Попередні статті

Четверг 15-Янв


Воскресенье 28-Дек


Пятница 26-Дек


Воскресенье 30-Ноя


Среда 26-Ноя


Понедельник 24-Ноя


Среда 01-Окт


Пятница 19-Сен


Вторник 16-Сен


Пятница 29-Авг


Понедельник 25-Авг


Воскресенье 24-Авг

Необхідно розуміти, що далеко не всі будівлі є нерухомістю, багато з них - це об'єкти некапітального будівництва, що має принципове значення для визначення правового статусу їх власника - бізнесмена.

Останнім часом дуже актуальними для власників і керівників компаній різного рівня є проблеми, пов'язані із застосуванням адміністративних актів органів муніципальної влади великих міст, спрямованих на припинення діючих договорів оренди на земельні ділянки з розташованими на них будівлями, побудованими для здійснення дрібного чи середнього бізнесу: торговельні павільйони, ресторани, невеликі офісні центри, багато що інше.

Поняття нерухомості

Так, якщо будинок було зведено як об'єкт нерухомості при дотриманні всіх норм існуючого законодавства, тобто при наявності права на земельну ділянку, отримання дозволу на будівництво та належної здачею будинку в експлуатацію, як об'єкта капітального будівництва з реєстрацією права власності на нерухоме майно в Росреестра, то зазначене споруда не може бути знесено, а земельна ділянка під ним вилучено, шляхом припинення дії договору оренди. Зовсім по іншому складаються стосунки, якщо будинок не є об'єктом нерухомості.

Якщо будинок не є об'єктом нерухомості

У 90-х, початку 2000-их років органи місцевої влади (голови адміністрацій, префекти) надавали бізнесменам земельні ділянки в тимчасову оренду під певні цілі - будівництво будинків з швидкомонтованих збірних конструкцій з подальшим використанням таких об'єктів в комерційних інтересах. На зведення зазначених споруд, як правило, не потрібно спеціальних дозволів, які необхідні для будівництва об'єктів нерухомості. Крім того, всі документи: постанови, розпорядження, акти приймання будинків в експлуатацію, документи БТІ, Договори оренди землі, - містили в собі інформацію про те, що такого типу об'єкти є некапітальних будовами, тимчасовими спорудами, а термін їх експлуатації безпосередньо прив'язувався до строку дії Договору оренди земельної ділянки (3 або 5 років). При цьому варто звернути особливу увагу на правовстановлюючі документи даних об'єктів - Свідоцтва, майже всі вони містять посилання на нормативні акти місцевого значення, в яких є вказівка ​​на визначення виду створюваного майна не як об'єкта нерухомості, а як будівлі некапітального будівництва, в Москві, приміром , таким актом було Постанова Уряду Москви від 18.04.1995 року № 327, у п. 8 якого регулювалися відносини щодо виділення земельних ділянок під тимчасове зведення об'єктів, які не є нерухомим майном.

Думка Арбітражного суду

Багато учасників бізнесу, оформивши, таким чином, відносини з місцевою владою, і розуміючи, що в достатній мірі не захищені законом, намагалися перереєструвати споруди некапітального будівництва в об'єкти нерухомості, однак судова практика показала, що дані дії проводилися марно. Так, Арбітражні суди вказують, що якщо не капітальний будівництвом об'єкт буде з яких-небудь причин визнаний (зареєстрований) об'єктом нерухомості, за умови його знаходження на земельній ділянці, не відведеному для указний цілей, місцеві органи влади мають право звернутися до суду з вимогами про визнання відсутнім права власності на об'єкт некапітального будівництва як на нерухоме майно.

Укладені з бізнесменами Договори оренди дуже часто містили вказівку на те, що виділені земельні ділянки можуть використовуватися тільки для зведення на них об'єктів некапітального будівництва з подальшою експлуатацією такого об'єкту і тільки на час дії Договору оренди. Стандартно Договори про надання земельних ділянок встановлювали термін дії оренди - 3, 5 років, після закінчення якого адміністрації муніципальних утворень має право не пролонгувати договори оренди, не укладати їх на новий термін, що є підставою до звільнення земельної ділянки, у тому числі і від знаходяться на ній будівель, споруд.

Невтішні наслідки для малого та середнього бізнесу

Таким чином, представники дрібного та середнього бізнесу, які витратили свого часу значні кошти на зведення та обслуговування, часом, величезних багатоповерхових будівель, які вклали значні кошти на розвиток здійснюваної ними діяльності, безпосередньо пов'язаної з такими будівлями, знаходяться в даний час просто в "катастрофічною" ситуації, а саме, багато хто вже розорені, втративши своїх приміщень, іншим залишається лише чекати, коли це станеться, не вкладаючись у розвиток уже наявного бізнесу.

Олег Сухов, Адвокат, провідний юрист «Першого Столичного Юридичного Центру»

Cпорiднене
Припинення оренди на землю як підставу знесення будівель | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 4
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.