Попередні статті

Четверг 15-Янв


Воскресенье 28-Дек


Пятница 26-Дек


Воскресенье 30-Ноя


Среда 26-Ноя


Понедельник 24-Ноя


Среда 01-Окт


Пятница 19-Сен


Вторник 16-Сен


Пятница 29-Авг


Понедельник 25-Авг


Воскресенье 24-Авг

Ви купили квартиру по іпотеці, але сталося непередбачене - ви втратили роботу, чоловік пішов до іншої і відмовляється допомагати оплачувати кредит, а курс валюти, у якій ви взяли кредит, значно зріс по відношенню до рубля.

Простіше кажучи, ви більше не маєте можливості нести тягар іпотечного боржника. Що робити, якщо іпотека стала для вас справжнісінькою кабалою?

Не припиняйте виплачувати щомісячні платежі

Ні в якому разі не можна припиняти виплачувати щомісячні платежі банку (суму основного боргу і відсотки по ньому). Дана заборгованість повинна постійно оплачуватися у встановлені терміни без найменших порушень, інакше будуть застосовуватися штрафні санкції - неустойка та пені, які підлягають оплаті в першочерговому порядку порівняно із сумою основного боргу і відсотків по кредиту.

Якщо ви не погасите банку заборгованість хоча б за один місяць, на наступний місяць доведеться сплачувати штрафи, борг за два місяці і відсотки по кредиту за два місяці. Як правило, неустойка та пені при невиконанні позичальником кредитного договору ростуть в геометричній прогресії, що призводить до непоправних наслідків. Тому не можна припиняти гасити кредит, поки не вирішиться питання з банком у частині реструктуризації боргу.

Фіксуйте кожне звернення в банк

У найкоротші терміни необхідно домовитися з банком про можливі варіанти вирішення цієї складності в погашенні суми позики - зменшення щомісячної суми, відстрочки по оплаті кредиту, продажу квартири, інше. Необхідно пам'ятати, що кожне звернення в банк з потрібними і необхідними для вас зверненнями має фіксуватися і залишатися у вас. Як показує судова практика, якщо боржник здатний довести, що він "брав банк штурмом", щоб намагатися усунути виниклу у нього фінансову проблему шляхом реструктуризації боргу, то щодо таких осіб суди намагаються взагалі не стягувати неустойку та пені.

Якщо кредит і житло для вас більше не актуальні

Що робити, якщо інтерес до іпотеки і купленій квартирі пропав? Кредит і житло для вас більше не актуальні? У такому випадку необхідно продавати іпотечну квартиру через ріелторські компанії, самостійно або через той же самий банк. В даному варіанті має місце дуже важливе правило - квартиру необхідно продавати за ринковою або трохи нижче ринкової вартості, щоб угода пройшла якомога швидше (багато покупців бояться таких квартир, тому ціна на них повинна бути трохи нижче за ринок).

Чим швидше ви продасте квартиру, тим швидше з вас зніметься обтяження щомісячних іпотечних кабальних оплат. Багато допускають фатальну помилку і намагаються продати житлове приміщення за ціною більшою, ніж квартира коштує, посилаючись на те, що вони значно витратився при виплатах відсотків по кредиту, на оформлення іпотеки, на додаткові витрати з наданням кредиту та витрат по страховці. Рекомендую про все це забути. Необхідно змиритися з уже понесеними витратами і постаратися не допустити ще більшої кількості фінансових втрат.

Якщо квартира купувалася під час шлюбу

Якщо квартира купувалася під час шлюбу, нехай навіть цивільного, а потім шлюб розпався, рекомендую мирно домовитися про те, кому дістанеться квартира і хто за неї буде оплачувати кредит банку. Крім того, необхідно домовитися про те, хто і як з подружжя відшкодує іншій стороні вже понесені витрати по іпотеці.

При цьому дуже важливим, як я вже згадував раніше, є те, що виходити необхідно не з тих витрат, що "відступаюча" сторона понесла, а з сукупної, розумної інформації, що свідчить, в тому числі і про те, які ще передбачаються видатки і штрафи для обох сторін, якщо даний спір між колишнім подружжям не дозволити терміново і мирно, а також з того, що обидві сторони вже зазнали збитків по оплачуваної кредиту, і дані збитки необхідно враховувати для зниження вартості "відступного" для того чоловіка, що відмовляється від своєї частки квартири, і відповідно, звільняється від кабали оплати кредитного договору.

Найголовніше правило

І останнє, необхідно запам'ятати і засвоїти одне найпростіше і головне правило в розглянутих відносинах - покупцям, позичальникам, боржникам, тобто всім тим, хто взяв іпотечний кредит на покупку квартири, не можна допускати помилок і прорахунків при виконанні своїх зобов'язань перед банком, тому що в цих відносинах завжди правий банк.

Варто визначено відмовитися від думок на кшталт, наприклад, таким: хочемо визнати договір іпотеки недійсним, так як не віддавали звіт своїм діям або банк ввів нас в оману. Ні банк, ні суд не підуть на розірвання договору або його припинення шляхом визнання останнього недійсним. Потенційно передбачені законом підстави до розірвання договору або визнання його недійсним у судовій практиці трактуються трохи інакше, ніж їх розуміє населення. У розглянутих випадках з іпотечними договорами такі підстави не застосовні.


На сайте sonnik-online.net расположен восточный гороскоп на год, по которому вы можете узнать что вас ждет в будущем.

Cпорiднене
Як вийти з іпотечної кабали | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 4
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.