Попередні статті

Четверг 15-Янв


Воскресенье 28-Дек


Пятница 26-Дек


Воскресенье 30-Ноя


Среда 26-Ноя


Понедельник 24-Ноя


Среда 01-Окт


Пятница 19-Сен


Вторник 16-Сен


Пятница 29-Авг


Понедельник 25-Авг


Воскресенье 24-Авг

Кожен процес можна розділити на етапи. В тому числі і будівництво житлового будинку. Починається воно з підготовчого етапу, який полягає в наступному: створення проекту будинку, відведення земельної ділянки, інженерна підготовка будівельного майданчика, ну та очищення майданчика та зведення огорожі.

У кожному конкретному випадку склад підготовчих робіт може змінюватися. Але це вже не принципово: головне, що цей період не менш важливий, ніж власне будівництво.

Не виключено, що ще на етапі підготовки необхідно буде будувати під'їзна дорога до вашого майбутнього будинку.

Найчастіше, неуважне ставлення до підготовчого етапу згодом позначається і на якості вдома, і на вартості будівництва та комфорт майбутнього житла. Чим більше ви продумає спочатку, тим менше проблем у вас буде потім.

Бум індивідуального будівництва привів до появи в приміських зонах наших міст чималої кількості недобудованого житла. Багато в чому це відбулося з-за недооцінки підготовчого етапу. Так що: сім разів відміряй, перш ніж почати будувати.

Намалюємо - будемо жити

Починається все з перегляду журналів, сімейних рад і порад друзів і колег по роботі. Як тільки ви вирішите будувати дім, так сразу вам доведеться визначатися з тим, а який будувати будинок. Закінчиться цей процес повинен створенням проекту. Саме від нього багато в чому залежить розмір земельної ділянки, вартість будинку і потреба в матеріалах. У залежності від проекту ви будете вирішувати проблему складування будматеріалів, можливо, що вам будуть потрібні хоч і тимчасові, але надійні споруди типу навісів та замикатися сараев.

І неважливо, що ви збираєтеся будувати - просторий будинок в кілька поверхів або садовий будиночок, де ледве розміститься садовий інвентар - однаково уважно поставтеся до проекту. Взагалі, як ви, напевно, вже зрозуміли, у будівництві вдома немає такого етапу, яким можна було б знехтувати, або приділити йому мало уваги.

Враховувати при розробці будинку потрібно ваш бюджет, склад сім'ї та звички домочадців, чи будете ви запрошувати багато гостей і як часто і інтенсивно використовувати природний ландшафт ділянки. Якщо ви збираєтеся будуватися в чистому полі, у вас більший вибір архітектурних рішень і, як наслідок, більше складнощів з підведенням комунікацій. Включатися в діючу систему інженерних споруд набагато простіше, ніж будувати це все для суто індивідуального використання або бути в цьому процесі зачинателем. Якщо ваше майбутнє житло включається у вже сформований селище або групу будинків, то це з одного боку легше, з іншого - вам доведеться враховувати склався архітектурний стиль і навіть традиції «гуртожитку» мешканців даної території.

Безсистемно забудова або, навпаки, одноманітне, монотонна і типова - сформують середовище існування, яку потім змінити буде дуже складно. Але ж ви збираєтеся тут жити, тут будуть жити ваші діти. Краще буде, якщо і ваш, і сусіднього будинку опиняться в повній гармонії з навколишнім пейзажем і один одним.

Двадцять років індивідуального будівництва в Росії вже дають певний досвід і розуміння стандартних помилок. Не прислуховуйся до тим, хто стане вам пропонувати будуватися по каким-то ескізам або кресленнях багаторічної давності. Такі «проекти» тасуются як Карткова колода у розрахунку на тих, хто хоче якомога швидше і дешевше, отримуючи в кінцевому підсумку лише зайві проблеми. Розраховуйте свої бажання, співвідносити їх з чужим досвідом, слідкуйте за новими технологіями. Найчастіше, забудовники намагаються на ходу коректувати проект, живо відгукуючись на что-то новое, что на самом деле уже давно відомо, але просто не було враховано при роботі над проектом. Непродумані і погано прораховані рішення призводять до того, що після закінчення будівництва будинку буває потрібен строковий капітальний ремонт.

Основи проектування

НЕ женіться за розміром. Не тільки будівництво, але і подальша експлуатація можуть виявитися для вас обтяжливими. На самому початку сильне збудження, бажання побудувати щось видатне захоплює вас цілком, і на будівництво будинку-гіганта може вистачити і сил, і засобів, а потім ви заспокоюється і приходить подив: «що робити-то тепер такий собі громадіной?». Не розраховуйте на те, що ваші діти, коли виростуть, зі своїми сім'ями будуть жити разом з вами. Ваша прихильність до моделі «великої родини» навряд чи буде прийнята і молодшим поколінням.

Ваш будинок неодмінно має гармонійно вписуватися в ландшафт, а внутрішня планування відповідати як загальним вимогам сім'ї, так і окремих її членів. З точки зору геометрії, оптимальною вважається форма куба. При одному і тому ж обсязі, куб дає меншу загальну площу сторін. Для дому це дуже добре: економія матеріалів і менша тепловіддача. Однак така форма будинку використовується рідко. «Математичний» підхід не є тут визначальним. У будинку-кубі, то є квадратному будівлі складно провести оптимальну планування внутрішніх приміщень, з'єднати житлову зону з господарською. Так що саме паралелепіпед і є основна форма, що застосовується у будівництві. Хоча ніщо не заважає вам, з урахуванням викладеного вище, все-таки, звернутися до кубу.

Ну і останнє правило з основних - старайтесь спланувати ваш будинок і ділянка таким чином, щоб загальна кількість будівель була мінімальною. Без урахування ведення сельхозработ (якщо вони плануються, звісно) краще, якщо і лазня, і гараж, і комори будуть під одним дахом з основним будинком. Це набагато більш економічно і функціонально. Такий проект менше потребує додаткового опалення і забезпечує комфортний доступ в усі приміщення цілий рік за будь-якої погоди.

Непогано розмістити підсобні приміщення у цокольному частині будинку, а не в прибудові. Такий хозблок можна використовувати і як тимчасове житло при подальшому будівництві будинку, і як склад будматеріалів. Цей варіант зручний особливо на ділянках зі складним рельєфом, де будь-яка додаткова постройка виливається в серйозну проблему.

На рівному рельєфі господарські приміщення легко прістраіваются до основного будинку з дотриманням єдиного архітектурного стилю. Це дасть економію коштів за рахунок загальних стін, на відміну від роздільного будівництва. Прибудови також створюють додаткову теплоізоляцію житлових кімнат.

Зрозуміло, що в даному випадку мова не йде про утримання сільськогосподарських тварин, для них приміщення потрібно будувати на максимальній відстані від житла. Але й тут не забувайте про загальному архітектурному вирішенні всіх будівель.

Дозвіл на будівництво

Ви не можете проводити ніякі роботи на землі до тих пір, поки землевпорядника не визначено точні межі ділянки прямо на місцевості і не отримали на руки усі необхідні документи, що встановлюють право на землю.

Права забудовника визначаються актом, видавані муніципальними властями міста чи району, на чиїй території буде проходити будівництво. До цього моменту у вас на руках вже повинен бути проект будинку і план забудови, схвалений в архітектурному відділі муніципалітету. На вас накладається обов'язок у разі необхідності перенести підземні споруди, що проходять через ділянку і не змінювати профіль свого ділянки без дозволу головного архітектора міста чи району. Зрозуміло, ділянку необхідно відразу після отримання дозволів і перед початком будівництва обнести тимчасовим парканом.

Який будинок вибрати

Для садиби краще вибрати будинок в один-два поверхи. Під поверхами слід розуміти також і мансарда, і цоколь будинку, якщо його стеля знаходиться вище рівня землі на два метри.

Одноповерхові будинки-садиби краще. Вони прості у проектуванні та зведенні. Згодом, при необхідності, їх легше буде ремонтувати. Вони зручніше в експлуатації, а знаходження всіх приміщень на одному рівні дуже зручно, особливо, людям похилого віку. Саме тому для них в будинках з двома і більше поверхами потрібно передбачити спальну кімнату на першому поверсі.

Незручність одноповерхових будинків проявляється тільки при великій загальної площі, що збільшує вимоги до розміру земельної ділянки і, найголовніше, розміром фундаменту, що критично для деяких видів грунтів. З-за занадто великої кількості кімнат може виникнути незручність від надмірного числа коридорів і втрати легкої взаємозв'язку між приміщеннями.

Будинки з мансардами підходять для великих сімей. У них більше кімнат, а сам будинок гармонійно поділяється на денну та спальну зони. Дворівнева планування дозволяє оптимально розпорядитися опалювальними приладами і скоротити, як мінімум, на третину площа фундаменту і землі під будинком.

Повноцінний двоповерховий будинок також гарний, як і мансардний, але має ряд недоліків. Такий будинок із-за його більшої «капітальності» набагато складніше піддається реконструкції.

У загальному і цілому ж дворівневий будинок виглядає краще одноповерхового. У ньому більше можливостей для застосування архітектурних «надлишків». Хоча він трохи складніше і дорожче в експлуатації.

Садиби, не страждають гігантоманії, мають, як правило, від двох до шести кімнат. І вже, майже як стандарт, у будинках передбачають літні приміщення. На півдні Росії дуже люблять відкриті тераси, а в центральній частині та на північ - засклених веранди, які служать одночасно і прихожею, та їдальні. Взимку це буде додаткова теплоізоляція і, одночасно, холодильник.

Не захоплюйтеся складно конфігурацією будинку. В кінцевому підсумку - це додаткові втрати тепла від збільшення площі стін і зайві кути. Літні кімнати зводити вздовж довгих стін.

Конструкція будинку задається його внутрішньої плануванням. Середня несуча стіна найбільш поширена при ширині будинку від 6 метрів. Величина прольотів виходить 3-4 метра. У менші прольоти складно вписати великі кімнати, а при великих виникають проблеми з міцністю несучих конструкцій.

При меншій ширині будинку можлива однопролетная схема з простою дахом з дерев'яних крокв. В даному випадку у вас нічим не обмежена можливість вільної внутрішньої планування.

Якщо не хочете займатися плануванням будинку з нуля, скористайтеся типовим проектом. Зараз ви вже достатньо підкований, щоб вибрати проект сучасний, надійний і оптимальний для вас.

Типовий проект дозволяє скористатися готовими рішеннями і у виборі будівельних матеріалів і конструкцій. Можна навіть купити готовий каркасно-щитової або збірний будинок. Це допоможе заощадити і час, і кошти, але чревато одноманітність і безлику. Однак будь-який типовий проект можна творчо модернізувати - так, що це буде виглядати, як індивідуальний проект.

Архітектура садиби

При незмінній планування та стандартному проекті ви, тим не менш, можете домогтися «невпізнання» вигляду будинку за рахунок архітектурних деталей. Адже саме архітектура в кінцевому підсумку визначає стиль та особливості садиби.

Основний елемент естетичного впливу - стіни, цегляні, кам'яні, з дерева. Червона цегла широтою застосування поза конкуренцією. З гарним цеглиною кладку можна робити з так званої «расшівкой швів» - це замінить вам зовнішню обробку. Взагалі, використовуючи різні види перев'язка швів і цегла різних кольорів можна домогтися ексклюзивних дизайнерських рішень вже тільки за рахунок цього. При зведенні стін з інших матеріалів цегла може служити оздоблювальним матеріалом.

Вікна - це не тільки світло і порушення теплозахисту вашого будинку, але й ефективний архітектурний елемент. І не тільки форма і обрамлення вікон мають значення, але й їх кількість на стіні будинку.

Нестандартне виконання малюнка і члененія віконних переплетов зробить вигляд будинку індивідуальним і оригінальним. Не завадить і обрамлення віконного отвору декоративними матеріалами.

Від площі вікна залежать інженерні рішення. Занадто великі вікна можуть ускладнити прокладку комунікацій в стіні. Тому краще дотримуватися наступних правил: відношення площі вікон приміщення повинно ставитися до площі підлоги як 1:5,5-1:8 в будинках з прямими стінами; в мансардах, де вікна розташовуються, як правило, у похилій площині, співвідношення збільшується до 1: 10 і більше.

Двері вашого будинку - це майже як вішалка в театрі. У садибі може бути кілька входів / виходів. Головне правило тут одне - центральний вхід дивиться на вулицю. Як і вікна дверні отвори можуть бути з обрамленням або без такого. Непогано головний вхід робити з широкою дверима, а краще з двостулкових. Полотна дверей можуть бути прикрашені скляними вставками. Варіантів багато, але не забувайте про загальне архітектурне рішення: погано, якщо занадто помпезних або, навпаки, скромна двері буде вибивати із загального фону.

Чому б вам не побудувати балкони? Самі по собі найпотужніша архитектурная деталь, дворівневий дому вони додадуть значний акцент і додадуть комфорту. Балкони можуть у принципі задавати тон всій архітектурі садиби. Плюс ко всему балкон це ще й навіс, під яким може бути вхід або тераса.

У будинках з двускатной дахом добре б встановити Фронтон. Він може бути обладнаний оглядових вікнами і навіть невеликим балконом. Фронтон, мабуть, може кардинально вплинути на вигляд вашого будинку. Пам'ятайте про це, особливо, якщо ви користуєтеся типовим проектом будинку.

Що з погодою?

З точки зору клімату важливими для дому є: температура, вологість, сила вітру, велика кількість опадів, глибина промерзання грунту, рівень грунтових вод. Прив'язуючись свій будинок до місцевості, враховуйте всі ці чинники, особливо напрямок вітру. У кожному регіоні є переважні напрямки вітру, які вам повідомлять в проектній організації. При великій площі стін і даху вітрове тиск доведеться враховувати, воно не таке маленьке і слабка, як може здатися.

Від вітру, снігу, орієнтації по сторонах світла залежить і те, в якій частині будинку потрібно більший обігрів, де наметет більше снігу і т. д. Вхід, наприклад, краще робити з південної сторони, його менше буде заметать снігом. На півдні Росії з причини високих температур краще одноповерхова забудова - позначається охолоджувальний ефект землі та підвищення сонячної активності на верхніх поверхах задній.

Подумайте про погоду заздалегідь і потім будете радіти з того, як же ви далекоглядним.

Замість епілога

Враховуйте, що обсяг повітря на людину в житловій кімнаті не повинен бути менше 25-30 кубічних метрів. Важлива природна освітленість приміщень, тому глибина кімнат не повинна перевищувати 6 метрів. Оптимальне співвідношення сторін кімнат 1:1,5, допустимо до 1:2.

Кількість кімнат може бути будь-яким, але не менше 3-4-х. За винятком подружжя, всі члени сім'ї різної статі повинні мати окрему кімнату (спальню). Спальні не робіть прохідним. Обов'язково передбачені велику загальну кімнату.

Особливу увагу кухні. Вона може слугувати і їдальні, тому менше 9 квадратних метрів проектувати її не варто, при цьому ширина її повинна бути не менше 2,3 метра.

Ванні кімнати мають у своєму розпорядженні поблизу кухні і спалень. Їх площа - не менше 4,5 квадратного метра.

Якщо ваш будинок не підключено до центрального водопостачання та каналізації, то спрощений санвузол розміщують у зовнішньої стіни будинку, звідки можна буде вивести стоки в вигрібних яму.

Добре, коли в будинку є підпілля або підвал. При їх пристрої звертайте увагу на рівень грунтових вод: якщо вони занадто близько до поверхні, то це ризиковано. В крайньому випадку, можна зробити підстиланням, підняв підлога першого поверху і планувальну позначку навколо будинку. Підвали такого будинку завжди будуть сухими.

При всьому розмаїтті будинків, ландшафтів і кліматичних умов, про головне, що потрібно знати, збираючись будувати собі житловий будинок, ви прочитали у цій статті.

Cпорiднене
Етапи будівництва житлового будинку | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 5
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.