Попередні статті

Четверг 15-Янв


Воскресенье 28-Дек


Пятница 26-Дек


Воскресенье 30-Ноя


Среда 26-Ноя


Понедельник 24-Ноя


Среда 01-Окт


Пятница 19-Сен


Вторник 16-Сен


Пятница 29-Авг


Понедельник 25-Авг


Воскресенье 24-Авг

Перш ніж приступити безпосередньо до будівельних робіт, слід підготувати будівельний майданчик: прибрати з неї сміття і розрівняти.

Далі необхідно зняти верхній рослинний шар грунту в межах споруди на глибину 20 - 30 см. Ці «будівельні відходи» відрізняються родючістю і багаті перегноєм, тому їх з успіхом можна використовувати в садово-городній частини вашої ділянки.

Отриману поглиблену майданчик вирівнюють і роблять розбиття під фундамент. Для виконання цієї частини робіт вам будуть потрібні рулетка, прямокутний трикутник (з довжиною гіпотенузи не менше 100 см), кілки, мотузки, жердини і тонкі тесані дошки.

Спочатку на площині, у відповідності з кресленнями, за допомогою мотузкового каркаса намічають місце розташування фундаменту під зовнішніми стінами. Для цього по кутах майбутньої будівлі забивають кілки, а на відстані близько метра від них встановлюють обноску з жердин і Досок. У дошки з боку верхніх ребер забивають цвяхи і натягують мотузки з таким розрахунком, щоб точки їх перетину знаходилися строго над кілочками. Таким чином виходить розмітка зовнішнього периметру фундаменту. Щоб розбити фундамент за внутрішнім пери метру, в дошки забивають по другому цвяху на відстані ширини фундаменту першого і натягують друге мотузкові осі. Аналогічно розмічається фундамент по внутрішні стіни. Якщо Ви плануєте влаштувати льох (підвал), то при розбивці слід зазначити і його контури. Для безперервного стрічкового фундаменту розбивка готова. Якщо ж ви будете закладати стовпчастий фундамент, то на розбивці додатково потрібно відзначити контури колодязів під стовпи: по кутах будівлі, в місцях сполучення стін і по довжині стін на відстані 1,5-2 один від одного.

До речі, про типи конструкцій фундаменту. Залежно від виду стінових матеріалів при індивідуального за будівництві влаштовують стрічкові або стовпчасті фундаменти.

Стрічкові, або безперервні, фундаменти розташовуються під всім периметром стін; вони влаштовуються під цегляними, кам'яними або бетонними стінами. Перетин найпростішого стрічкового фундаменту по висоті являє собою прямокутник. Однак у більшості випадків підстава фундаменту доводиться розширювати, робити його з подушкою або ступінчастим (необхідність і розміри розширень обов'язково повинні бути вказані в архітектурному проекті).

Стовпчасті, або переривчастість, фундаменти складаються з окремих стовпів або масивів, які розташовуються на певній відстані один від одного. Стовпчасті фундаменти допустимо влаштовувати під дерев'яними або каркасними стінами. Особливо ефективні стовпчасті фундаменти в пучинистих грунтах при значній глибині промерзання грунту. Разом з тим у стовпчастих фундаментів є особливості, що заважають у ряді випадків їх успішного застосування. Так, у горизонтально рухливих грунтах недостатня їх стійкість до перекидання, і для погашення їх бічного зрушення потрібний пристрій жорсткого залізобетонного ростверку - перемичок між стовпами.

Існують ще два види фундаментів - суцільні і палі.

Суцільний фундамент являє собою монолітну залізобетонну плиту, маємо в своєму розпорядженні під всією площею будівлі. Така конструкція фундаменту доцільна при необхідності захисту підвалу від проникнення грунтових вод при їх високому рівні або у випадках значною навантаження, що передається на фундамент при слабкому грунті підстави. При зведенні індивідуальних будинків малої поверховості (навіть при використанні важких стінових матеріалів, таких як бетон, бетонні блоки, цегла) надмірного навантаження на фундамент немає, отже, необхідність у пристрої суцільного фундаменту відсутня.

Не знайшли поширення в індивідуальному будівництві та пальові фундаменти, оскільки для їх занурення в грунт необхідна спеціальна техніка.

Наступний після розмітки етап - виїмка грунту. Глибина, на яку виробляють виїмку грунту, залежить від виду та стану підстави. Зазначена в Таблиці 2 глибина закладення фундаменту актуальна лише в тому випадку, якщо рівень залягання грунтових вод на 2 м перевищує глибину промерзання грунту. Якщо різниця між рівнями промерзання грунту і глибиною залягання грунтових вод не досягає 2 м, то фундамент закладають на глибину промерзання грунту. При цьому частина фундаменту, що знаходиться нижче півметрової позначки, можна замінити піщаної або гравійної подушкою. Якщо ж грунт на вашій ділянці вологий, тобто відстань від поверхні до рівня залягання грунтових вод не перевищує глибину промерзання грунту, то за кладку фундаменту необхідно проводити на глибину, дещо перевищує глибину промерзання грунту.

Слід врахувати, що грунт під фундаментами зовнішніх стін регулярно опалювальних будівель промерзає на меншу глибину, ніж на відкритому майданчику (за умови, що температура в будівлі не опускається нижче за позначку + 10 ° С). У зв'язку з цим розрахункову глибину промерзання зменшують проти нормативного на 10% при підлогах, покладених на балках, і на 20% - при підлогах, покладених на лагах по грунту.

Що стосується глибини закладання фундаменту під внутрішні стіни опалювального будівлі, то вона не залежить від глибини промерзання грунту і зазвичай складає 0,5 м.

Тепер кілька слів про профіль перетину траншей під стрічковий фундамент або колодязів під стовпчастий. Якщо глибина закладення фундаменту не перевищує 1 м, то стінки можна робити вертикальними. При більшій глибині стінки повинні мати невеликий ухил. При роботах на сипучих грунтах влаштовується опалубка з щитів, що запобігає обвал стінок під час виконання земляних робіт. Безпосередньо перед початком закладання фундаменту опалубку прибирають.

Ширина траншей і розміри колодязів повинні відповідати зазначеним в архітектурний проект.

Одночасно з виїмкою грунту з траншей або колодязів риють котлован під погріб. З метою скорочення обсягів земляних робіт котлован бажано розмістити в одному з кутів будинку уздовж двох сполучених стін фундаменту. Найкращим місцем для розміщення погреба буде південна сторона будівлі.

На цьому етап земляних робіт закінчується, і ми переходимо до етапу закладку підземної частини фундаменту.

Cпорiднене
Закладка фундаменту. Земляні роботи | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 5
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.