Попередні статті

Четверг 15-Янв


Воскресенье 28-Дек


Пятница 26-Дек


Воскресенье 30-Ноя


Среда 26-Ноя


Понедельник 24-Ноя


Среда 01-Окт


Пятница 19-Сен


Вторник 16-Сен


Пятница 29-Авг


Понедельник 25-Авг


Воскресенье 24-Авг

Існує поширена думка, що селища з ділянками без підряду неминуче перетворюються в "шанхай" - несмачне нагромадження різноликих будинків.

Про те, як девелопери боряться з цією проблемою, розповів Дмитро Бадаєв, гендиректор компанії "Вектор Інвестментс", пише сайт Автозапчастини.

Є думка, що ділянки без підряду були суто "кризовим" продуктом і в даний час вже не актуальні. Ви згодні?

Є два типи покупців на заміському ринку:

1) Люди зайняті і не бажають витрачати час на те, в чому погано розбираються (будівництво будинку). Таким потрібні готові котеджі, бажано навіть з чорновою обробкою.

2) Люди, для яких дуже важливо самим побудувати свій будинок, виконати "обов'язкову життєву програму": будинок, дерево, діти ... Така категорія покупців була і буде завжди, тому сегмент "земля з комунікаціями без підряду" завжди буде займати свою нішу.

Смаки людей постійно змінюються. Наприклад, ще недавно будинок преміум-класу міг бути тільки кам'яним або цегляним, а останнім часом стали модні елітні будинки з дерева. Девелопер не в змозі оперативно реагувати на подібні стильові зміни, адже кожен проект реалізується не один рік. Ділянки без підряду - вихід у такій ситуації. Покупець отримує повну свободу творчості і можливість побудувати саме такий будинок, який йому подобається.

У результаті кожен будує по-своєму, і селище має хаотичну забудову?

Купуючи ділянку землі у селищах Істрінському долини, кожен покупець підписує спеціальний документ - "умови членства в дачному некомерційному партнерстві", де визначаються характеристики майбутніх будівель. Обмежена максимальна площа будинку (залежно від розміру ділянки), його висотність (до 11 метрів), відстань від будинку до паркану, кількість госпбудівель, кольору покрівлі і т.д.

Деякі правила пов'язані з існуючими будівельними нормами, інші ми встановлюємо самі, щоб створити єдиний візуальний стиль селища. Всі огорожі в селищі ми будуємо самі, за єдиним архітектурним проектом (для кожного селища проект свій), щоб уникнути ситуації, коли в одного сусіда паркан червоний, в іншого зелений, і з боку все виглядає без смаку і некрасиво.

Як покупці на практиці реагують на ці обмеження? Є випадки відмови від покупки з цієї причини?

Потенційні покупці, зрозуміло, завжди цікавляться цими обмеженнями і вирішують, чи підходить їм це. Хоча, купуючи ділянку без підряду, не кожен серйозно замислюється про параметри майбутнього будинку. Буває, що покупці погоджуються на наші умови, але потім їх плани і бажання змінюються.

Девелопер якось може проконтролювати виконання цих приписів?

Розробивши планування своєї ділянки, клієнти узгоджують її в кооперативі. Ми не можемо обмежувати або забороняти щось, оскільки покупець ділянки стає повноправним власником і має право розпоряджається ним на свій розсуд в рамках закону. Проте майбутні мешканці самі зацікавлені в дотриманні єдиного візуального стилю селища і, як правило, дотримуються прийняті зобов'язання.

Девелопер також може побічно вплинути на рішення покупця, запропонувавши вже готовий проект будинку, а також послуги своїх партнерів - конкретну архітектурну та будівельну компанію. Так, в наших селищах "Лісова пристань-2", "Шелестово" і "Озерний край" покупець може замовити будівництво будинку нашим партнерам - компанії HONKA, ВАТ "СВ-13" і "НЛК-Домобудівництво" та отримати знижку або розстрочку.

І що виходить в результаті?

У нашому першому селищі "Лісова пристань" були труднощі в процесі забудови, але нам вдалося переконати більшість жителів. Тепер "Лісова пристань" майже забудована, і всіх нових клієнтів ми обов'язково привозимо туди, щоб показати: обмеження придумані не просто так, в результаті виходить дійсно красиво і гармонійно.

Cпорiднене
Як селищу не перетворитися на "шанхай"? | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 3
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.