами Г. Алтухова, ще один момент, про який не варто забувати, - це термін служби будинку, який менше, ніж у моноліту. А ще панельне будівля підлягає усадці, і її нерівномірність може в один прекрасний момент дати тріщини на стиках.

Цей тип житлового будівництва тягне труднощі і для самих будівельників. «Якщо девелопер приймає рішення використовувати панель, то в цьому випадку обмежений вибір проектувальників. Як правило, це Моспроект або МНІІТЕП. Підрядником ж стає домобудівний комбінат, чию серію обрали. Тобто формується практично безальтернативна ланцюжок учасників всього процесу будівництва », - ділиться Дмитро Отяковській, комерційний директор ГК« Піонер-Москва ».

А. Уланов також відзначає деякі труднощі панельного житлового будівництва. По-перше, це серйозні обмеження по вантажопідйомної техніки (потрібні значно потужніші крани). По-друге, майданчик будівництва має бути ширшим. Тому для точкової забудови, наприклад, монолітна технологія - річ незамінна.

Залізобетонні аргументи за


Монолітні будинки в порівнянні з панельними забезпечують більш високий рівень якості життя. Вони і зовні виглядають набагато презентабельнєє: зводяться за індивідуальними проектами, можуть бути будь-якої конфігурації, тобто завжди мають своє обличчя. За висотності об'єкти не обмежені, та й вибір облицювальних матеріалів ширше. Як правило, передбачений і підземний паркінг.

«Технологія моноліту принципово відрізняється від панелі. Несучий скелет будівлі зроблений із залізобетону. При зведенні будинку створюється абсолютно жорсткий каркас з різними видами огороджувальних конструкцій », - нагадує Юлія Гераськіна, керівник департаменту новобудов компанії Est-a-Tet. - При дотриманні всіх будівельних норм каркас цей не може зруйнувати навіть землетрус ». (У Китаї були випадки, коли монолітний будинок падав набік, як сірникова коробка, але при цьому не руйнувався. На нашому ринку таких пригод, слава богу, не було.)

Планування в таких будинках вільні, стелі в квартирах не нижче 3 м. Відсутність міжкімнатних перегородок дає можливість власнику втілити будь-який дизайн-проект квартири. В цілому це житло більш зручне, з широкими можливостями з інженерного оснащення. «Якщо у панельному будинку існують певні обмеження по навантаженню, то в монолітному є необхідні умови для установки самого різного устаткування і техніки, наприклад джакузі», - зауважує С. Лядов.

У монолітних будинках хороша звуко-і теплоізоляція. «Тут відсутні шви, отже, втрати тепла мінімальні, - каже Г. Алтухов. - Крім того, розрахунковий термін служби будинку складає 100-200 років. Ще один важливий плюс - рівномірна, без перекосів осаду, яка дозволяє зберегти геометрію приміщень ».

«Такі об'єкти в основному відносяться до класів підвищеної комфортності (комфорт, бізнес, еліт), - зазначає О. Новикова. - Для житла характерні великі площі, що позначається на його кінцевій вартості. Проте останнім часом девелопери стали створювати проекти, що передбачають наявність компактних квартир і студій, що забезпечує конкурентоспроможність монолітних будинків і в сегменті економ-класу ».

Недоліки? Є!


Якщо панельні будинки являють собою збірну конструкцію з готових елементів, то зведення монолітних будинків здійснюється повністю на будівельному майданчику, при цьому необхідно чітко дотримуватися технології на кожному етапі робіт. Тому якість об'єкта залежить від сумлінності і досвіду компанії-забудовника. Покупцеві проконтролювати процес практично неможливо. Оздоблення житла тут обійдеться дорожче - доведеться вирівнювати стіни і робити стяжку підлоги, адже квартири здаються без перегородок, лише з маячками в дві цеглини.

Собівартість безпосередньо будівельно-монтажних робіт у панельного будинку нижче, але, як констатує С. Лядов, рентабельність проекту залежить не тільки від типу житла. Найчастіше місце розташування, рельєф місцевості, характер грунту, необхідний вихід площ дозволяють будувати на цій ділянці тільки монолітний будинок.

Один з головних недоліків подібного типу будівництва - терміни півтора-два роки як мінімум, тому і ризик для пайовиків вище. І звичайно, основним є ціновий фактор, що теж не на користь монолітного будинку. Квартири в ньому дорожче і за рахунок більш складної технології, і за рахунок великих площ. Однак ця закономірність спостерігається не скрізь. «Якщо розглядати новобудови Московської області, то різниця у вартості монолітних і панельних будинків буде мінімальною. У Москві вона більш суттєва, на кінець жовтня близько 18%, - зазначає Ю. Гераськіна. - Так, середня ціна панелі була 149 тис. руб. / кв. м, моноліту - 176 тис. руб. / кв. м ».

Як говорить С. Лядов, в деяких випадках різниця у вартості квадратного метра може доходити і до 40%, наприклад у районі станції метро «Текстильники». А ось Д. Отяковській вважає, що місце розташування новобудови - сильніший ціноутворюючий фактор, ніж тип житлового будівництва.

Ваш вибір?


Виходячи з достоїнств і недоліків кожного виду будівель можна зробити висновок, що панельні будинки належать до економкласу і підійдуть людям з обмеженим бюджетом і не бажають довго чекати закінчення будівництва. А монолітні - тим, хто має необхідними засобами, хоче отримати комфортне житло і облаштувати квартиру на свій смак.

«В економ співвідношення ціни і якості виключно значимо. Якщо ви вирішили придбати квартиру для себе, в першу чергу необхідно визначити район проживання, грамотно підійти до вибору забудовника і визначитися з бюджетом, - міркує Олександр Енгель, керівник відділу новобудов ГК «МІЦ». - Питання, купувати квартиру в панельному або монолітному будинку, є другорядним. Якщо на вибір пропонуються дві схожі квартири з однаковими характеристиками, але в різних будинках, краще вибрати моноліт. Якщо розглядається покупка квартири в будинку на старті будівництва і ви не готові чекати два роки, то в цьому випадку ми радимо панельний будинок ».
Схожу думку висловлює і Д. Отяковській:

«Панель як і раніше користується великою популярністю завдяки нижчій ціні і швидким термінами будівництва. Тому такий варіант, як правило, вибирають ті, хто купує житло на ранньому етапі проекту і хоче мінімізувати свої ризики ».

«У панельних будинках, як правило, маленькі площі квартир. Для когось це є плюсом, оскільки кінцева ціна буде меншою, а для когось це мінус, оскільки пріоритет віддається великим площам. У другому випадку скоріше вибір впаде на монолітний будинок », - додає А. Енгель.

ДУМКА

Григорій Алтухов, радник президента фінансово-будівельної корпорації «Лідер»:

«По Москві різниця у вартості між квартирами в сучасному панельному і монолітному будинках складає близько 10-20%. Втім, знайти в одному районі схожі за якісним характеристикам панельну і монолітну новобудови практично неможливо.

В області ціни на квартири в моноліті і панелі практично не відрізняються. Ця ситуація зовсім не суперечить ринковим законам. Справа в тому, що нинішнє Підмосков'ї - це класичний ринок покупця з великою кількістю пропозиції. Проте основним критерієм вибору є ціна квартири. І щоб сформувати конкурентну пропозицію, компанії змушені занижувати вартість квартир в монолітних будинках, наближаючи її до панельки ».

Олексій Уланов, заступник генерального директора компанії «Еталон-Інвест»:

«Найголовніший недолік панельних будинків - це стики між заводськими панелями. Як відомо, вдома в процесі експлуатації піддаються усадці, крену, нерівномірного осідання - все це впливає на стики. Вони дуже гнучкі, тому загальну жорсткість будівлі можна забезпечити тільки в будинках не вище 17 поверхів. Звідси відбувається обмеження панельних будинків по висотності. Навіть незважаючи на те що за останні 20 років був зроблений серйозний крок вперед в розвитку технології, питання залишається як і раніше відкритим. За ремонтопридатності панельні будинки також програють. Якщо в монолітному будинку можна зняти частину фасаду і відремонтувати утеплювач, то в панельному це зробити не вдасться ».

Cпорiднене
Панель або моноліт? | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 4
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.