Попередні статті

Четверг 15-Янв


Воскресенье 28-Дек


Пятница 26-Дек


Воскресенье 30-Ноя


Среда 26-Ноя


Понедельник 24-Ноя


Среда 01-Окт


Пятница 19-Сен


Вторник 16-Сен


Пятница 29-Авг


Понедельник 25-Авг


Воскресенье 24-Авг

Будинок із соломи зведуть усього за тридцять днів

Чи погодилися б ви жити у солом'яному будинку? Ні? І дарма. Це надійно, комфортно, безпечно та дешево.

Принаймні так стверджує Юрій Муляр, сім'я якого зводить будинок із пресованих тюків житньої соломи.

На бетонному фундаменті — каркас із дубових і соснових брусів. Між ними — солом'яні тюки шириною 50 сантиметрів. Загалом на будинок площею 100 квадратних метрів знадобилося 800 штук таких. Вкладати їх дуже просто — із цим завданням впорається навіть новачок. Тож стіни виросли за тиждень.

"Головне — правильно виставити "коробку", — каже пан Муляр, викладач Національного університету водного господарства та природокористування. — Майстри робили її півмісяця. А тепер накривають дах метало-черепицею. З усім упораємося днів за тридцять.

До речі, коефіцієнт теплопровідності солом'яних тюків майже в чотири рази вищий, аніж традиційних будівельних матеріалів. Якби ми хотіли звести стіни, що так само утримують тепло, із цегли, товщина кладки мала би бути не меншою за два метри! Уявляєте, які це витрати?"'

Сім'я Мулярів давно мріяла про власне помешкання. Наразі чоловік, дружина та двоє дітей змушені винаймати в гуртожитку кімнату площею тільки 18 квадратних .метрів. Тож вирішили звести собі солом'яну хатку.

"Чому я зважився "мурувати" зі соломи? — перепитує пан Муляр. — Бо гріх не скористатися такою технологією! По-перше, дешевше від цегли майже втричі. Вартість одного квадратного метра — всього 200 доларів. За "коробку" без опоряджувальних робіт ми заплатили приблизно сто тисяч гривень.

А ще мій будинок заощаджуватиме 80 відсотків тепла. Не поступається він і за довговічністю — простоїть літ двісті.

"Але ж таке житло пожежонебезпечне! — шукаю аргумент проти. —Та й чи міцне? Усі ми пам'ятаємо казку про трьох поросят: досить було дмухнути, аби солом'яна хатка розсипалася..." ' "Спочатку я теж так думав, — пояснює Юрій Муляр. — А коли почав грунтовніше досліджувати тему, зрозумів, шо солома — чудовий будівельний матеріал. Блоки з неї легкі і добре конструктивно зв'язані. Відтак здатні витримувати потужні удари стихії. А якщо їх опорядкувати глиною і вапном, вони стають пожежобезпечними (без доступу кисню солома гасне), не гнитимуть і не руйнуватимуться".

"Чи можна для такого будівництва пресувати тюки з пшеничної соломи?" — цікавлюся у викладача. "Найкраще із житньої — її не їдять гризуни. А пшеничну також можна захистити від них —за допомогою різних розчинів. Але це — додаткові витрати", — каже Юрій Муляр.

За задумом господаря, екодім буде енергонезалежним. Він обігріватиметься за рахунок вітрової та сонячної енергії, залишки якої влітку накопичуватимуться у потужному акумуляторі. Крім того, для підтримання оптимального температурного режиму в помешканні сім'я планує використовувати... тепло власних тіл. Відомо, що кожна людина в середньому виділяє енергію потужністю 60 ватів. її в автоматичному режимі поглинатиме рекуператор і скеровуватиме в тепловий обмінник.

Cпорiднене
Найтепліше у солом'яній хатці | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 7
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.