Попередні статті

Четверг 15-Янв


Воскресенье 28-Дек


Пятница 26-Дек


Воскресенье 30-Ноя


Среда 26-Ноя


Понедельник 24-Ноя


Среда 01-Окт


Пятница 19-Сен


Вторник 16-Сен


Пятница 29-Авг


Понедельник 25-Авг


Воскресенье 24-Авг

У поточних ринкових умовах найбільшою популярністю у потенційних покупців знову починають користуватися проекти, що пропонують на продаж готові котеджі. Однак, попит на ділянки без підряду (УБП) як і раніше зберігається.

За даними експертів, більше 70% всього попиту в попередні місяці припадав саме на ділянки без підряду. З причини актуальності теми, сьогодні фахівці вирішили розповісти про нюанси та особливості придбання ділянок без підряду.

"В умовах стабілізації економіки ризики затяжного будівництва за проектами, що пропонують на продаж готовий продукт залишаються в минулому. Однак ділянки без підряду, як і раніше продовжують активно виходити на ринок, - розповідає Сергій Махмудов, директор з розвитку компанії Atlas Development. - При цьому ціни на заміську нерухомість зараз інвестиційно-привабливі і ще не встигли досягти докризового рівня ".

Цікаво, що за підсумками першого півріччя попит на ділянки без підряду виріс більш ніж на 10%. А вже за підсумками третього кварталу аналітики з'ясували, що найбільшу частку попиту - більше 70% - припадає саме на УБП.

Це доводить, що такий вид власності по як і раніше актуальний для покупців. Однією з першопричин такої високої популярності проектів, що пропонують на продаж земельні ділянки без підряду на будівництво на думку фахівців компанії Atlas Development, стала їх невисока абсолютна вартість щодо домоволодінь (земельної ділянки зі споруджуваним або вже готовим будинком).

Однак забудовники не завжди чітко формулюють потенційним покупцям, що саме входить у вартість 1 сотки землі. Найчастіше, купуючи земельну ділянку без підряду, покупцям доводиться вносити додаткові грошові кошти за підведення комунікацій, прокладку доріг у селищі і т.д. При цьому сумарні грошові та часові витрати не завжди виправдовують очікування покупців.

Щоб не помилитися при купівлі ділянки без підряду і придбати якісний продукт, експерти компанії Atlas Development радять перевірити при покупці наявність необхідного пакету документів:

- Свідоцтво про власність на земельну ділянку (бажано спільно з постановою глави адміністрації району про передачу ділянки у власність);

- Договір купівлі-продажу (право, за яким справжній власник є власником ділянки). В даному випадку особливу увагу варто приділити "історії" ділянки - скільки разів перепродувався, хто був власниками раніше і пр.

- Кадастровий паспорт або виписка з нього;

- Виписка з ЕГРП (єдиний державний реєстр прав) - щоб підтвердити наявність або відсутність обтяжень, застави та ін

- Наявність ТУ на комунікації, якщо вони передбачаються.

- Довідка з податкової про відсутність заборгованості з податків на землю.

При цьому, проектна документація на зовнішні інженерні мережі повинна бути розроблена фахівцями з урахуванням усіх обов'язкових норм та вимог, встановлених законодавством з галузі містобудування та будівництва будівель та споруд. Вся проектна документація повинна пройти обов'язкову державну експертизу (у ряді інстанцій - на рівні голови муніципальних утворень, головного архітектора району, Мособлекспертізи та інших інстанції в МО, якщо розглядати купівлю ділянки в Московській області). Технічні умови на комунікації (електрика, вода, газ) - це документи підтверджують можливість їх підключення, обсяги, схеми підключення, роботи необхідні для підключення до мереж.

Якщо в селищі без підряду комунікації вже готові - то це повинно бути підтверджено документами про здачу інженерних мереж в експлуатацію. Всі обов'язки девелопера повинні бути детально прописані в договорі купівлі-продажу земельної ділянки у селищі, в тому числі щодо будівництва комунікацій.

Категорії земель і вид дозволеного використання також важливі: житлове будівництво може вестися на землях категорій "землі поселень" або "землі сільськогосподарського призначення". Види дозволеного використання визначені в кожній з категорій, і зміна виду дозволеного використання може бути здійснена в межах своєї категорії. Для будівництва домоволодіння найбільш оптимальний вид дозволеного використання - "індивідуальне житлове будівництво" або "дачне будівництво". Цей вид передбачає можливість реєстрації.

На прикладі нашого селища "Нікольський озера", ми можемо сказати, що все залежить від конкретного проекту. У тих проектах, де забудовник пропонує адекватну вартість і терміни підряду, багато потенційних покупців, які спочатку набували ділянка без підряду і планували будувати самі, згодом звертаються до підряду, пропонованого забудовником. На сьогоднішній день, вартість ділянок в селищі "Нікольський озера" на ділянки починаються від $ 12 000.

Cпорiднене
Ділянки без підряду - як не помилитися при покупці? | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 3
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.