Попередні статті

Четверг 15-Янв


Воскресенье 28-Дек


Пятница 26-Дек


Воскресенье 30-Ноя


Среда 26-Ноя


Понедельник 24-Ноя


Среда 01-Окт


Пятница 19-Сен


Вторник 16-Сен


Пятница 29-Авг


Понедельник 25-Авг


Воскресенье 24-Авг

У квітні банки продовжать знижувати ставки по кредитах і депозитах. Але здешевлення торкнеться не всіх кредитів, та ще й умови вкладів стануть менш привабливими.

Березень виявився досить спокійним як для депозитного, так і кредитного ринків. Ставки і за вкладами, та за позиками продовжували падати, але темпи зниження скоротилися. Депозити стали приносити на 0,1-1% менше доходу. Причому, зниження торкнулося в основному вкладів на 6-12 місяців, у той час як по коротких депозитах ставки в деяких банках навіть підросли на 0,1-0,3%. У результаті зараз прибутковість депозитів на 1-3 місяці коливається в межах 8-11% в гривні, 3,7-5,6% у доларах і 2,3-3,6% у євро. Гривневі вклади на 6-12 місяців приносять 12,5-14%, валютні-4-7%.

«Найбільше зниження ставок можна було спостерігати серед гривневих депозитів, менш за все це торкнулося депозитів у євро. Такі зміни логічні і закономірні. Ставки в іноземній валюті вже досягли свого дна, і будуть коливатися в незначних межах, а ставки в гривні йдуть вниз », - підкреслює Кшиштоф Кужьбік, член правління з роздрібного бізнесу банку« Форум ». Кредитні ставки також знижуються, але не у всіх банках. Більше падіння торкнулося тих, у кого рівень відсотків був вище середнього по ринку.Существеннее найбільше знизилися ставки по автокредитах терміном на 1-2 роки. Ціна іпотечних кредитів також падає, але більш скромними темпами. У цілому здешевлення кредитів досягла 0,5-1% залежно від банків та їх продуктів. За авто ціна більшої частини кредитних пропозицій коливається в межах 15-20% річних, по іпотеці ставки знаходяться на рівні 17-21% річних, за кредитами «на все» і без застави ставки звично високі - близько 40-70% річних.

Що стосується умов, то за депозитами вони поступово повертаються до стандартних, і в портфелях банків все більшої ваги набувають «класичні» депозити від 6-12 місяців з виплатою відсотків в кінці терміну. «У сегменті кредитування фізичних осіб найбільше пожвавлення присутній в напрямку автокредитування, активність на ринку іпотеки поки істотно обмежена як низьким попитом на житло, так і високими вимогами банків до платоспроможності позичальників», - зазначає Андрій Кашперук, заступник начальника департаменту роздрібних продажів УкрСиббанку.

У квітні тенденція до здешевлення кредитів продовжиться, що добре для позичальників. Тим не менш, паралельно банкам доведеться знижувати і прибутковість по депозитах, що явно не обрадує вкладників. Банки, які вже привели свої ставки до середньоринковими, будуть робити упор на диференціацію своїх кредитних продуктів і перегляд їх умов (збільшення терміну кредитування, зниження первісного внеску, більш лояльний підхід до оцінки позичальника). За депозитами банки будуть прагнути до стандартизації умов, передбачаючи можливість отримання відсотків тільки в кінці терміну дії договору. Хоча ті банки, у яких зберігається попит на нестандартні депозити, що з'явилися ще з початком кризи (вільний доступ до грошей, бонусні відсотки тощо) збережуть ці продукти, але умови по них будуть менш привабливими. «Спостерігаючи ситуацію з початку року, можу сказати, що тенденції за депозитними та кредитними ставками збережуться. Тому зниження ставок не буде перевищувати за гривневими депозитами 0,3-0,4 п.п., по валютних - 0,05-0,2 п.п. Зменшення кредитних ставок буде продовжуватися в межах 0,4-0,7 п.п. », - прогнозує Кшиштоф Кужьбік.


Сайт Доставка цветов Киев, который находится по адресу monaflowers.com.ua - это отличный сервис для тех, кто хочет удивить своих любимых необычными букетами.

Cпорiднене
Кредити стануть дешевше, а депозити - консервативніші | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 4
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.