Попередні статті

Четверг 15-Янв


Воскресенье 28-Дек


Пятница 26-Дек


Воскресенье 30-Ноя


Среда 26-Ноя


Понедельник 24-Ноя


Среда 01-Окт


Пятница 19-Сен


Вторник 16-Сен


Пятница 29-Авг


Понедельник 25-Авг


Воскресенье 24-Авг

Обсяг пропозиції, ціни, терміни експонування даного сегмента - зміна всіх цих показників від місяця до місяця залишається незначним і пов'язаним із сезонними або структурними явищами.

У той же час порівняння з характеристиками ринку річної давнини (коли ринок вже можна було називати "посткризовим") дозволяє зробити висновок про те, що ринок має явну тенденцію до плавного зростання.

Слід зазначити, що стабільність - головна риса посткризового ринку нерухомості. Гравці ринку не роблять "різких рухів" навіть в період стрибків валютного курсу або під впливом негативних новин з-за кордону. У такі моменти потенційні орендарі чи власники можуть займати вичікувальну позицію, щоб усвідомити ситуацію. Але швидких реакцій, що виражаються, наприклад, в ажіотажному попиті або різкому зростанні орендних ставок, як це було до кризи, або обвальне падіння на початку кризи 2008-2009 року, ми не спостерігаємо. Причин три - "запас міцності": ставки нижче докризових показників на 25-35%; досвід, набутий в кризу; низька ліквідність нерухомості (терміни експозиції вимірюються місяцями).

Обсяг пропозиції на ринку оренди в жовтні в силу продовження поступового пожвавлення ринку виріс на 5% як за кількістю об'єктів, що здаються, так і за загальною площею. Всього протягом місяця експонувалося 3347 об'єктів загальною площею 2 398 тис. кв.м.

Середня орендна ставка в порівнянні з вереснем практично не змінилася і склала 522 $ / кв.м. / рік. При цьому річне зростання цін на оренду склав 6%.

Лідером за обсягом пропозиції в жовтні залишилися офісні приміщення, обсяг яких за площею становить 58%. Далі йдуть виробничо-складські (30%) і торговельні приміщення (12%).

Торгова нерухомість

Торговий сегмент залишається найбільш затребуваним сегментом з точки зору рівня вакантних площ. Так, обсяг пропозиції в межах Садового Кільця за рік знизився майже вдвічі: сумарна площа пропонованих в оренду об'єктів зменшилася в порівнянні з жовтнем 2010 року на 42%. У той же час ні поглинання ринком значної кількості площ, ні рішення московського уряду щодо припинення будівництва великих об'єктів у центральній частині Москви, не позначилися на орендних ставках: у жовтні 2011 року вони залишилися на рівні жовтня попереднього року.

У периферійній частині столиці - навпаки - обсяг пропозиції залишився практично на рівні минулого року, а орендна ставка виросла на 10%.

Тим не менше, в порівнянні з вереснем 2011 року в жовтні обсяг пропозиції торгової нерухомості виріс на 13% за кількістю об'єктів, і на 12% із загальної площі пропозиції. При цьому середня орендна ставка знизилася на 6%. Втім, експерти вважають, що такі різкі коливання - це наслідок не ринкових тенденцій, а невеликого обсягу пропозиції і дуже великої різниці в якості експонованих об'єктів. "Коли весь ринок залишає менше ста об'єктів (всередині Садового кільця), то відхід з реклами або - навпаки - поява будь-якого великого приміщення може повністю змінити показники, - пояснює Денис Колокольников. - Особливо, якщо ціна цього об'єкта серйозно відрізняється від середньої в ту чи в іншу сторону. На графіку видно, як серйозно змінюється ціна в межах Садового Кільця і ​​наскільки плавно йде "крива" орендної ставки в периферійній частині. Тому більш правильним стосовно до торгового сегменту в центрі орієнтуватися за довгостроковими даними, тобто лінії тренда. "

Всього в жовтні експонувалося 674 об'єкта площею 290 тис.кв.м., з них 86 об'єктів пропонувалося в центрі і 588 - за межами Садового Кільця.

Середня ставка оренди по торгових об'єктах усередині Садового Кільця в жовтні в порівнянні з вересня знизилася на 6% і склала 1587 $ / кв.м. / рік, що було обумовлено виходом в жовтні ряду досить дешевих об'єктів у центрі зі ставкою нижче 750 $ / кв.м. / рік (зокрема, по ул.Дубінінской (200 кв.м., 651 $ / кв.м. / рік), на Подсосенскій пер. (415 кв.м., 702 $ / кв.м. / рік), на 1-м Неопалімовском пер. (110 кв.м., 600 $ / кв.м. / рік). Крім того, на 4% подешевшали об'єкти, які експонуються вже не перший місяць. Середня ставка оренди з торговельних об'єктах за межами Садового Кільця у жовтні зменшилася на 1% до рівня 750 $ / кв.м. / рік.

Офісна нерухомість

У сегменті офісної нерухомості жовтень став "продовженням" вересня. Обсяг пропозиції щодо кількості в порівнянні з вереснем виріс на 1% в центрі і на 3% за його межами. Обсяг пропозиції щодо загальної площі в центрі знизився на 2%, а за межами Садового Кільця - виріс на 6%. Усього обсяг пропозиції склав 2 112 об'єктів загальною площею 1385 тис.кв.м., з них 393 об'єктів - у центрі і 1719 об'єктів - за його межами.

Середня ставка по офісній нерухомості в центрі зросла на 1% і склало 752 $ / кв.м. / рік, а на периферії - знизилася на 1% до 445 $ / кв.м. / рік.

При цьому дані за рік дозволяють відзначити явну тенденцію до зростання орендних ставок, особливо в центральній частині міста. У порівнянні з жовтнем 2010 року середня орендна ставка на офісні площі в межах Садового Кільця зросла на 15%, за межами Садового Кільця - на 7%.

Попит в офісному сегменті залишається стабільним і прийнятно високим протягом останніх півтора років. Вплив кризи та міграція орендарів з одного об'єкта до іншого зумовлює той факт, що рівень вакантних площ в офісній нерухомості як і раніше досить високий. Проте, в поточному році поглинання відбувається з планомірним приростом темпів. Попит на якісні об'єкти поширюється не тільки на центральні райони, а й за межі ТТК: тільки в жовтні минуло кілька великих угод з оренди. А додатковим стимулом попиту і зростання орендних ставок в центрі став перехід якісних бізнес-центрів у розряд "непоправних ресурсів" в силу заборони на нове будівництво комерційної нерухомості.

Всього в жовтні експонувався 561 виробничо-складський об'єкт загальною площею 723 тис.кв.м., що на 4% вище обсягу пропозиції вересня по кількості, і на 3% - за загальною площею.

Середня ставка по виробничо-складської нерухомості залишилася на рівні вересня і склала 191 $ / кв.м. / рік.

Денис Колокольников, генеральний директор консалтингової компанії RRG

С помощью сайта shoehouse.com.ua вы можете купить угги в Киеве себе по выгодной цене. Обращайтесь по указанному адрему, чтобы оформить ваш заказ на понравившуюся модель.

Cпорiднене
Стабільність - головна якість комерційної нерухомості | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 5
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.