Попередні статті

Четверг 15-Янв


Воскресенье 28-Дек


Пятница 26-Дек


Воскресенье 30-Ноя


Среда 26-Ноя


Понедельник 24-Ноя


Среда 01-Окт


Пятница 19-Сен


Вторник 16-Сен


Пятница 29-Авг


Понедельник 25-Авг


Воскресенье 24-Авг

А тепер відтворіть схему ділянки із зазначенням частин світу і визначтеся, скільки землі ви хочете відвести під декоративні рослини, сад і город. При цьому не слід занадто захоплюватися посадкою фруктових дерев. Для потреб сім'ї з 4-5 чоловік цілком достатньо 3-4 яблунь, 2 груш 2, 5 слив та вишень.

Тепер давайте подумаємо про розбивці саду. Адже сад - продовження будинку: навесні, влітку та восени ви проводите тут більшу частину свого вільного часу.

Перш ніж приступити до робіт, треба подумати як раціональніше використовувати кожен квадратний метр площі.

Як тільки по кутах території будуть забиті перші кілочки, визначте якості вашого садового ділянки: освітленість, напрямок пожадливого вітру, дізнайтеся, яка вологість грунту, де розташовуються водні артерії, прикиньте, як впишеться ваш сад в панораму околиць.

Оскільки сад - це місце відпочинку, то має сенс відокремити його від городу або гратами, або живою огорожею. Дуже гарні та практичні, особливо в маленьких садках, декоративні огорожі з кущів червоної смородини та агрусу. При посадці живоплотів пам'ятайте: кущі садять на такій відстані один про одного, що дорівнює ширині живої огорожі, тобто якщо ширина огорожі 40 сантиметрів, то кущі садять на відстані 40 сантиметрів один від одного. Цей же спосіб можна застосувати і для облаштування усамітненого куточка, прихованого від вулиці. Знову ж таки тут вам допоможуть посадки кущів, живі огорожі. Якщо ваш сад розташований уздовж вулиці, то радимо посадити уздовж неї живу огорожу з кущів альпійської смородини та кавказькою сливи.

Ознайомтеся з кількома загальними правилами по розбивці саду. Головний принцип - сад повинен бути просторим. А оскільки місця, як правило, не вистачає, то для створення ілюзії більшого простору поблизу будинку і майданчиків для відпочинку слід висаджувати рослини з великими листям темної забарвлення, а на віддалі-світлі рослини.

Радимо в кожному саду передбачити і вертикальний «акцент», інакше сад буде виглядати пріземістим, як би сплющене. Всередині саду можна розбити клумбу з теневинослівих багаторічників і посадити один кущ чубушніка низькорослих або середнього.
Квітник також неодмінний атрибут ділянки. Якщо ви не мають наміру віддавати йому весь свій вільний час, то обмежтеся посадкою чагарників і деяких ранніх цибулинних, а також багаторічників. Квіти треба садити такі, щоб цвітіння не припинялося з ранньої весни до пізньої осені.

Пам'ятайте, чим менше квітка, тим більше потрібна площа під його посадку. Великі квіти вимагають меншої площі. Не забувайте тільки - не можна висаджувати поруч рослини, які потребують різних кількостях світла та вологи.

Ми вже говорили, що перед будинком можна розбити палісаднік, атрибутом якого можуть бути не тільки квіти, але і дерева, скажімо, персиковий або абрикосове, а поряд яскраво квітучий кущ гортензіі. Біля входу передбачить перголи, обвиває виноградом.

Практика облаштування присадибних ділянок показує: якщо в будинку заплановано два входи, у будні частіше користуються заднім входом через кухню. Тому доріжку від цього входу до саду та городу можна також прокласти серед квітів.

Частина саду з тіньової боку дому повинна бути спланована дуже просто - для буденних потреб. На сонячній стороні можна розмістити обідній стіл з лавки. Перголи, увітая зеленню, відділить «їдальню» від городу. Невелику площадку можна залишити під багаття, який ви будете розводити в дні сімейних торжеств.

Пікантна деталь: доріжок, стежок не так уже й мало в будь-якому саду. І дарма деякі садівники відводять їм лише суто практичну роль, забуваючи, що доріжку можна зробити прикрасою садового ділянки.

Напіліте дерев'яні бруски приблизно по 20 сантиметрів заввишки і вкопаних їх у землю на стежки так, щоб кожен виступав над поверхнею землі caнтіметров на п'ять.
«Дерев'яна доріжка» прослужить довго, якщо бруски перед вкапиваніем в землю Поринути у склад, захищають дерево від гниття, дати їм добре просохнути і поставити в ямки на піщану підкладку.

Простір між бруски треба заповнити піском і грунтовно полити водою, щоб пісок засипав щілини. І дерев'яна брущатка стане радувати око, не потребують ніякого догляду, дозволить ходить по саду навіть під час затяжної негода без опаски растаскать бруд.

А ось рада, як створити англійська газон. Головне його якість - рівної «Бобрика» зеленої трави - це «витривалість». На ньому можна влаштувати дитячий майданчик, займатися спортом і просто відпочивати.

Першо-наперво підготуйте землю. Перекопайте грунт углиб на 20-30 сантиметрів, внесіть добрива. В середньому для 1 квадратного метра газону потрібні 3-4 кілограми органіки, 30-40 г суперфосфату, 20 г калійних добрив. Після того, як грунт удобрена, разровняйте її, а потім ущільнити. Потім дайте відведеної під газон ділянці «відпочити» 2-3 тижні: за цей час грунт осяде. Перед сіяна трави грунт слід «расчесать» граблями в глибину на 2-3 сантиметри.

На 1 квадратний метр треба рівномірно насипати 10-15 грамів насіння. Зазвичай насіння ділять порівну і на одній і тій же ділянці їх сіють двічі, чим досягається однорідність газону. Після посіву грунт необхідно трохи присипати землею і знову ущільнити.

Зазвичай в рік закладки газону разом з травою проростає багато бур'янів. НЕ виривають їх, інакше пошкодити сусідні культурні рослини, а краще вчасно косите газон. Правда, якщо ви бачите, що серед бур'янів трапляються багаторічників, краще їх видалити.

Перший раз газон слід косити обов'язково вручну, щоб не пошкодити кореневу систему трави. Щоб вона стала міцною, в перший рік не стригти газон нижче 4-5 сантиметрів. Тут діє ще одне правило: траву звичайно косять наполовину її довжини. Значит в перший рік перед скошування вона повинна досягати 8-10 сантиметрів. Оптимальна ж висота газонної трави 3-4 сантиметри. За молодим газоном треба доглядати особливо ретельно - поливати його рідко, але дуже рясно, так, щоб волога проникала в землю на 5 сантиметрів.

Cпорiднене
Садок вишневий коло хати... | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 5
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.