Попередні статті

Четверг 15-Янв


Воскресенье 28-Дек


Пятница 26-Дек


Воскресенье 30-Ноя


Среда 26-Ноя


Понедельник 24-Ноя


Среда 01-Окт


Пятница 19-Сен


Вторник 16-Сен


Пятница 29-Авг


Понедельник 25-Авг


Воскресенье 24-Авг

Добробут росіян з кожним роком зростає, тому багато громадян, які отримали колись ділянки землі у тимчасове користування, хочуть цю землю приватизувати, щоб стати її повновладними власниками.

Проте, здавалося б, зовсім проста процедура з передачі земельної ділянки приватній особі на ділі виявляється досить проблематичною. Щоб уникнути всіх «підводних каменів» у процесі приватизації землі, потрібно знати правила юридично вірного оформлення документів або користуватися послугами професійних юристів.

Складання заяви на приватизацію земельної ділянки

Першим кроком до володіння приватизованої ділянки землі вважається правильне написання заяви, яка реєструється в міському або сільській раді, в залежності від того, на чиїй території розташована земля. В обов'язковому порядку в заяві вказується мета отримання прав на землю: подальша забудова (які види житла або підсобні споруди), створення фермерського господарства, ділянка під сад, город і т.д. Після детального розгляду заяви спеціально створена комісія при міськраді чи сільраді виносить своє задовільний або негативне рішення. В середньому термін розгляду заяви на приватизацію не повинен перевищувати одного місяця. Якщо заявник довгий час користується цією земельною ділянкою, то причин для відмови у приватизації майже ніколи не виникає. Наприклад, відмова може бути мотивований тим, що заявник претендує на землі промислового призначення, сільськогосподарського чи комерційного. У будь-якому випадку заявник має право дізнатися причину відмови. Якщо виникають сумніви у винесенні рішення, то заявник має право подати до суду і оскаржувати своє право.

Оформлення акта на володіння землею при приватизації земельних ділянок

Якщо відповідь на заяву про прохання в приватизації дана позитивна, то наступним кроком необхідно оформити акт про передачу землі у землевпорядній фірмі. У кожному районному центрі є організація, що займається подібними питаннями. При складанні акта бажано проконсультуватися в правильності його оформлення з досвідченим юристом. Акт може бути схвалений і підписаний після вимірів ділянки. Якщо на ділянці є житлові споруди і сусіди, що живуть поруч, то регулюється питання про межі ділянки в узгодженні з сусідами. Складається кадастровий план з координатами ділянки землі на території міста або села. Складання акта про землеволодіння - процес довгий і займає в середньому півроку. Після отримання акта на володіння земельною ділянкою, заявник отримує його в повновладне користування. Але при подальшій забудові ділянки потрібне узгодження проекту в районній адміністрації.

Приватизація земельних ділянок: проблеми з накладкою користування землею двома і більше власниками

Під час оформлення документів на приватизацію ділянки і після їх підписання можуть виникнути обставини, коли виявляється, що однією ділянкою землі володіють два і більше людини. Такі проблеми виникають лише через халатність членів міської або сільської адміністрації, але страждають від цього прості люди. Починається розгляд у справі про володіння землею.

Як правило, позитивне рішення затверджується не на користь того власника, який вже давно живе на спірній ділянці землі і має там житлові і господарські будівлі, а на користь людини, юридично правильно оформила всі документи про приватизацію. Ось чому так важливо при складанні всіх актів про землеволодіння і перед підписанням договору про приватизацію консультуватися з досвідченим юристом. Іноді земельну ділянку відбирається у того власника, який використовує земельні площі не за прямим призначенням і передається в користування людині, яка збирається на цій ділянці будувати житло або займатися сільськогосподарськими роботами.
Приватизація земельних ділянок: чи можна боротися з рейдерством?

Отримавши документи про приватизацію, власнику землі не варто розслаблятися, адже можуть виникнути вищеописані проблеми, коли на його ділянку в майбутньому будуть претендувати такі ж «законні» власники. Або може виникнути ситуація куди складніша першої. Рейдери та їх незаконне захоплення землі є справжньою «страшилкою» для землевласників, яка в будь-який момент може стати реальністю.

Діяльність рейдерів, по суті, незаконна, але боротися з нею дуже важко. Наприклад, група рейдерів отримує інформацію про приватизацію дуже «вигідних» в плані забудови або фермерства земель. Вони збирають інформацію про членів комісії, які займалися оформленням приватизаційних документів, і починають шукати помилки в документації. Так як єдиних законів про оформлення актів і договорів на землеволодіння на всій території РФ не існує, то «лазівки» в неправильності складання того чи іншого документа можна знайти майже завжди. Рейдери подають позов до суду з проханням переглянути рішення комісії, при цьому не скупляться на хабарі. Запущений механізм розгляду може затягнутися на роки, а способів відібрати землю у законного власника безліч.

Щоб подібних проблем у майбутньому не виникало, потрібно звертатися за оформленням документів на приватизацію земельної ділянки тільки до досвідчених фахівців, які працюють в землевпорядних фірмах. У таких компаніях працюють кваліфіковані юристи, які стежать за правильністю складання всіх документів, виконують всі роботи не тільки якісно, ​​але і набагато швидше, ніж в інших чиновницьких організаціях.

Cпорiднене
Процедура приватизації земельних ділянок | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 4
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.