Попередні статті

Четверг 15-Янв


Воскресенье 28-Дек


Пятница 26-Дек


Воскресенье 30-Ноя


Среда 26-Ноя


Понедельник 24-Ноя


Среда 01-Окт


Пятница 19-Сен


Вторник 16-Сен


Пятница 29-Авг


Понедельник 25-Авг


Воскресенье 24-Авг

Як правило, способів зберегти заощадження для звичайної людини не так вже й багато.

Найчастіше розглядаються варіанти зберігання грошей готівкою або на депозиті в банку - в рублях або валюті, вкладення в акції і, якщо сума велика, інвестування в нерухомість. Кожен з перерахованих способів має свої плюси і мінуси, пише сайт недвижимость Ирпеня.

Основний мінус зберігання грошей готівкою в тому, що вони таким чином схильні до інфляції. Крім того, вибрати валюту, в яку варто перевести заощадження, не так просто - коли спад економіки і в Єврозоні, і в інших країнах, ні в чому не можна бути повністю впевненим.

Деякі в такій ситуації збираються покласти заощадження на депозит у банку - якщо всю суму розбити на частини і віднести в різні місця, вклади будуть застраховані. Інші, особливо старше покоління, навпаки, пам'ятає, як важко повертаються банками в кризових ситуаціях і до такого способу збереження заощаджень ставляться негативно.

Є варіант вкладення грошових коштів в акції, тим більше що зараз вони серйозно подешевшали. Віталій Бахвалов, начальник відділу маркетингу та реклами групи компаній СУ 22 говорить, що, звичайно, брокери в такій ситуації будуть запевняти нас, що зараз багато їхніх клієнтів як раз докуповують акцій у свій портфель і в цінні папери інвестувати самий час, але на практиці непрофесіоналові на фондовому ринку робити нічого. Тим більше, навіть якщо слідувати звичайній логіці, напередодні можливого посилення негативних тенденцій в економіці фондовий ринок - не кращий варіант збереження грошових коштів.

Олексій Шмона, генеральний директор порталу про нерухомість Move.su зазначає, що важливо ще розуміти, з якою метою робилися заощадження. За словами експерта, якщо сума не дуже велика, то питання знецінення грошей не так вже й важливий. Якщо ж людина збирав, припустимо, на квартиру, і сума пристойна, то питання збереження грошей в умовах фінансової нестабільності більш ніж актуальне.

Нерухомість актуальна завжди

Напевно, в цьому немає нічого дивного, але всі опитані нами експерти визнали кращою гаванню, для того щоб пережити можливу фінансову бурю, вкладення грошей у нерухомість.

Інна Ігнаткіна, директор відділення компанії МІЦ-нерухомість каже, що питання про те, як зберегти заощадження, завжди складний. Хтось вважає за краще зберігати гроші в 3-х валютах і в рівній пропорції. Хтось купує акції і так далі. Але нерухоме майно більшою мірою є благонадійним джерелом. Інвестиції в нерухомість - найбільш прийнятний варіант вкладення грошових коштів. «Останнім часом на ринку нерухомості відзначається підйом купівельного попиту і клієнтська активність, особливо в сегменті економ-класу. До речі, сегмент житла економ-класу більш стабільний, досить згадати кризу 2008 року, коли найбільш уразливими виявилися елітний і бізнес класи житла », - вважає експерт.

Юліан Гутман, директор Департаменту новобудов компанії «ИНКОМ-нерухомість» вважає, що біржові ринки схильні до різких стрибків, тому вкладати гроші в акції непрофесіоналові досить ризиковано. Відхід у валюту також може не стати панацеєю - зовсім недавно долар коштував майже 32 рубля, а зараз близько 30 рублів. І подальші рухи курсів валют туманні. Найбільш надійні, але при цьому і низьколіквідними, банківські депозити та інвестиції в нерухомість.

Таганов Дмитро, керівник аналітичного центру Корпорації «Інком», розповів, що нерухомість залишається найбільш надійним інструментом вкладення коштів. Навіть у найбільш важкий 2008 інвестори, що вклалися в цей сектор, зуміли зафіксувати прибуток. «Інвестиції в ринок нерухомості менш ризиковані в порівнянні з іншими об'єктами вкладень - ринком цінних паперів, валютним ринком, золотом і пр. Так, якщо робити розрахунки, то в разі падіння основних показників вартості квадратного метра і т.п., то втрати складуть набагато менше, ніж в інших випадках. Більше того, існує і можливість компенсації втрат у разі зростання ринку. На користь придбання житла з метою інвестиції також свідчить і той факт, що кількість майданчиків під забудову в Москві скорочується, що, безумовно, надалі зіграє свою роль. Незважаючи на все це, інвестуючи в ринок нерухомості потрібно бути готовим до «довгих» вкладенням. Так, наприклад, ринок цінних паперів може принести прибути набагато швидше - за 0,5-1 роки, в той час як нерухомість вимагає вкладень, розрахованих на 3-5 років і більше », - говорить експерт.

Кірсанова Ірина, Заступник Генерального Директора з маркетингу та продажів ЗАТ «Пересвет-Інвест» розповіла, що, на жаль, уроки кризи 2008 показали, що повністю застрахувати свої заощадження дуже складно. В даному випадку експерт радить інвестувати в нерухомість, але на кілька років і ретельно підійти до вибору проекту. Ринок новобудов столиці також постраждав в кризу, але вартість квадратного метра в даний час не тільки досягла, але і перевершила докризовий рівень (літа 2008 року).

Так, за даними експерта, в серпні 2008 року вартість кв. м на первинному ринку становила 6009 $, на ринку вторинного житла - 7364 $. У вересні поточного року ціна кв.м. на ринку первинного житла становила 9009 $, а на вторинному ринку 6651 $. Тобто вартість кв.м. в новобудовах зросла з серпня 2008 на 49,9%, а вторинне житло навпаки знизилася в ціні на 9,7%. (Дана ціна розраховується з урахуванням елітних пропозицій ЦАО).

Кірсанова Ірина каже, що найбільше зростання спостерігалося на ринку новобудов, чому в багато сприяє дефіцит пропозиції і підвищення ціни зі збільшенням готовності об'єкта. Кількість новобудов у столиці незмінно скорочується (у 2010 році обсяг пропозиції знизився на 60,8%). «У разі чергової кризи обсяг фінансування скоротиться, тому навряд чи в найближчі роки ми будемо спостерігати істотне зростання кількості об'єктів в районах усередині МКАД. - Вважає експерт. - Крім того, як правило, продаж в новобудовах відкривають на самому початку розвитку проекту і в цей час ціна пропозиції мінімальна. До моменту введення в експлуатацію об'єкта ціна кв.м. в середньому підвищується на 40%. Котлован + 10%, будівництво першого надземного поверху + 10%, середина будівництва + 10% і готова коробка + 10 (максимальний прибуток від вкладень принесуть інвестиції на початковому етапі будівництва) ».

Тому на ринку новобудов зростання ціни пропозиції досить стабільний. Найгірша ситуація на ринку первинної нерухомості була в перші місяці кризи і в 2009 році. Ринок став відновлюватися швидше в 2010 році, тобто через півтора року.

Вкладення у вторинну нерухомість, на думку Кірсанової Ірини, не настільки прибуткові, але стабільні, при цьому готову квартиру, можна одразу здати в найм, а це 25 000 - 30 000 рублів щомісячного доходу.

Сергій Лядов, прес-секретар інвестиційно-девелоперської компанії «Сіті-XXI століття» розповів, що для широкого кола інвесторів серйозної альтернативи нерухомості як способу збереження від інфляції своїх коштів практично немає. Нерухомість приваблює своєю відчутність і прибутковістю. Всі інші інструменти поки менш популярні у приватного інвестора. Збереження грошей на банківських депозитах в найбільших вітчизняних банках дає стабільний результат, але меншу прибутковість, ніж ту, на яку багато гравців розраховують. Фондові і валютні ринки в даний час відрізняються значними коливаннями і викликають побоювання. Серед форм інвестування вкладення в пайове будівництво багатоквартирного житла в столичному регіоні є найбільш цікавими і ліквідними. Вони і більш прогнозовані на відміну від інших інструментів.

На думку експерта, найбільш привабливі і найбільшим попитом у інвесторів користуються квартири на ранній стадії будівництва об'єктів як в Москві, так і в Підмосков'ї. Дана тенденція активно позначилася з другої половини минулого року. В даний час 50-60% подзвонили в комерційний департамент компанії зацікавлені в покупці відразу після оголошення про початок продажів об'єкта. У позаминулий рік більшість покупців (понад 70%) вважали за краще брати тільки готове житло. Вони не розглядали інші варіанти і були готові платити більше, так як в умовах кризи і заморожування частини об'єктів не хотіли ризикувати.

Цікавим інструментів збереження грошових коштів могла б стати і заміська нерухомість. Юлія Севериненко, генеральний директор компанії «ЗемАктів» вважає, що в довгостроковій перспективі інвестиції в заміську нерухомість мають колосальний потенціал, тому що цей ринок є високоліквідним і в інвестора в подальшому не виникне проблем з реалізацією заміського житла. Крім цього, в довгостроковій перспективі, ринок буде рости, а значить, інвестиційна нерухомості принесе дохід. Також будинок це реально існуючий об'єкт, який може не тільки зберегти або примножити заощадження, але і може бути використаний за прямим призначенням.

Є також певна категорія людей, яка робила заощадження саме з метою покупки квартири - але навіть володіючи необхідною сумою в ситуації, коли економічна ситуація в країні стала погіршуватися, стала перед вибором: купити квартиру зараз або почекати - раптом у перспективі ціни знизяться? Ми хотіли б навести слова Олексій Шмонова, адресовані саме тим людям, для яких актуальне подібне питання.

Експерт каже, що, перш за все, варто пам'ятати, що ніхто не може в точності спрогнозувати розвиток економічної ситуації в країні, і тому будь-які прогнози щодо того, що ціни на товари довгострокового користування знизяться чи, навпаки, зростуть, не можна брати за основу для прийняття рішення. Для звичайної людини цінність товару визначається його поточною вартістю - в даний момент часу. «Тому головний висновок, який я хотів би зробити, полягає в тому, що купувати товари довгострокового користування коштує виходячи з ваших потреб і можливостей в даний час. Це не означає, що треба не замислюватися про майбутнє - навпаки, необхідно все ретельно зважити, але мова йде лише про те, що оптимальний момент часу і кращу ціну вчинення правочину спрогнозувати неможливо, завжди будуть виникати нові обставини. Тому якщо у вас сьогодні є можливість і бажання купити квартиру, не варто відкладати, розраховуючи на те, що раптом з'являться кращі умови. Зважте всі за і проти, і робіть угоду, якщо є можливість - все одно всі нюанси прорахувати навряд чи вдасться », - розповів пан шмон.

Таким чином, вкладення грошей в нерухомість є одним з найбільш оптимальних способів збереження грошових коштів. Незважаючи на те, що це довгі інвестиції і вхідний поріг досить високий, для тих, у кого сьогодні на ринках виявилася велика сума грошей, покупка нерухомості - це один з найкращих варіантів. Портал Move.su бажає Вам вдалих інвестицій!

Cпорiднене
Інвестиції в нерухомість: важливо не упустити момент | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 3
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.