Попередні статті

Четверг 15-Янв


Воскресенье 28-Дек


Пятница 26-Дек


Воскресенье 30-Ноя


Среда 26-Ноя


Понедельник 24-Ноя


Среда 01-Окт


Пятница 19-Сен


Вторник 16-Сен


Пятница 29-Авг


Понедельник 25-Авг


Воскресенье 24-Авг

Силу впливу кольору на свідомість і здоров'я людини помічали ще жерці найдавніших релігій і первісні живописці. Згодом виділилася ціла галузь психотерапії - «цветотерапія», що використовує лікування кольором, заснована на спеціально-організованому сприйнятті будь-якого кольору людиною.
 

Терапевти вважають, що колір має живлющу і цілющу силу, а правильне його застосування в повсякденному житті сприяє поліпшенню психологічного мікроклімату.

Всі кольори умовно можна розділити на три категорії. Це теплі, холодні і ахроматичні (білий, чорний і всі відтінки сірого). Причому кожна з цих категорій по-своєму впливає на людину. Так теплі кольори піднімають настрій і надають загальне тонізуючу дію. Холодні ж, навпаки, заспокоюють і врівноважують.

Саме тому варто задуматися про вибір колірної гами при оформленні інтер'єру. Адже правильно підібрати кольорову гаму для дому - значить виділити зі всього різноманіття квітів саме ті, які принесуть відчуття комфорту і відпочинку.

Найбільш вдало цим цілям служить синій колір і всі його відтінки, оскільки саме він створює відчуття повітряної атмосфери в будинку, освіжає інтер'єр в цілому, а завдяки своїм відтінком може надати різний настрій кожного з приміщень: від спокійного, заспокійливу в житлових кімнатах до хитромудро, інтригуючого на кухні.

Проміжний синій. Синій колір надзвичайно багатогранний. Він може варіюватися від насиченого темно-синього до бледного льдісто-блакитного. Відбувається це через різного змісту барвистих нюансів. Причому одні відтінки синього, маючи у своєму розпорядженні по сусідству з іншими, можуть здаватися більш холодними. Саме вони краще всього підійдуть для сонячних, яскраво освітлених кухонь і кімнат. Якщо ж вам хочеться знизити «холодність», то достатньо просто додати в загальну колірну синю гаму відтінки оранжевого, жовтого або рожевого. Це допоможе створити приємне, радісний настрій.

Світло-блакитний. пастельні тони виходять при додаванні білого кольору в насичений синій. Вони заспокоюють і ідеально вписуються в будь-який стиль, так як можуть і оптично збільшити невелику кімнату, створюючи відчуття простору, і додати витончений вигляд навіть самим скупо обставлений приміщень.

Темно-синій. Інтенсивні темно-сині тони виглядають по-королівськи. Вони притягують до себе увагу, особливо якщо використовуються у передпокої, на великих ділянках стіни. Можна їх використовувати і в якості акценту на який-небудь деталі інтер'єру, наприклад дверях або віконних рамах. Особливо елегантно виглядатиме насичений чистий синій колір у поєднанні з білим. Для більш яскравого контрасту доречними виявляться жовті дерев'яні рами для картин чи килим теракотові кольору.

Аквамарин. Найбільш привабливий відтінок, що поєднує в собі всю красу зеленого і глибину синього кольорів. Кімната, виконана в кольорі Аквамарин, виглядає завжди по-різному, в залежності від часу доби і освітлення (більш зеленої - при електричному освітленні і синій - при денному). Цей колір гармонійно впишеться і в ванну кімнату, навевая асоціації та спогади про море. Посилять відтінок і додадуть йому особливий колорит вкраплення червоного, абрикосового або іржаво-коричневого.

Синій колір. чудово поєднується з багатьма квітами барвистого спектра. Тому для різноманітності ви можете доповнити синій відтінками інших кольорів.

Цікавіше всього виглядають наступні колірні поєднання:

Синій і жовтий. Поєднання, придумана самою природою - «сонце та море», надає будь-якій кімнаті радісний, «живий» вигляд. Найбільш красивим виявляється рішення, виконаний у пастельних, злегка приглушеним тонах.

Синій і червоний. Мабуть, саме яскраве, насичене сполучення, у якому холодний синій вдало межує з «гарячим» червоним. Вони наче лід і полум'я або невтримний пристрасть і смирення одночасно.

Синій і зелений. Ця пара, наче море, не змінюють свої кольори. Саме тому рекомендується розміщувати між ними проміжний тон, для досягнення більшої схожості з мінливої стихією. Ідеальний тандем для ванної кімнати.

Білий ахроматичний. білий только с виду здається таким простим. Бути може, він і не має енергетикою червоного, глибиною синього, яскравістю зеленого і жовтого кольорів, але жоден інший колір не вносить в інтер'єр тій легкості, ажурно, світла та свіжості, як він. До того ж це єдиний колір, який найбільш гармонійно поєднується з усіма іншими.

Чорний і білий. Дуже театральне, драматично, і одночасно стильне поєднання, найбільш шикарно дивиться у вітальні кімнаті.

Ніжний сірий. Як проміжний відтінок між сірим і чорним, незвичайний і ніжний в парі з будь-якими м'якими тонами. Дуже красиво виглядають нюанси сірого, розміщені поруч з білим, замість різкого, контрастного чорного.

Кремовий і бежевий. Так само, як і білий, є дуже універсальними і поєднуються ледь не з усіма тонами більшості кольорів. Інтер'єру, в якому вони використовуються, надають вишукано-елегантний вигляд.

Cпорiднене
Колірна гамма та її вплив на нас | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 4
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.