Попередні статті

Четверг 15-Янв


Воскресенье 28-Дек


Пятница 26-Дек


Воскресенье 30-Ноя


Среда 26-Ноя


Понедельник 24-Ноя


Среда 01-Окт


Пятница 19-Сен


Вторник 16-Сен


Пятница 29-Авг


Понедельник 25-Авг


Воскресенье 24-Авг

Один із способів розпорядження своїм майном - передача його у спадщину. Такі угоди мають свої особливості, про які потрібно знати завещателю і потенційним спадкоємцям об'єктів нерухомості.

Передати нерухомість у спадщину - така можливість з'явилася у росіян відносно недавно, трохи більше двадцяти років тому, коли в країні почався процес приватизації житла. Однак, незважаючи на наявність досить багатою практики оформлення та проведення подібних операцій, питання, кому і як передати своє кровно зароблене по - раніше залишається непростим. БН.ру вивчав особливості подібних угод.

Азбука спадщини

Основним документом, що регламентує всі особливості угод, пов'язаних зі складанням, скасуванням та виконанням заповіту, є Цивільний кодекс Російської Федерації, а точніше, його шістдесят другий розділ.

У ній, зокрема, говориться, що успадкування - це перехід майна і грошових коштів (спадщини) померлого людини до його спадкоємців. Спадкоємцями стають або за заповітом (тобто, коли є ясно виражена воля власника майна), або найближчі родичі згідно із законом. Таким чином, спадкування - це недоговірні відносини.

«Заповіт - це, по-перше, одностороння угода, тобто воля однієї особи - заповідача. Вона породжує права і обов'язки інших осіб, - пояснює Юлія Севостьянова, юрисконсульт ТОВ «Олександр Нерухомість» / - По-друге, заповіт є терміновою угодою, тобто, вона зміщена від дати складання до виконання на значний період часу. По-третє, це - єдина форма угоди, що дозволяє розпорядитися своїм майном на випадок смерті ».

При складанні заповіту, необхідно дотримати наступні умови: письмова форма - обов'язкова, засвідчення та / або складання у нотаріуса - обов'язково.

У своєму праві

При оформленні заповіту необхідно пам'ятати, що заповідач має право скасувати або змінити умови та зміст заповіту в будь-який час, на свій розсуд, без пояснення або наявності причин, без повідомлення і згоди спадкоємців. «Закон встановлює свободу заповіту, - пояснює Ірина Мошнякова, керівник відділу нерухомості та інвестицій Інституту проблем підприємництва, - ГК РФ не обмежує кількість складання заповітів. Заповідач не зобов'язаний повідомляти будь-кому про зміст, здійсненні, зміну або скасування заповіту ».

Крім зазначеного вище, спадкоємцям необхідно знати і про положення Глави 63 Цивільного кодексу, що встановлює права та обов'язки спадкоємців за законом. Крім того, що в цьому розділі вказана черговість спадкоємців першої, другої, третьої і наступних черг, ст. 1149 встановлює і перелік спадкоємців, які мають обов'язкову частку у спадщині, всупереч волі заповідача, зазначеної в заповіті.

Так, незалежно від змісту заповіту неповнолітні діти, непрацездатні родичі, батьки або утриманці заповідача мають право на не менше половини обов'язкової частки спадщини. Таким чином, при недостатності успадкованого майна, заповіт може бути оскаржено і, за сформованою судовій практиці, опротестовано на користь «обов'язкових спадкоємців»

Крім того, у даної процедури існує ще ряд особливостей. «Вступ у спадок - процедура, більш тривала і складна, ніж передача дару або угода купівлі-продажу нерухомості, - ділиться досвідом Анастасія Казанська, генеральний директор агентства нерухомості« Аміра - Н ». - Спадкове справу веде нотаріус, і спадкоємець отримує свідоцтво про право на спадщину за заповітом не раніше, ніж через шість місяців після смерті спадкодавця. Також спадкоємцю потрібно буде сплатити нотаріальну мито за видачу йому свідоцтва про право на спадщину ».

Розмір мита, яку необхідно сплатити для оформлення спадщини, обчислюється у відсотках від вартості переїдаємо майна і залежить від ступеня споріднення спадкоємців заповідачеві. Для близьких родичів розмір нотаріальної мита складе 0,3% від вартості переданого майна, для далеких родичів - 0,6% від вартості майна.

До близьким родичам Сімейний Кодекс Російської Федерації зараз зараховує подружжя, батьків і дітей, у тому числі усиновлених, дідусів, бабусь і онуків, повнорідних і неповнорідних (які мають спільних батька чи матір) братів і сестер.

Також спадкоємцям потрібно буде сплатити нотаріусу 2 тис. руб. за послуги технічного характеру. Оформлення заповіту коштує 500 руб.

Державна мзда

Незважаючи на такі мінуси, у даних угод існує і позитивна сторона - їх пільговий податковий режим.

«Пунктом 18 ст. 217 Податкового кодексу Російської Федерації встановлено, що не підлягають оподаткуванню ПДФО (податок на доходи фізичних осіб) доходи у грошовій і натуральній формах, одержувані від фізичних осіб у порядку спадкування, за винятком винагороди, що виплачується спадкоємцям (правонаступникам) авторів творів науки, літератури, мистецтва , а також відкриттів, винаходів і промислових зразків, - роз'яснює Андрій Заболотний, керівник групи податкового консультування Інституту проблем підприємництва. - Таким чином, дохід у вигляді нерухомого майна, отриманого в порядку спадкування, не підлягає оподаткуванню ПДФО ».

Однак не варто забувати, що, ставши власником нерухомого майна, спадкоємцеві все - таки доведеться виплачувати один з видів податку - на майно. Для існуючого сьогодні податку на нерухомість встановлена ​​прогресивна ставка, яка варіюється від 0,1% до 2% від оціночної вартості об'єкта нерухомості. Правда в даний момент податок на нерухомість обчислюється, виходячи з інвентаризаційної вартості об'єкта, яка визначається Бюро технічної інвентаризації (БТІ), яка іноді виявляється в кілька разів нижчою від ринкової.

Крім того, щодо земельних ділянок, на яких знаходяться житлові будинки, зараз обов'язкова також сплата земельного податку. Цей податок, на відміну від попереднього, обчислюється з кадастрової вартості ділянки, наближеною до ринкової. Його ставка не може перевищувати 0,3% від вартості об'єкта. Розміри ставок і пільги по обох зазначених податків визначаються органами муніципальної влади. Суми цих податків надходять до місцевих бюджетів.

«При спадкуванні податок на майно сплачується спадкоємцями з дати відкриття спадщини. Тобто, до тих пір, поки громадянин не придбав власність або спадкодавець не помер, у платника податків немає обов'язку зі сплати податку на майно, - каже Юлія Севостьянова. - Крім того, з податку на майно фізичних осіб ряд категорій громадян мають пільги ».

Так, в даний час від сплати податку на майно фізичних осіб звільнено учасники Великої Вітчизняної війни, інваліди I і II груп і ряд інших категорій громадян.

На свій ризик

В цілому, одним з основних плюсів (а також і одним з основних мінусів) передачі нерухомості у спадок експерти вважають тривалий термін виконання заповіту. «Заповіт відсунуто в часі по виконанню, - пояснює Валерія Карпова, юрисконсульт ЗАТ« Північно-Західний Юридичний Центр », - це дає дарувальнику гарантії проживання в своїй оселі і не вибуття нерухомості з його володіння, але обмежує спадкоємців у розпорядженні, а, найчастіше, і користуванні отриманим майном ».

Тому, враховуючи, що заповіт - складний юридичний документ, експерти не радять власникам нерухомості йти на такий крок, не проконсультувавшись з фахівцями.

«Не раджу приймати рішення самостійно, спираючись на досвід друзів, сусідів, інформацію з Інтернету і загальні рекомендації, - констатує Ірина Мошнякова. - Перед прийняттям рішення про розпорядження нерухомістю обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем, що має юридичну освіту і досвід роботи в галузі нерухомості. Вилучення хоча б одного з перерахованих компонентів може призвести до дуже серйозних наслідків ».

Тротуарная плитка отлично смотрится вокруг новостроек и на тротуарах улиц. На сайте ecovk.com.ua вы можете такую плитку купить

Cпорiднене
Як заповідати квартиру? | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 4
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.