Попередні статті

Четверг 15-Янв


Воскресенье 28-Дек


Пятница 26-Дек


Воскресенье 30-Ноя


Среда 26-Ноя


Понедельник 24-Ноя


Среда 01-Окт


Пятница 19-Сен


Вторник 16-Сен


Пятница 29-Авг


Понедельник 25-Авг


Воскресенье 24-Авг

Здавалося б, житловий кодекс визначає рівні права і обов'язки для всіх прописаних в муніципальній квартирі наймачів, будь то відповідальний квартиронаймач або просто зареєстрований член сім'ї будь-якої прописаного у квартирі мешканця.

Однак, це не зовсім так. Про можливість виселення з муніципальної квартири зареєстрованих у ній осіб, за заявою інших зареєстрованих в квартирі громадян, читайте у цьому матеріалі.

Зняття з реєстраційного обліку можливе лише за рішенням суду. Тобто, якщо ви наймач квартири (проживаєте в ній) і хочете приватизувати своє житло, але бажане не дозволяє здійснити факт наявності прописки в іншого наймача, який у квартирі не проживає, то у вас є право в судовому порядку "очистити квартиру" від зареєстрованих, але не проживають квартирантів, розповідає Олег Сухов, провідний адвокат "Першого Столичного Юридичного Центру", член Адвокатської палати м. Москви.

Правові підстави для виселення

Якщо у вас муніципальна квартира, то не має значення, за ордером ви її отримували або у вас укладений договір соціального найму. За чинним законодавством передбачається, що жителі муніципальних квартир в будь-якому випадку займають їх за договором соціального найму.

"Зі змісту ч. 1 ст. 60 ЖК РФ випливає, що сторонами за договором соціального найму житлового приміщення є власник житлового приміщення державного або муніципального житлового фонду та громадянин (наймач), якому житлове приміщення надається у володіння і в користування для проживання в ньому на умовах, встановлених ЖК РФ. Разом з тим відповідно до ст. 69 ЖК РФ члени сім'ї наймача жилого приміщення за договором соціального найму мають рівні з наймачем права і обов'язки. Вони повинні бути зазначені в договорі соціального найму житлового приміщення. Отже, хоча члени сім'ї наймача і не підписують договір соціального найму, вони є учасниками даного договору, - коментує Олег Сухов.

Виходячи з рівності прав і обов'язків наймача і членів його сім'ї (колишніх членів сім'ї), в разі виїзду кого-небудь з учасників договору соціального найму житлового приміщення в інше місце проживання і відмови в односторонньому порядку від виконання названого договору, даний договір щодо такого убутного особи вважається розірваним з дня виїзду. При цьому особа, яка виїхала з житлового приміщення втрачає права на нього. У свою чергу, що залишилися проживати в квартирі особи зберігають усі права та обов'язки за договором соціального найму.

Таким чином, щодо особи (наймача або колишнього члена сім'ї наймача), що виїхав з житлового приміщення в інше місце проживання, що залишилися проживати в квартирі наймачем може бути заявлено до суду вимога "про визнання таким, що втратив право на жиле приміщення у зв'язку з виїздом в інше місце проживання ". У цьому випадку втрата виїхали особою права на квартиру, кімнату визнається через встановлення фактів виїзду в інше місце проживання і розірвання тим самим договору соціального найму.

Cпорiднене
Як виселити "зайвих" людей з муніципальної квартири | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 3
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.