Попередні статті

Четверг 15-Янв


Воскресенье 28-Дек


Пятница 26-Дек


Воскресенье 30-Ноя


Среда 26-Ноя


Понедельник 24-Ноя


Среда 01-Окт


Пятница 19-Сен


Вторник 16-Сен


Пятница 29-Авг


Понедельник 25-Авг


Воскресенье 24-Авг

Іпотечні брокери з'явилися на нашому ринку нерухомості зовсім недавно. І серед них відразу виникли не зовсім сумлінні компанії, готові "малювати" своїм клієнтам будь-які довідки, які допомагають отримати іпотечний кредит у банку.

Почнемо з питання: хто такий іпотечний брокер? У російських довідниках такої професії не значиться. Втім, її суть (як і для будь-якого іншого брокера, страхового Чи, біржового чи) - надати послугу з продажу тієї чи іншої послуги. Таким чином, іпотечний брокер продає іпотечні кредити: знаходить людину, якій потрібен такий кредит, готує для нього пакет документів з урахуванням вимог того чи іншого банку. І, якщо кредит виданий, отримує свій відсоток від отриманої суми. Більшість іпотечних брокерів також стягують з клієнта деяку фіксовану плату за підготовку документів.

Саме ці фахівці зобов'язані розбиратися в безкінечному безлічі іпотечних продуктів, підбирати, яка саме програма підійде конкретному позичальникові. Особливо це важливо на Заході, де більша частина житла купується саме за допомогою іпотечного кредиту. Приміром, у США іпотечні брокери сприяють у видачі 70% іпотечних кредитів, в Європі ця цифра коливається в районі 30%. І хоча статистика іпотечних неплатежів говорить не на користь брокерів (дефолтів з кредитів у їхніх клієнтів більше, ніж у позичальників, самостійно дійшли до банку), однак банкіри з цим миряться. Оскільки банки розуміють, що без брокерів їм працювати буде ще важче.

Крім того, банки віддають перевагу, щоб брокери були позаштатними співробітниками: організація великої кількості робочих місць при нинішніх орендних ставках досить недешева. Тому часто брокер - це або агент, який працює вдома, або невелика компанія, яка сама піклується про своєму офісі.

Аферисти - супутники будь-якого ринку

Таким чином, брокер заробляє на тому, що продає кредити банку. І саме бажання отримати свою комісію за будь-яку ціну стає причиною спокуси обдурити банк, який в свою чергу не бажає видавати кредит свідомо неспроможними позичальникові. Однак брокер, як людина, що знає банківську кухню, може використовувати це знання для "ретушування" фінансового стану потенційного позичальника.

"У тому, що на ринку нерухомості з'явилися" чорні "іпотечні брокери, нічого дивного немає", - говорить генеральний директор компанії "Century 21 Росія" Федір Єфремов. "Як правило, аферисти і шахраї з'являються на будь-якому ринку, як неминучі супутники. Сумно те, що вони дискредитують гарну професію", - додає він.

Чим небезпечна підробка?

Найбільш неприємні наслідки підробки довідок для клієнта такі. Якщо підробка вскроется, по-перше, банк занесет брокера в чорний список, і він більше не буде з ним працювати, по-друге, позичальник також угоди в чорний список, а в його кредитної історії з'явиться "чорна мітка". Сьогодні майже на 10 мільйонів росіян заведено кредитні історії, причому більшість громадян навіть не знають про це, адже їх заводять не тільки за кредитами, але і по комунальним платежам. Банки обмінюються кредитними історіями, а спеціальні кредитні бюро акумулюють інформацію про кредиторів, просто ця практика не досягла ще такого масштабу, як в західних країнах. "На Заході всі живуть в кредит, і для них прокол в кредитній історії - це колосальна життєва трагедія", - розповідає президент Національної ліги сертифікованих іпотечних брокерів "ПростоІпотека" Володимир Лопатина. Приховати обман або відмова банку і у нас стає все важче: банки регулярно обмінюються інформацією. Володимир Лопатина розповідає, що були випадки, коли до них звертався позичальник за допомогою, а при цьому не розповідав всієї правди про своїх зверненнях за кредитами. "І ми працюємо з ним, ведемо в банк, а там нам говорять, що йому інший банк відмовив, а ми ж не знали про це".

"Підробка документів (наприклад, довідки про доходи) кримінально наказуема", - нагадує керівник відділення "Октябрьское поле" корпорації "Інком-Нерухомість" Михайло Раздольскій. Поки що, правда, не було жодного подібного справи, але це нічого не гарантує позичальникові, який здійснив підробку. Зрозуміло, що якщо банк не зможе домовитися з неспроможним позичальником, то цілком може передати лжесправку в правоохоронні органи. А банк у випадку припинення виплат позичальником залишається у вельми неприємному положенні, так що від нього можна очікувати й більш жорстких заходів.

Головний потерпілий - банк

На самом деле не фальшиві довідки або обман з боку брокера, а можливий дефолт позичальника - ось що турбує російські банки по-справжньому. Справа в тому, що при нашому вітчизняному правосудді та правоприменительной системі проблеми у банку в разі дефолту кредитора виникають нежартівливі. Теоретично все просто. Правова база готова, а ось правоприменительной практики немає, тому виселення неплатоспроможного позичальника для банків дуже важко. Щоб мати можливість продати заставу (тобто квартиру), банку доводиться пройти через суд. Не будемо говорити про Захід, де ця процедура відпрацьована. Візьмемо сусідній Казахстан. Там, якщо є договір, і банк готовий підтвердити, що позичальник його порушує, вони відразу йдуть до судового виконавця і виробляють виселення. "І це правильно, - вважає Володимир Лопатина. - У нас же зробили, як завжди, по-нашому - через суд. А что такое суд? Я знаю випадок, коли один банк судився 13 місяців з іностранкой, у якої не було дітей, - все це час суд приймав рішення за зовсім очевидного приводу. А потім ще багато часу судові виконавці виселяли несумлінного позичальника ".

Тому банки у випадку, якщо назріває дефолт у позичальника, намагаються його врегулювати без втручання судових органів. Зустрічаються з людьми, розмовляють з ними, намагаються зрозуміти глибину кризи, нарешті, пропонують різні варіанти. І ось на цьому етапі як раз з'ясовується, що зарплата не відповідала зазначеної у довідці, і багато інших деталей, які вже тягнуть за собою не лише адміністративну, але й кримінальну відповідальність. У будь-якому випадку зрозуміло, що поки в країні панують "чорні" і "сірі" зарплати, послуги тих, хто сфальсіфіцірует потрібну довідку, будуть затребувані. Однак вхід з "чорного ходу" або допомога сумнівних компаній досить небезпечне для самого клієнта і його фінансового майбутнього.

Cпорiднене
Дещо про іпотечних брокерів | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 4
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.