Попередні статті

Четверг 15-Янв


Воскресенье 28-Дек


Пятница 26-Дек


Воскресенье 30-Ноя


Среда 26-Ноя


Понедельник 24-Ноя


Среда 01-Окт


Пятница 19-Сен


Вторник 16-Сен


Пятница 29-Авг


Понедельник 25-Авг


Воскресенье 24-Авг

Будівельний розчин представляє собою раціонально підібрану суміш з в'яжучого, заповнювача та води; іноді можливі спеціальні добавки, які впливають на якісні властивості розчину.

Бетон являє собою змішану, укладену, ущільнену і затвердівшу суміш щебеню або гравію з в'яжучим, піском і водою. По суті, бетонна суміш - це будівельний розчин, в якому використовуються два заповнювача - дрібний (пісок) і великий (щебінь, гравій).

Всі розчини та бетони, які застосовуються на різних стадіях будівельних робіт, для того щоб виконувати своє призначення (служити міцною несучої основою для стін, скріпляти цеглини і каміння в кладка, утворювати рівну захисну поверхню при оштукатуріваніі і т. д.), повинні відповідати певним вимогам : бути міцними, водонепроникними, морозостійкість - всі ці вимоги знаходяться в прямій залежності від щільності растворной і бетонної суміші: чим більше щільність суміші, тим вона міцніше, вла-го-і морозостійкість.

Для кладочні і штукатурних робіт здебільшого використовуються важкі будівельні розчини (щільністю більш 1500 кг/м3, або 1,5 кг / л); легкі будівельні розчини (щільністю менше 1500 кг / м, або 1,5 кг / л) можна використовувати тільки для оштукатуріванія перегородок, внутрішніх поверхонь стін і при підготовці підстави під підлоги (при відсутності впливу вологи).

Бетонна суміш вважається важкою при щільності близько 2000 кг/м3, або 2 кг / л; такі бетони застосовуються для закладення фундаментів і спорудження цоколів будівель. Міцність растворной і бетонної суміші, крім щільності, залежить також від:

- Активності в'яжучого: так, наприклад, цементно-піщаний розчин значно міцніше чисто гіпсового, а цементний - міцніше силікатного (на вапняно-шлакова в'яжуче);

- Якості заповнювача: використання будівельного піску у порівнянні, наприклад, з використанням шлаку в якості заповнювача підвищує міцність розчину на 30 - 40%;

- Наявності або відсутності сторонніх домішок, наприклад, присутність в піску мінеральних солей, уламків раковин (морський пісок) або вкраплень глиняних або вапнякових порід (кар'єрний пісок) знижує міцність растворной і бетонної суміші;

- Співвідношення об'ємних частин в'яжучого, заповнювача та води: за цим показником розрізняються тощіе (надлишок води і заповнювача, брак в'яжучого), нормальні і жирні (нестача води і заповнювача, надлишок в'яжучого) розчини; визначити жирність растворной суміші дуже легко: якщо на занурення в розчин палку розчині не наліпает - суміш тощая; якщо суміш цілком обволікає палку товстим шаром - суміш жирна; при нормальній суміші розчин лише місцями наліпает на палицю не дуже товстим шаром;

Cпорiднене
Бетони та будівельні розчини | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 6
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.