Попередні статті

Четверг 15-Янв


Воскресенье 28-Дек


Пятница 26-Дек


Воскресенье 30-Ноя


Среда 26-Ноя


Понедельник 24-Ноя


Среда 01-Окт


Пятница 19-Сен


Вторник 16-Сен


Пятница 29-Авг


Понедельник 25-Авг


Воскресенье 24-Авг

Добре мати своє житло в благополучній європейській країні! А ще непогано проводити час на свіжому повітрі, вдаючись сільської ідилії. Таким чином, якщо купити будиночок за кордоном у сільській місцевості, можна вбити двох зайців одразу. Тим більше що подібна нерухомість може обійтися набагато дешевше міської. Тільки спочатку варто задатися питанням, що ви будете там робити.

Доля рантьє і фрілансерів

Довгий час в усьому світі міграційні тенденції були однакові: люди їхали жити з села в місто. Сільський ринок праці надає вельми обмежені можливості для заробітку, тому молодь масово перебиралася у великі індустріальні центри. Це незмінно викликало зниження попиту на приватні будинки та занепад маленьких населених пунктів на периферії.

Однак у розвинених країнах Європи слідом за етапом урбанізації і субурбанізації ось уже кілька років спостерігається процес реурбанизации. Це явище має на увазі переселення жителів великих міст у сільську місцевість, а також найчастіше наступний перенесення елементів міської інфраструктури в село. «Основними причинами, що підштовхують до переїзду в села, є висока ціна гідного житла в місті, зростання вартості життя там і при цьому погіршення її якості, перенаселеність, погана екологія, численні соціальні проблеми (злочинність, велике число безробітних, іммігрантів і т. д. ), а також психологічні причини (постійний стрес, моральна втома тощо) », - пояснює Олександра Юрченко, керівник відділу закордонної нерухомості компанії EVANS.

Звичайно, процес переселення в села складно назвати масовим, і навіть у таких передових у плані субурбанізації країнах, як США, Німеччина, Австрія, Франція, це все ж одиничні випадки. Місцеві жителі вважають за краще жити за містом, а точніше, у передмістях великих мегаполісів, межі яких постійно розширюються. А історії, коли француз або німець їде жити в село, трапляються, але не так часто, щоб говорити про якесь явище.

Хто ж їде до «глухомань»? Ольга Горячкина, заступник директора Rentsale, справедливо зауважує: «За містом можуть собі дозволити жити в основному пенсіонери і люди з достатком, у сільській місцевості роботи немає зовсім або дуже мало. Якщо їздити щодня в місто, на дорогу йтиме стільки часу, що ніякого свіжого повітря не захочеться ».

В Італії та Франції, як розповіла А. Юрченко, переселення в село найчастіше пов'язано зі зміною статусу та способу життя багатого класу, представники якого, втомившись від міської світського життя, під старість купують собі виноградники і оливкові гаї і переселяються в свій маєток в пошуках відпочинку і нових відчуттів. Станіслав Зінгель, президент міжнародного агентства нерухомості Gordon Rock, помічає те ж і в Великобританії: «Перебираються з міста в село забезпечені люди, які можуть дозволити собі жити за рахунок дивідендів від інвестицій або працювати дистанційно завдяки сучасним засобам зв'язку. Пояснюється це модою на здоровий спосіб життя і прагненням знизити напругу від міської суєти ».

У село до німців, в глушину, в Вісбаден


Росіяни, що набувають квадратні метри за кордоном, поки що мало піддаються модним тенденціям. Зростаюча популярність еконедвіжімості хоч і є одним з двигунів попиту, але ще не оволоділа масами. Попит на сільські будинки зараз на порядок менше, ніж на житло для пляжного відпочинку. Частка покупців житла в сільській місцевості серед загального числа споживачів з Росії, за словами А. Юрченко, становить не більше 5-7%, а за даними С. Зінгеля, і зовсім вимірюється частками відсотка.

«Якщо говорити не про село, що знаходиться в пішій доступності від моря, то покупцеві варто задатися питанням, що він там буде робити. Садити морквину набагато зручніше в Росії, не витрачаючи грошей на переліт і не стикаючись з мовним бар'єром. Адже в селах за кордоном, як можна здогадатися, розмовляють тільки на національній мові, а то й зовсім на маловідомому діалекті », - попереджає О. Горячкина. Але все ж знаходяться такі, хто навіть за кордоном віддає перевагу усамітнення, спокій і сільську ідилію.

Згідно з рейтингом, складеним у компанії Gordon Rock, найбільш часто росіяни купують сільську нерухомість у Фінляндії, Болгарії, Чехії, Німеччини, Чорногорії, Франції, Італії і Латвії (в порядку спадання; важливо відзначити, що до рейтингу не включені країни колишнього СРСР - Україну, Білорусь, Абхазія та ін.)

Любов Баумгертнер, партнер L & B Immobiliya, що працює з ринком нерухомості Німеччини, зазначила, що серед клієнтів її компанії приблизно 70% купують житло у великих і середніх містах і близько 30% - в невеликих селищах і селах. «В основному це поселення Баварії і Баден-Вюртемберга, визнані термальними і гірськолижними курортами.

Такі угоди роблять, як правило, з метою лікування, оздоровлення та відпочинку », - пояснює експерт.

Хоча серед зарубіжних покупок росіян частка сільській нерухомості вкрай мала, в Фінляндії наші співвітчизники лідирують за обсягами подібних угод серед громадян інших держав. Причина дуже проста: житло в сільській місцевості Фінляндії - вдала альтернатива заміському будинку на батьківщині для мешканців Петербурга і всього Північно-Західного регіону. За офіційною статистикою, щорічно 600-900 росіян роблять в цій країні такого роду придбання.

Інтерес наших співвітчизників до сільської нерухомості інших країн істотно нижче. «Правда, останнім часом російські пенсіонери стали купувати будинки в селі, скажімо, в Болгарії чи Хорватії, найчастіше на море з метою постійного проживання на пенсії, - говорить А. Юрченко. - Але такий попит мінімальний і не впливає на рівень цін на сільську нерухомість цих країн ».

У ряді випадків причиною вибору будинку в селі стає низька інформованість покупців про ринок і про саму нерухомості. «В основному це люди, які не мають дачі в Росії, що живуть в квартирах і слабо уявляють собі, що таке дім. Часто житло в селах продають в поганому стані, і згодом у власника можуть виникнути проблеми з комунікаціями і т. д. Привертає покупців лише вартість - в будь-якій країні чим далі знаходиться об'єкт від великого міста або курортної зони, тим він дешевше », - вважає Про . Горячкина. (Тут потрібно обмовитися: дешеві бувають вдома саме в сільській місцевості; це не відноситься до передмість, де живе економічно активне населення.)

Низька вартість сільського житла приваблює і росіян, що переїжджають за кордон з метою дауншифтингу (спосіб життя, що передбачає віддалену роботу). Такі люди орендують або купують будинки в глибині прибережних районів. При цьому для них принципово важлива можливість використання в даній місцевості сучасних засобів зв'язку, без яких їх робота неможлива. Часто дауншифтери вибирають екзотичні країни, де поєднуються прекрасний клімат, море, низька вартість проживання і ліберальна візова політика, - Таїланд, індійський штат Гоа. Але іноді виявляють інтерес до Болгарії, Чорногорії, Кіпру чи іншим європейським державам.

Незначна група росіян набуває дорогу сільську нерухомість для проживання на пенсії або як запасного аеродрому. Окремі покупки з цією метою відзначені в Німеччині, Франції, Італії. «Якщо говорити про сільську Європі, зокрема про Італію і Франції, то наші співгромадяни якщо і вибирають щось, то ніяк не напіврозвалений будиночок, а виноградарські господарства, замки на берегах Луари або маєтки в Тоскані, - свідчить А. Юрченко. - При цьому найчастіше не з практичних міркувань і намірів займатися сільським господарством, а як об'єкт для інвестицій або для статусу, трохи рідше - щоб мати можливість поїхати і усамітнитися ».

Ще одним новітнім напрямом є Латвія, де іноземцям надана можливість отримання ВНЖ при купівлі нерухомості. У сільських районах країни мінімальна вартість нерухомості, що дозволяє претендувати на ВНЖ, становить близько 70 тис. євро.

Варто також відзначити, що в деяких високорозвинених індустріальних країнах діють імміграційні програми, що передбачають натуралізацію нерезидентів, що вкладають кошти виключно в сільськогосподарську нерухомість, додає С. Зінгель. Однак мова в даному випадку йде про придбання або інвестиції в сільськогосподарські підприємства (ферми), що передбачає вкладення насамперед у комерційну нерухомість і лише потім в житловий сільський будинок. Наприклад, у канадській провінції Манітоба діє імміграційна програма Young Farmer Nominee Program.

Ціна пасторалі


Як було відзначено, покупка сільській нерухомості приваблива в першу чергу низькими цінами і, як наслідок, мінімальною вартістю входу на ринок зарубіжної держави. «Якщо хочеться мати запасний аеродром, а коштів на апартаменти в будинку з обслуговуючої компанією не вистачає, можна розглянути такі країни, як Чехія, Німеччина, - радить О. Горячкина. - Звичайно, нерухомість в сільській місцевості Австрії чи Англії теж цілком ліквідна, але її вартість значно вище ».

Ось кілька прикладів недорогих об'єктів у сільській місцевості. У Фінляндії в селищі Руоколахті всього за 19 тис. євро можна придбати старий сільський будинок площею 90 кв. м із земельною ділянкою 3,25 тис. кв. м. По периметру наділу розташований сосновий ліс, навколо багато озер; є дозвіл на будівництво нового будинку.

Найдешевший варіант у Болгарії, приблизно в 100-200 км від моря, обійдеться всього в 3-5 тис. євро. Наприклад, у селі Синій Камінь Бургаської району за 3,9 тис. євро пропонують двоповерховий будинок площею 80 кв. м на ділянці 1,5 тис. кв. м, проведені вода і електрика. З вікон відкривається вид на гори, до Чорного моря 20 хв. їзди на автомобілі. Але сам будинок потребує ремонту. «Потрібно розуміти, що продати подібний об'єкт ви навряд чи зумієте, - житло за такою ціною за визначенням не може бути хорошим, адже навіть будматеріали коштують дорожче», - попереджає О. Горячкина. Ось більш прийнятну пропозицію: новий котедж для постійного проживання в селі в 25 км від Бургаса і моря. Площа будинку становить 180 кв. м, ділянки - 500 кв. м. Продають з обробкою, але без меблів; вартість 99 тис. євро.

У Німеччині, на території Нижньої Саксонії, в селищі Rethem районі озера Rethemer Fährsee за 10 тис. євро можна придбати будинок площею 40 кв. м з двома кімнатами, санвузлом, ванною і коморою. Він розташований на земельній ділянці площею 140 кв. м, за оренду якого щороку треба платити 1,1 тис. євро. Щомісячна вартість комуналки становить 260 євро (в ціну включені електрику, прибирання сміття та вулиці, послуги хаусмастера).

Нарешті, у Канаді в портовому містечку Old Perlican, що у східній частині острова Ньюфаундленд, за 16,5 тис. канадських доларів продають двоповерховий щитовий будинок. Його площа - 400 кв. м, є суміжний санвузол, електричний котел, електроплита. Будинок знаходиться на земельній ділянці площею 0,25 акра (1011 кв. М), де облаштовані гараж, сарай і великий льох.

Зрозуміло, не вся сільська нерухомість нечувано дешева. Наприклад, будинок розміром 180 кв. м в традиційному французькому стилі в селі недалеко від Тулузи з просторою вітальнею, кухнею, трьома спальнями, пральня і коморою, бюро, горищем, літньою терасою на ділянці 50 соток продають за 510 тис. євро. Дорого? Але старовинні замки з виноградниками коштують ще дорожче, тому що попит на них завжди високий з боку як місцевого населення, так і іноземців, пояснює А. Юрченко. «Наприклад, виноградники, що приносять стабільний гарний прибуток і тому є привабливим об'єктом інвестування як в Італії, так і у Франції, можна перерахувати по пальцях, а ціни на них починаються від 2,5-3 млн євро», - говорить експерт. Щось подібне є також і в австрійському Тіролі: будинок в оточенні лісу і гір в 30 хвилинах їзди від Кітцбюеля коштує 1,3 млн євро. У ньому сім спалень, три віталень, шість ванних кімнат. Площа будинку становить 600 кв. м, всіх споруд - більше 9 тис. кв. м.

«У міру зростання популярності здорового способу життя, екотуризму та збільшення числа людей, чиє місце проживання не прив'язане до місця роботи, попит на сільську нерухомість буде підвищуватися, - вважає С. Зінгель. - Однак для значного збільшення потрібні десятки років, так як мова йде про популяризацію нового сегменту нерухомості, на що піде значно більше часу, ніж для розкрутки локальних ринків житла ».

Cпорiднене
Будиночок у закордонному селі. Для любителів глибинки | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 3
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.