Попередні статті

Четверг 15-Янв


Воскресенье 28-Дек


Пятница 26-Дек


Воскресенье 30-Ноя


Среда 26-Ноя


Понедельник 24-Ноя


Среда 01-Окт


Пятница 19-Сен


Вторник 16-Сен


Пятница 29-Авг


Понедельник 25-Авг


Воскресенье 24-Авг

Створення архітектурного проекту - перший і один з найбільш відповідальних етапів у будівництві будь-якої споруди, в тому числі і індивідуального житлового будинку.

Розвідувальні роботи

Твердження, що будівництво починається з розробки архітектурного проекту, вірно лише частково, оскільки, перш ніж складати план майбутньої споруди, визначатися з конструктивними матеріалами і т. д., необхідно визначити, на якій підставі (або грунті) будинок буде стояти.

Підстави, призначені для будівництва будинку, повинні відповідати певним вимогам, а саме:

- Мати хорошу несучу здатність;

- Забезпечувати рівномірне осідання будівлі в допустимих межах;

- Бути нерухомими;

- Не піддаватися розмиву грунтовими водами;

- Не піддаватися вилуговування;

- Не спучується при промерзанні.

Якщо несуча здатність грунту буде недостатньою, то навантаження від будинку може зруйнувати підстава, що в остаточному підсумку приведе до руйнування будівлі.

Якщо в грунті містяться легко розчинні у воді речовини, під дією грунтових вод може відбуватися вилуговування грунту (збільшення пористості підстави), що вкрай небажано, оскільки при цьому зростає ризик небезпечних деформацій будівлі.

Деякі грунти при промерзанні значно збільшуються в обсязі, тобто спучуються. Це звичайно призводить до деформації побудованого будинку, тому що збільшення грунту в обсязі при промерзанні і відтаванні відбувається нерівномірно, відповідно, нерівномірного буде і осаду окремих частин будівлі. Часто причиною промерзання є підвищена вологість грунту. Здатність грунтів спучується виникає також при їх зернистому складі й високий рівень підземних вод. Чим менше розмір зерен грунту і чим ближче розташований рівень грунтових вод до зони промерзання, тим більше величина спучування.

Грунти з органічними домішками - торф, мул, рослинний грунт - відрізняються неоднорідністю складу і підвищеної рихлістю, наслідком чого є їх нерівномірне стискальність під навантаженнями. Тому такі грунти в якості основи під будівництво практично непридатні.

Міцність піщаних грунтів залежить від розміру складових його частинок. Якщо в грунті зміст пилуватих часток (часток розміром від 0,005 до 0,05 мм) перевищує вміст власне піщаних часток, то зводити на ньому будівля небезпечно. Якщо зміст пилуватих і піщаних часток рівне, то на такому грунті можна зводити відносно легкі будівлі (одноповерхові дерев'яні або з пінобетонних блоків). Зі збільшенням кількості піщаних частинок збільшується несуча здатність. Але це справедливо лише для пісків, що залягають потужним рівномірним шаром і не піддаються розмиває дії підземних вод. Найкраще для основи під будівництво підходять гравелітістие, крупні та середньої крупності піски, тому що вони мають велику водопроникність і не спучуються при замерзанні.

Стисливість піщаних грунтів невелика, але швидкість ущільнення під навантаженням значна, тому осаду будівель, побудованих на піщаному підставі, швидко припиняється. Середні та великі піски при замерзанні НЕ спучуються.
Глинисті грунти менш піщаних схильні до ущільнення, отже, і осаду будівель на них буде тривати досить довго. Глина дуже гігроскопічна, і в більшості випадків її пори заповнені водою, тому при промерзанні глинистий грунт спучується. Міцність глинистого підстави залежить від його вологості: чим вона менша, тим більшою несучу здатність має грунт.

До групи глинистих грунтів відноситься лес, який являє собою однорідну пористу тонкозернистий породу жовтувато-палевого кольору з переважанням пилоподібних частинок. Лес має велику кількість макропор, які сприяють його підвищеної гігроскопічності. Частинки лесу легко розмокають при зволоженні і дають швидко наростаючі опади будівлі. Тому, якщо на вашій ділянці лесовий грунт, подбайте про спорудження хорошого дренажу.

Суглинки і суспезі - це суміші глини, піску і пилуватих частинок. Звідси і міцність цих грунтів, і їх несуча здатність займають проміжне положення між глинами та пісками.

Суспезі і піщані грунти, розрідження водою, називаються пливунами. Вони абсолютно непридатні Для зведення будівель.

Скельний грунт - суцільний масив гірських порід (пісковиків, кальцитом, гранітів). Такий грунт водонепроникний і стискаємо. Якщо у масиві відсутні порожнечі, то він являє собою саме міцне і надійне основу під будівництво. Якщо масиви мають тріщинуватих структуру (зовні схожі на кам'яну кладку), то вони менш міцні.

Насипні грунти - штучні підстави, які утворюються при засипання ярів, ставків, звалищ. Насипні грунти стискаються нерівномірно, отже, будинок, побудований на такій підставі, буде давати нерівномірне осідання. Нерівномірна осаду веде до того, що окремі елементи будівлі опускаються в грунт на різну глибину щодо ДРУГ одного. У цьому випадку в конструкціях будівлі неминуче виникає напруга. Якщо воно невелике, то ніяк не відіб'ється на споруді, але при великих перевантаженнях можуть виникнути тріщини, розриви стін і навіть руйнування будівлі. У зв'язку з цим насипні грунти використовувати в якості основи під будівництво не можна. Однак якщо утворенню штучного підстави проводилося способом рефулювання (перекачування розрідженою грунту по трубопроводу), то по своїй міцності і несучої здатності воно не поступається підстав у вигляді потужного рівномірного шару піщаного грунту.

Якщо грунт на вашій ділянці слабкий, то перед початком будівельних робіт його необхідно підсилити вібрацією, цементізаціей, сілікатізаціей та ін Однак усі ці способи посилення припускають використання спеціальної техніки, що для індивідуальних забудовників не завжди прийнятно. Тому вони зазвичай вдаються до «дідівським» способом посилення заснування: виїмці слабкого грунту на певну глибину і закладці в утворився котлован «подушки» з великого чи середнього піску з зволоженням і трамбуванням.

Відомості про тип грунту ви можете отримати в місцевому земельному комітеті. І лише після цього можна приступати безпосередньо до розробки проекту будинку.

Cпорiднене
Розвідувальні роботи при створенні архітектурного проекту | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 3
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.