Попередні статті

Четверг 15-Янв


Воскресенье 28-Дек


Пятница 26-Дек


Воскресенье 30-Ноя


Среда 26-Ноя


Понедельник 24-Ноя


Среда 01-Окт


Пятница 19-Сен


Вторник 16-Сен


Пятница 29-Авг


Понедельник 25-Авг


Воскресенье 24-Авг

З введенням в дію Закону України "Про планування і забудову територій" затверджений новий порядок надання дозволу на виконання будівельних робіт.

Раніше це регламентувалося державними будівельними нормами ДБН А.3.1-2-93. Натомість їх у грудні 2000 р. у Міністерстві юстиції України зареєстровано нове "Положення про порядок надання дозволу на виконання будівельних робіт", де встановлено порядок і умови надання дозволу на будівництво.

На які види робіт необхідно отримувати дозвіл

Згідно з чинним в Україні законодавством та введеним в дію новим "Положенням ..." дозвіл на будівельні роботи необхідно отримувати при виконанні робіт по новому будівництву, а також розширення, реконструкції, реставрації, технічного переоснащення та капітального ремонту будівель та споруд. Під розширенням розуміється будівництво додаткових приміщень, будівель і споруд, що зводяться в рамках єдиного будівельного комплексу. Під реконструкцією - будівельні роботи, пов'язані зі зміною призначення об'єкта в межах існуючих будівельних габаритів (складовою частиною реконструкції може бути капітальний ремонт об'єкта). Під реставрацією - повне або часткове відновлення об'єкта, в т. ч. пам'ятника архітектури (капітальний ремонт може бути складовою частиною реставрації).

Виконання будівельних робіт без дозволу, а також робіт не зазначених у дозволі на будівництво, в т. ч. після закінчення терміну дозволу (без перереєстрації) вважається самовільне і тягне за собою відповідальність згідно з законодавством України.

Хто видає дозвіл

Дозвіл на будівництво видається органами державного архітектурно-будівельного контролю України (Госархстройконтроля). Такий дозвіл є юридичним документом, що засвідчує право замовника (забудовника) і генпідрядника на виконання будівельних робіт, а також їх фінансування, підключення об'єкта до інженерних мереж, видачу ордерів на земляні роботи. Дозволи можуть видаватися на виконання всього комплексу робіт або на окремі види будівельних робіт (підготовчі роботи, земляні роботи, нульовий цикл, прокладка комунікацій і т. п.), а також на будівництво в цілому (комплекс будівель і споруд) або окремі об'єкти, будівлі і споруди.

Які необхідні документи для отримання дозволу

Встановлений наступний порядок реєстрації об'єкта і видачі дозволу на будівництво, незалежно від форм власності та відомчої підпорядкованості будівельних організацій. Замовник (забудовник) подає до органу госархстройконтроля за місцем будівництва об'єкта наступні документи:
- Заява замовника (забудовника) за встановленою формою;
- Документ, що підтверджує право замовника (забудовника) на використання або власність земельної ділянки, на якій буде розміщений будівельний об'єкт;
- Рішення виконавчого органу відповідної Ради або місцевої державної адміністрації про дозвіл на будівництво об'єкта;
- Затверджену в установленому порядку проектно-кошторисну документацію та висновок місцевого органу у справах містобудування та архітектури про погодження проектної документації;
- Наказ генпідрядної будівельної організації про призначення виробника робіт з його підпискою і загальний журнал робіт;
- Наказ замовника про призначення працівника технічного нагляду з його підпискою;
- Наказ проектної організації про призначення авторського нагляду із зобов'язанням представника авторського нагляду та журналом авторського нагляду в двох примірниках;
- Копії будівельного генерального плану в двох примірниках, узгодженого органом у справах містобудування і архітектури та іншими зацікавленими органами (Державтоінспекції, генпідрядник, замовник, землекористувачі сусідніх земельних ділянок, якщо під час будівельних робіт буде використовуватися належить їм ділянку землі);
- Копію паспорта фасадів у двох примірниках, погодженого з місцевим органом у справах містобудування і архітектури;
- Пояснювальну записку для реєстрації;
- Комплексний висновок державної інвестиційної експертизи.

У разі проведення реконструкції, реставрації, капітального ремонту та технічного переоснащення будівель та споруд без зміни цільового призначення об'єкта, - замовник (забудовник) подає також копію документа, що посвідчує право власності на будинок або споруду, або письмова згода його власника на проведення будівельних робіт.

Cпорiднене
Дозвіл на будівництво в Україні | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 4
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.