Попередні статті

Четверг 15-Янв


Воскресенье 28-Дек


Пятница 26-Дек


Воскресенье 30-Ноя


Среда 26-Ноя


Понедельник 24-Ноя


Среда 01-Окт


Пятница 19-Сен


Вторник 16-Сен


Пятница 29-Авг


Понедельник 25-Авг


Воскресенье 24-Авг

Правильно організоване якісне освітлення може зіграти чималу роль у сприйнятті інтер'єру вашої квартири, адже сучасні освітлювальні системи дозволяють виробляти найрізноманітніші зміни вигляду приміщення в лічені миті. Ми розповімо вам і про те, як цього домогтися, і про застосування освітлення для створення різних ефектів, і про поширених варіантах світлового оформлення житлових інтер'єрів.

Традиційні способи освітлення, відрізняються фіксованим напрямком світлового потоку і статичність його джерел, не відповідають сьогоднішнім тенденціям, основи яких - рухливість і різноманітність. Створити новий образ вашої квартири вам допоможе застосування системи розсіяного або відбитого освітлення укупі з рухомими яскравими променями спрямованого (т.зв. точкове освітлення) світла.

Точкові світильники направленого світла
Асортимент представлених на ринку світлової техніки товарів дуже великий, тому нижче будуть розглянуті лише найбільш цікаві варіанти. Створити комфортне для очей, м'яке і рівномірне освітлення вам допоможуть непрозорі стельові точкові світильники сферичної форми. Їх місце розташування визначається тільки вашими бажаннями. Загальне освітлення приміщення можна створити і за допомогою галогенних ламп, зафіксованих на металоконструкції або вмонтованих в стелю. Також непоганим варіантом буде розташувати їх таким чином, щоб світло відбивається від горизонтальній поверхні. Ще краще, якщо лампа при цьому буде рухлива, щоб можна було змінити кут освітлення.

Часто загальне освітлення кімнати створюється шляхом приміщення маленьких точкових стельових світильників по всьому периметру стелі, і їх розсіяне світло створює ілюзію прозорості та невагомості приміщення. Цього ж ефекту можна домогтися за допомогою торшерів і бра з потоком світла, спрямованого вгору або ИПО кутах кімнати. Оптично збільшує кімнату освітлення поміщених у стелі освітлювальних лампочок малої потужності, заховані за спеціальним виступом, що йдуть уздовж стіни. Часто такі системи освітлення працюють через трансформатор з вихідним напругою в 12 вольт.

Люстра, торшер і інші ...
Люстри як елемент загального освітлення все ще актуальні, особливо в інтер'єрах, виконаних в класичному стилі, але зовсім необов'язково мати їх посередині приміщення - вони можуть знайти своє місце у певній функціональній зоні, там, де вони дійсно потрібні. І все ж і за функціональністю, і по оригінальності виграють струмопровідних світлові конструкції, які з легкістю кріпляться як на стіни, так і до стелі, а їх світлові елементи відрізняються можливістю змінювати своє положення і кут променя освітлення, таким чином, по мірі необхідності створюючи або розсіяна загальне освітлення, або спрямований в потрібну сторону потік світла. При цьому ви можете коректувати загальний рівень освітленості кімнати, пересуваючи елементи шини, стільки разів, скільки вам це необхідно. Слід зазначити, що такі системи освітлення дуже зручно підключати через регулятори напруги, які дозволяють плавно збільшувати потужність світлового потоку від м'якого напівтемряву до яскравого світла.

Місцеве і декоративне освітлення також має бути присутнім в інтер'єрі квартири, будучи, можливо, єдиним необхідним для таких приміщень, як спальня або кабінет. Для цієї мети підійдуть настільні лампи, бра або стельові вбудовані світильники. Добре впишуться в загальну обстановку і сучасні стильні торшери, особливо ті, які дозволяють змінювати напрямок потоку світла і мають в арсеналі 2 лампи розжарювання, наприклад, для загального освітлення і окремо - для читання. Дуже зручно, коли торшер обладнаний окремими вимикачами для кожної секції і має плавну регулювання напруги.

Роль декоративного освітлення - надання смислової завершеності зовнішності вашої квартири. Його прямі промені підкреслять найбільш виграшні деталі обстановки. На них можна акцентувати увагу, вмонтований в стіни ряд вибудуваних в одну лінію світильників, або надіславши на стіни промені підлогової підсвічування. Для досягнення того ефекту, який має виробляти приміщення, існує чимало способів візуального зміни розмірів простору. Нижче перераховані основні правила використання цих прийомів.

Як за допомогою світла розширити приміщення
Зорово розширити простір у невеликих приміщеннях допоможе оздоблення стін матеріалами, добре відбивають світло, і їх подальше максимальне освітлення.
У просторих приміщеннях більш доречні світильники прямого світла. Зміна яскравості відбитого світла впливає на сприйняття обсягу кімнати.
Візуального збільшення простору можна досягти шляхом застосування розсіяного і відбитого світла.
Використання світильників, промені яких падають на стіни, зорово зменшує висоту стель. Промені світильників, спрямовані вгору, допомагають досягти зворотного ефекту.
Вузький коридор буде здаватися ширше, якщо світильники встановити не традиційно в лінію посередині стелі, а в рівний ряд вздовж однієї зі стін.
Цього ж результату можна досягти, освятив стіну в кінці коридору. Яскраве поздовжнє освітлення візуально зменшує довжину приміщення, а поперечне, навпаки, дозволяє її збільшити.
Ряд однотипних стельових світильників підкреслить перспективу довгого коридору.

Використання цих нескладних правил допоможе вам підкреслити найбільш важливі предмети обстановки, підправити або, навпаки, приховати недоліки або зайві технічні елементи. Світлове оформлення вашої квартири може істотно вплинути і на стан органів зору, і на продуктивність головного мозку, а також на якість вашого відпочинку.
Тому питання освітлення квартири - один із самих головних, і для пошуку його оптимального рішення краще задіяти професіоналів.

Cпорiднене
Правила організації системи освітлення будинку | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 3
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.