Попередні статті

Четверг 15-Янв


Воскресенье 28-Дек


Пятница 26-Дек


Воскресенье 30-Ноя


Среда 26-Ноя


Понедельник 24-Ноя


Среда 01-Окт


Пятница 19-Сен


Вторник 16-Сен


Пятница 29-Авг


Понедельник 25-Авг


Воскресенье 24-Авг

Експерти проаналізували бази пропозицій вторинного житла в центрах суб'єктів РФ. У список міст з максимальною кількістю квартир вартістю до 1 млн рублів увійшли Барнаул, Саратов, Кіров і Ростов-на-Дону.

Аналітики федерального порталу з нерухомості «Мир квартир» склали рейтинг російських міст (центрів суб'єктів РФ), середня вартість квартир у яких становить менше 1 млн рублів.

Експерти відзначають, що дешевого вторинного житла в Росії в принципі небагато. У листопаді цього року тільки в 34 з 150 міст частка житла вартістю до 1 млн рублів перевищила 5% від загального обсягу пропозиції в місті.

В основному недороге житло можна знайти в маленьких містах. В адміністративних центрах житло коштує дорожче, але і там є відносно дешеві квартири.

За ціною московської «однушки» в Барнаулі можна купити 4 двокімнатні квартири

За даними порталу, центрами суб'єктів з максимальною кількістю недорогого житла зараз є Барнаул, Саратов, Курськ, Кіров і Ростов-на-Дону.

У Барнаулі за ціною менше 1 млн рублів в листопаді було виставлено на продаж 18% квартир. За 700-900 тисяч рублів там можна купити двокімнатну квартиру площею 45-50 кв. метрів, а за 500-600 тисяч рублів - пристойну «однушку». Експерти пояснюють невисоку вартість житла складною економічною ситуацією в Алтайському краї, де в першому півріччі був найнижчий в Сибіру рівень оплати праці -12 771,5 рубля.

На другому місці рейтингу опинився Саратов, де 17% виставлених на продаж квартир потрапляють в категорію «до мільйона». Тут за 1 млн рублів можна придбати як якісну «однушку», так і 45-метрову «двушку» в цегляному будинку. При цьому, як відзначають аналітики, ціни в Саратові дещо зросли: у травні в дану цінову категорію потрапляла кожна п'ята квартира, виставлена ​​на ринок.

На третьому місці - Курськ, де експерти «Світу квартир» в листопаді нарахували 11% квартир за ціною до 1 млн рублів. У цьому місті за 800 тисяч рублів можна купити однокімнатну квартиру площею близько 30 кв. метрів або таку ж за площею «двушку». Такі пропозиції зустрічаються у віддалених районах, на перших поверхах старих будинків. Ціни на житло в Курську теж виросли: рік тому там за 950 тисяч ще можна було придбати двокімнатну квартиру в цегляному будинку.

Четверту сходинку рейтингу посів Кіров, де 9% пропозицій на ринку ставляться до цінової категорії «до мільйона». За ціною від 900 тисяч до 1 млн рублів можна купити «однушку» площею 32-35 кв. метрів або невелику «двушку» у віддаленому районі або в старому житлі.

На п'ятому місці опинився Ростов-на-Дону, де 8% заявлених до продажу квартир стоять до 1 млн рублів. Однак це в основному неякісне житло маленькій площі, розташоване на околицях, нерідко без зручностей. За даними порталу, в заданій цінової категорії зараз в основному рекламуються однокімнатні квартири площею до 20 кв. метрів.

Ціни на житло ростуть не тільки в Москві

Нинішній рейтинг міст з найбільшою кількістю недорогої нерухомості значно відрізняється від попереднього, складеного аналітиками порталу всього півроку тому. У списку залишився тільки Саратов - у травні там налічувалося 20% недорогих квартир на вторинному ринку. У травневому рейтингу також значилися Іваново (18%), Томськ (16%), Київ (14%) і Мурманськ (13%). Це означає, що покупці квартир в цих містах виграли: їх інвестиції в квадратні метри виявилися ліквідними.

За словами генерального директора порталу «Мир квартир» Віктора Щеблецова, у багатьох регіонах покращилася економічна ситуація, тому кількість недорогих квартир на вторинному ринку стало закономірно зменшуватися. Наприклад, якщо в листопаді минулого року в Іваново 23% нерухомості, виставленої на продаж, перебувало в даній ціновій категорії, то до травня таких квартир було 18%, а зараз - всього 6%.

У Ростові-на-Дону, який потрапив в листопадовий рейтинг, показники кількості недорого житла, виставленого на продаж, нестабільні. За даними аналітиків, рік тому там квартири «до мільйона» складали 4% від загального обсягу, а в травні - вже 11%.

При цьому столиця ЮФО була лідером по динаміці цін на житло серед адміністративних центрів федеральних округів. Торік зростання цін в Ростові склав 10%. Цього року вартість квадратного метра в місті подолала психологічну планку в 50 тисяч рублів, а в жовтні склала 53 тисячі рублів.

У квітні цього року свій рейтинг російських регіональних центрів з найнижчою вартістю житла і будівельної активністю представили експерти компанії Penny Lane Realty. За їхньою версією, найдешевшими ринками нерухомості були столиці кавказьких республік: столиця Чечні місто Грозний (середня вартість кв. Метра - 22,3 тисячі рублів), столиця Інгушетії Магас (вартість кв. Метра - 25,8 тисячі рублів), столиця Дагестану Махачкала (28,9 тисячі рублів) і столиця Північної Осетії Владикавказ (29,7 тисячі рублів). До рейтингу також увійшов центр Єврейської автономної області місто Біробіджан з вартістю кв. метра 24,6 тисячі рублів.

Cпорiднене
Де шукати інвестиційні квартири | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 4
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.