Попередні статті

Четверг 15-Янв


Воскресенье 28-Дек


Пятница 26-Дек


Воскресенье 30-Ноя


Среда 26-Ноя


Понедельник 24-Ноя


Среда 01-Окт


Пятница 19-Сен


Вторник 16-Сен


Пятница 29-Авг


Понедельник 25-Авг


Воскресенье 24-Авг

Одного разу я обдзвонила більше десятка ріелторських фірм і залишила заявки. Оскільки ціни чомусь в черговий раз різко зросли, нам з нашими скромними фінансовими можливостями і перспективою оплати послуг агента "світила" тільки кімната. Незабаром вона знайшлася - порівняно дешевий варіант.

Урок перший

До укладання договору найму знайомтесь персонально з усіма майбутніми сусідами (якщо треба знімати кімнату) чи дізнайтеся про хазяїв житлоплощі, на якій належить жити, як можна більше (якщо збираєтеся орендувати окрему квартиру).

Повіривши телефонним запевненнями агента, що кімната - просто мрія за сто двадцять доларів, я поїхала подивитися на це "чудо". "Чудо" здалося мені цілком придатним для життя (видали і гірше), щоправда, мене дещо збентежив дивний запах у квартирі, хліпкая вхідні двері і хворобливий вигляд господаря. Але часу на подальші пошуки не було, і я підписала договір на півроку.

Один примірник документа забрав агент, другий - я і третій - якийсь Олександр. Він був цивільним чоловіком господарки, яка надсадно кашляти за стіною і просила її не турбувати. Шурик - так його всі називали - виніс її паспорт, показав прописку і забрав договір на підпис. Я віддала гроші і забрала ключі.

Урок другий

Встановлюйте власні замки (краще це необхідно обговорити заздалегідь) або домовляйтеся про володіння ключами.

Увечері ми з чоловіком зайшли в квартиру, і мене трохи не вистачило Кондрата. На зустріч нам із сусідньої кімнати вийшла мумія жінки блідо-жовтого кольору. Мумію звали Катею. За нею вивалитися неабияк п'яний Шурик. Ми юркнулі в кімнату і перше, що зробили - знайшли в своїх сумках новий замок і врізався його в нашу двері.

Урок третій

Домовтесь про "споріднених" зв'язках з господарями. Адже здача квартири в наймання - це спосіб отримання доходу, з якого за законом треба платити податок. Інші дії незаконні.

Через кілька днів нас відвідав місцевий дільничний і, не повіривши в мої запевнення, що я сестра з Самари (мешканці в кімнаті, виявляється, змінювалися кожні два місяці), пообіцяв відвідати нас ще. І це було тільки початком неприємностей.

У наступний вечір зателефонувала великі дама і повідомила мене, що вона - колишня свекруха муміеподобной Каті і опікун її сина. Тому вона має повне право розпоряджатися житлоплощі, оскільки квадратні метри належать дитині. Після вражаючої мови про справах сімейних, Марія Іванівна люб'язно дозволила нам пожити в кімнаті за умови, що гроші за квартиру я буду віддавати їй.

Через день знову прийшов дільничний, виявив у мене відсутність тимчасової реєстрації, важливо пройшовся по квартирі, пригрозив непропісанному в квартирі Шурик виселенням і пішов, повідомивши про своєму наступному візиту за наші душі. Дільничний обіцянку виконав, і наступного вечора з'явився з кількома особами у формі. Але не до нас. А до пьяном Шуре, якого "викинув" на сходової клітки. Більше я Шуріка не бачила. Мумія Катя что-то нечленораздельно вила із сусідньої кімнати, потім затихла.

Урок четвертий

До укладання договору осведомітесь про стан здоров'я майбутніх сусідів по квартирі і переконайтеся в адекватності господарів квартири.

На наступний день після повернення з роботи я не виявила в квартирі вічно кашляєте Каті. Це мене порадувало і насторожило одночасно. Пролунав телефонний дзвінок. (І навіщо полагодили?) Звоню її колишня свекруха, щоб повідомити, що вона прийде завтра з нами знайомитися, оскільки її колишня невістка була сьогодні поміщена в туберкульозний диспансер. У мене пропав дар мови. Марія Іванівна "потішив" мене тим, що через два тижні будуть готові результати аналізів - може, бути у нашої колишньої сусідки і не туберкульоз зовсім. Мила пані, нічого не скажеш.

І тут я зрозуміла, що контрольну роботу цього уроку я виконала на "відмінно": "на знімних квартирах необхідно по можливості завжди користуватися своєю посудом і постільною білизною. Нічого господарській в нашому побуті не було!

Урок п'ятий

Письмово обумовлюється в договорі стан квартири і меблів, оплату витрат дрібної та ремонту, умови його проведення, а також розміщення в квартирі інших осіб (гостей).

"Влада" в квартирі змінилася, і нашим безпосереднім орендодавцем стала свекруха, яка вирішила здавати трикімнатну квартиру цілком. Звичайно, ми їй заважали в цьому, так і відносини у нас, м'яко сказати, не склалися. Крім того, щоб привести залишилися дві кімнати в Божа вигляд, Марія Іванівна найняла робітників.

Вони зайняли сусідні кімнати і, згідно домовленості з нею, по ночам (!) Робили ремонт. На наші репліки про шумі, жінка резонно зауважила:

"А де в договорі сказано, що орендодавець не може робити ремонт в період вашого проживання? І взагалі даю вам часу до кінця тижня, щоб виїхати, поки з вами не обійшлися як з Шурика". "А договір?" "А що договір? Він складений невірно, це я вам як юрист кажу".

Урок шостий

Починайте шукати нове житло як мінімум за два тижні до передбачуваного виселення (а краще після першого "китайського попередження", тобто приблизно за місяць).

Нам пощастило. Зателефонував чоловік і запропонував нам гарну однокімнатну квартиру. Виявляється, він побачив наше оголошення, яке я наклеїв на під'їзді його будинку за тиждень до ультиматуму грізне Марії Іванівни.

Ми уклали з ним письмовий договір, де обмовив всі умови: оплата оренди, телефону та комунальних послуг, дрібні ремонти, терміни повідомлення про виїзд з квартири і навіть приїзду гостей. І це був самий міцний договір, який за рік життя за цією адресою жодного разу ні однією стороною не порушувався.

Cпорiднене
Шість уроків бувалого квартиранта | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 4
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.