Попередні статті

Четверг 15-Янв


Воскресенье 28-Дек


Пятница 26-Дек


Воскресенье 30-Ноя


Среда 26-Ноя


Понедельник 24-Ноя


Среда 01-Окт


Пятница 19-Сен


Вторник 16-Сен


Пятница 29-Авг


Понедельник 25-Авг


Воскресенье 24-Авг

Як показує практика, в даний час все більша кількість великих угод, предметом яких є об'єкти нерухомого майна, відбуваються за участю консультантів з нерухомості - великих міжнародних і російських компаній, що надають послуги в сфері нерухомості.

У зв'язку з викладеним досить актуальне питання про те, наскільки доцільно залучення професійних консультантів до супроводу угод з об'єктами нерухомого майна, або цілком можна обійтися без них.

До початку 2002 р. ріелторська діяльність підлягала обов'язковому ліцензуванню. Але 11 лютого 2002 вступив в силу Федеральний закон від 8 серпня 2001 р. N 128-ФЗ «Про ліцензування окремих видів діяльності», який згодом був замінений новим Федеральним законом від 04.05.2011 N 99-ФЗ. Тепер же в переліку видів діяльності, на які необхідна ліцензія, ріелторська діяльність не згадана. Тому отримувати ліцензію на таку діяльність тепер немає необхідності.

Слід зазначити, що залучення консультантів з нерухомості до супроводу угод з об'єктами нерухомого майна може розглядатися як обставина, що сприяє реалізації відповідних угод, так і як обставина, що створює певні додаткові ризики для тієї чи іншої сторони за угодою, або як обставина, що тягне необов'язкові додаткові витрати відповідної сторони. Нижче ми розглянемо зазначені вище обставини більш докладно.

По-перше, очевидним плюсом у залученні до супроводу відповідної угоди консультантів по нерухомості є значне скорочення тимчасових витрат як продавця, так і покупця на здійснення угоди. Співробітник компанії, що надає послуги в сфері нерухомості, може, за дорученням зацікавленої особи, самостійно організувати покази нерухомості, відповісти на всі питання потенційних продавців або покупців щодо відповідного об'єкта нерухомого майна.

По-друге, слід зазначити, що ріелторський бізнес в даний час досить чітко структурований, у зв'язку з чим як продавці, так і покупці (сторони потенційної угоди з відповідним об'єктом нерухомого майна) можуть не сумніватися у професіоналізмі працівників великих міжнародних компаній, що надають послуги в сфері нерухомості, і в їх знанні актуальних тенденцій ринку нерухомості. При зверненні в велику ріелторську компанію зацікавленій особі не потрібно буде самостійно вивчати попит і пропозицію, а так само рівень цін на ринку нерухомості. Консультант завжди має доступ до широкого кола продавців і покупців на локальному, національному і навіть міжнародному рівні. Таким чином, консультант набагато краще розуміє баланс попиту і пропозиції і, напевно, зможе, наприклад, допомогти продавцеві об'єкта нерухомого майна визначити справедливу ціну продаваного об'єкта нерухомого майна. Крім того, за запитом зацікавленої особи ріелторська компанія може підготувати детальний звіт про стан та оцінки такого об'єкта.

По-третє, консультант може надати істотну допомогу в спілкуванні з потенційним контрагентом. Після того, як буде знайдений відповідний покупець, консультант, від імені та за дорученням продавця може узгодити з ним всі істотні умови договору купівлі-продажу, закріпити їх підписанням попереднього договору, розробити детальну схему угоди та погодити її з клієнтом, допомогти в спілкуванні з іншими фахівцями, які беруть участь в цьому процесі - іпотечним брокером, нотаріусом, кадастровим інженером, юристами, які здійснюють перевірку юридичної чистоти об'єкта нерухомого майна, що є предметом угоди. Іншими словами, фахівці великих брокерських фірм можуть виконати всю підготовчу роботу по угоді таким чином, щоб клієнтові залишалося лише в потрібний час прибути в місце підписання документів по угоді, підписати відповідні договори і, після закінчення процедури, випити келишок шампанського.

Але, разом з тим, існують і негативні моменти і ризики співпраці з консультантами з нерухомості.

Як вже зазначалося раніше, ріелторська діяльність не підлягає ліцензуванню, а отже, є ймовірність зіткнутися з ріелторської компанією (особливо якщо вона невелика або недавно створена), співробітники якої можуть виявитися непрофесійними і малодосвідченими, що важливо, так як ріелторська діяльність пов'язана з ризиком значних майнових втрат в силу високої вартості об'єктів нерухомості.

Крім того, російська освітня система не передбачає підготовку фахівців у сфері нерухомості, а при прийомі на роботу в ріелторські компанії до кандидатів часто не пред'являють спеціальних вимог. Раніше для отримання ліцензії ріелторської компанії потрібно було представити в ліцензійний орган відомості, що підтверджують наявність у працівників певної кваліфікації, знань і досвіду роботи в цій області. Тому при виборі ріелторської компанії зацікавленій особі потрібно бути вкрай обережним. Однак, як було зазначено вище, співпраця з великими міжнародними брокерськими компаніями фактично гарантує потенційним продавцям і покупцям відсутність зазначених вище ризиків.

Ще одним негативним моментом залучення консультанта до супроводу операції з об'єктом нерухомого майна є те, що, по суті, у консультанта відсутня особиста зацікавленість в чиненої угоді з нерухомістю. Так, якщо консультант будуть недобросовісно ставитися до своїх обов'язків, це може призвести до значних матеріальних втрат для клієнта. Більше того, як правило, консультант несе лише обмежену відповідальність за, наприклад, зрив угоди і завдані у зв'язку з цим відповідної стороні збитки. У період ліцензування ріелторської діяльності набуло розвитку добровільне страхування професійної відповідальності ріелтора, що є досить виправданим і необхідним і в умовах сучасного ринку нерухомості.

І нарешті, що важливо, при залученні до супроводу угод з нерухомим майном великих міжнародних брокерських компаній, клієнт повинен укласти з ними відповідний договір про надання послуг. Як правило, вартість зазначених послуг дуже висока, у зв'язку з чим клієнт може понести не завжди виправдані витрати у зв'язку із супроводом відповідної угоди (особливо у випадку, якщо вартість нерухомого майна, що є предметом угоди недостатньо висока).

Проте в цілому, незважаючи на ряд негативних факторів, асоційованих із залученням до супроводження угод професійних консультантів з нерухомості, з урахуванням масштабності здійснюваних операцій на ринку нерухомості не завжди зручно, а часто просто неможливо, здійснити і проконтролювати весь процес по реалізації нерухомості самостійно, без залучення професіоналів. Консультанти можуть не тільки заощадити час, але і допомогти організувати і оформити угоду більш ефективно і професійно.

Cпорiднене
Продаж нерухомості безпосередньо або через консультантів? | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 4
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.