Попередні статті

Четверг 15-Янв


Воскресенье 28-Дек


Пятница 26-Дек


Воскресенье 30-Ноя


Среда 26-Ноя


Понедельник 24-Ноя


Среда 01-Окт


Пятница 19-Сен


Вторник 16-Сен


Пятница 29-Авг


Понедельник 25-Авг


Воскресенье 24-Авг

Управління Росреестра по Пермському краю підбило підсумки реалізації в Пермському краї федерального закону № 93 про "дачної амністії", прийнятого в Росії в 2006 році і передбачає спрощений порядок реєстрації прав громадян на об'єкти нерухомого майна.

За даними Федерального бюджетної установи "Кадастрова палата" по Пермському краю, за п'ять років у Прикамье в спрощеному порядку зареєстровані 81222000 земельних ділянок (15,3 відсотка), пише сайт refund of spread. І це при тому, що на державному кадастровому обліку стоять 534 551 ділянки, які підпадають під дію закону про дачної амністії.

У пермському Росреестра вважають, що реєстрація прав на земельні ділянки в спрощеному порядку не обмежена в часі, і тому люди не квапляться зі зверненням до реєструючого органу. Однак частина перм'яків не тільки скористалися законом, а й зловжила своїми правами.

- Деякі багатоквартирні будинки побудовані на ділянках, наданих під індивідуальне житлове будівництво, - говорить заступник керівника Управління Росреестра по Пермському краю Олена Чернявська. - І громадяни зловживають своїм правом - реєструють своє право на них у спрощеному порядку.

Справа в тому, що до 1 березня 2015 кадастровий паспорт об'єкта індивідуального житлового будівництва - це єдиний документ, що підтверджує факт створення такого об'єкту індивідуального житлового будівництва на земельній ділянці і містить його опис. Але якщо кадастровий паспорт містить недостовірну інформацію про об'єкт нерухомості, це дуже часто залишається не поміченим в процесі реєстрації. І багатоквартирний житловий будинок оформляється як індивідуальний.

- Державний реєстратор при прийнятті рішення про державну реєстрацію права власності керується результатами правової експертизи поданих документів, - пояснює Олена Чернявська. - Зараз за такою схемою введені в цивільний оборот квартири та нежитлові приміщення в житлових будинках по восьми адресами в Пермі і Краснокамске.

У той же час ще в п'яти будинках реєстратори своєчасно запідозрили наявність кількох квартир і відмовили в реєстрації права власності.

Фахівці Росреестра попереджають перм'яків, які збираються придбати квартиру в подібних будинках: після придбання нерухомості можливі проблеми з подачею води, електроенергії, водовідведенням. Адже незаконно легалізовані багатоквартирні будинки зводилися без дозволу на будівництво, і вводилися в експлуатацію без дозволу органів місцевого самоврядування. Тому міська інфраструктура не була розрахована на їх обслуговування. Як була погоджена проектна документація таких "многоквартірок" - залишається лише здогадуватися.

Перм'якам, запідозрили незаконну реєстрацію багатоквартирних будинків, треба звертати увагу на наявність кількох важливих документів. По-перше, це відомості про земельну ділянку. По-друге, кадастровий паспорт земельної ділянки або кадастрова виписка про нього (повинно бути дозволено будівництво багатоквартирного будинку). По-третє, свідоцтво про право власності на земельну ділянку або договір оренди земельної ділянки. По-четверте, відомості про будинок (дозвіл на будівництво та дозвіл на введення в експлуатацію). По-п'яте, кадастровий паспорт будинку (призначення будинку - "багатоквартирний будинок").

Cпорiднене
У Пермі в рамках "дачної амністії" приватизують землю під багатоквартирними будинками | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 4
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.