Попередні статті

Четверг 15-Янв


Воскресенье 28-Дек


Пятница 26-Дек


Воскресенье 30-Ноя


Среда 26-Ноя


Понедельник 24-Ноя


Среда 01-Окт


Пятница 19-Сен


Вторник 16-Сен


Пятница 29-Авг


Понедельник 25-Авг


Воскресенье 24-Авг

Хочу вкласти гроші в інвестиційних цілях в нерухомість. Знайомий ріелтор радить придбати апартаменти - нібито інвестиційна привабливість у них вище, ніж у звичайних квартир. Чи правда це? Чим взагалі апартаменти відрізняються від традиційних квартир? І на якому рівні зараз ціни на них?

Ірина Рогачова, директор департаменту елітної нерухомості компанії Capital Group:

Ті пропозиції апартаментів, які на сьогоднішній день сформували самостійний сегмент на ринку, - це елітна нерухомість, представлена ​​в принципово іншому, прогресивному форматі багатофункціонального комплексу. Крім житлових апартаментів, до складу МФК, як правило, входять бізнес-центр класу «А», ритейл-зона, фітнес-клуб, ресторани, різні сервіси. Будівля комплексу обов'язково має підземний паркінг, сучасне інженерне оснащення, до послуг мешканців - професійний консьєрж-сервіс. Тому, на відміну від традиційної квартири, апартаменти в МФК представляють собою комплексну середовище для життя і роботи.

Мінімальна вартість апартаментів у МФК «Місто Столиць» в «Москва-Сіті» - 280 тис. руб. за кв.м, що відповідає нижній планці елітного сегмента. За цю ціну покупець набуває готові до проживання апартаменти з обробкою «під ключ».

Серед покупців апартаментів у МФК «Місто Столиць» є як ті, хто придбав апартаменти для особистого користування, так і як ті, хто таким чином інвестував кошти у нерухомість. І це підтверджує інвестиційну привабливість пропозиції. Однак необхідно розуміти, що інвестиційна привабливість передусім залежить від якості проекту. Багатофункціональний комплекс - складний продукт, що вимагає від девелопера особливих компетенцій: наприклад, зонування комплексу має бути продумано таким чином, щоб забезпечити приватність проживання для мешканців і одночасно комфортний доступ до всіх об'єктів інфраструктури. Якщо ідеальний баланс дотриманий, апартаменти дійсно стають дуже ліквідним продуктом і для власника, і для девелопера.

Ярослав ДАРУСЕНКОВ, заступник керівника відділу консалтингу та оцінки компанії Praedium Oncor International:

Апартаменти в цілому можна частково віднести до житлового фонду (не в юридичному плані), однак все одно вони, як правило, розраховані на тимчасовий характер перебування людей. Основною ж відмінністю від житлового фонду є відсутність можливості оформити прописку. Даний фактор, принаймні, в Росії, знижує перспективи формування масового попиту - основна орієнтація сегмента йде на заможних людей.

Найбільший рівень цін на апартаменти характерний для Центрального адміністративного округу - середній рівень вартості тут становить близько 400-420 тис. руб. за кв. м. На другому місці, практично вдвічі нижче за вартістю, варто ЮЗАО - 200 тис. руб. В інших районах міста середня вартість вже нижче 200 тис. руб.

Якщо розглядати апартаменти за межами ЦАО, то рівень цін у середньому збігається з житлом бізнес-класу (на первинному ринку), де діапазон цін знаходиться на рівні 180 - 250 тис. руб. за кв.м.

В цілому апартаменти представляються затребуваним форматом нерухомості, за умови вдалого розташування, продуманої концепції та адекватної цінової політики.

Надія КОТ, директор з маркетингу та продажів «Меркурій Сіті»:

З юридичної точки зору існує одне основна відмінність: апартаменти належать до нежитлової нерухомості, тому в них неможливо зареєструватися за місцем постійного проживання, тобто отримати прописку. Ще одне обмеження, логічно випливає з першого: неможливість отримати іпотечний кредит на квартири, оскільки вони не носять статусу житла. І нарешті, істотна відмінність апартаментів від квартири - це широкий і різноманітний спектр послуг, доступних власникам: насамперед прибирання приміщень, ресторанне обслуговування, користування громадськими зонами самого різного призначення. Важливо те, що в разі апартаментів сервіс надається готельним оператором або іншої керуючої компанією.

Якщо ми говоримо про прямі цінах від девелопера, то вартість апартаментів на сьогодні відсотків на 13-15 менше вартості елітної квартири в центрі Москви. Але якщо з'являється вторинне пропозицію від приватної особи, його вартість уже близько $ 15 -17 тис. за кв.м, що знаходиться в рамках традиційної елітки вище середнього рівня: люди вже оцінили переваги апартаментів і не готові розлучатися з ними за помірні гроші.

Сьогодні з упевненістю можна сказати, що ринок апартаментів у Москві є. Більше того, він розвивається і має всі передумови з часом «поглинути» частину бюджетів, традиційних для ринку елітної нерухомості. Вартість апартаментів в «Москва-Сіті» та вартість елітної квартири в центрі столиці знаходяться фактично в одній ваговій категорії. Динаміка розвитку місця, його інфраструктури та рівня комфорту проживання дозволяють зробити висновки про те, що в осяжному майбутньому краще місця для проживання ділової людини в жорстких рамках мегаполісу і брак вільного часу не знайдеться. Саме тому неминучий вторинний ринок апартаментів з цінами вище на 20-25% від ціни придбання.

Артем Кохановський, директор департаменту житлової нерухомості АН Great reality:

Практика московського ринку нерухомості поки не дає конкретної відповіді на питання, що таке апартаменти. Апартаменти в європейському розумінні - це здаються в оренду готові до проживання розкішні квартири великої площі в будинку, або готелі з певним набором послуг. Тобто, найголовніша відмінність апартаментів від простої квартири - це наявність певного набору послуг, які здійснює або готель, або власник будівлі. Наприклад, прибирання приміщення, приготування їжі, прання одягу і т.п. Таким чином, живучи в апартаментах, людина не пов'язує себе побутовими проблемами. На московському ринку нерухомості апартаменти відрізняються від квартир у бізнес-класі або в елітки лише вартістю і можливістю прописки. В апартаментах прописатися неможливо. У переважній більшості проектів, що вийшли на ринок в останні роки, сервісні послуги або відсутні зовсім, або їх кількість обмежена. Найчастіше назва «апартаменти» використовувалося або використовується з метою реалізації проекту забудовником.

Вартість апартаментів в даний час відсотків на 10% нижче, ніж аналогічна квартира. Все-таки поки інститут реєстрації (прописки) в Росії існує, квартири на ринку для покупця більш привабливі. Хоча в сегменті елітної нерухомості це розходження умовно і не носить принциповий характер.

Певна інвестиційна привабливість у апартаментів, безумовно, є. Але на наш погляд вона пов'язана з перспективами розвитку цього сегменту нерухомості. Вигідніше купувати апартаменти в прибутковому будинку або в будинку, де більшу частину складають саме квартири, а не квартири, тому що обслуговування керуючої організацією більшої кількості апартаментів обійдеться для власника цих апартаментів значно дешевше. А значить, це буде вигідним вкладенням інвестицій.

Cпорiднене
Апартаменти: що за фрукт, і з чим їдять? | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 6
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.