Попередні статті

Четверг 15-Янв


Воскресенье 28-Дек


Пятница 26-Дек


Воскресенье 30-Ноя


Среда 26-Ноя


Понедельник 24-Ноя


Среда 01-Окт


Пятница 19-Сен


Вторник 16-Сен


Пятница 29-Авг


Понедельник 25-Авг


Воскресенье 24-Авг

Здавалося б - чого простіше: купити рекламну газету, зняти телефонну трубку і почати продзвонювати варіанти, що сподобалися. Але це тільки на перший погляд. Щоб без пригод минути перший етап будь-якої угоди - збір інформації та вивчення ринку, потрібна певна вправність і специфічні знання. А то можна втратити не тільки багато часу, але й гроші. Мінімум - тисячу доларів. Щоб цього не сталося, дозвольте дати декілька порад.

 

Більшість людей підбір варіанту починають з самостійного продзвону рекламних видань. Правда, частіше за все він закінчується тим, що людина розуміє: що йому потрібна консультація професіонала. Інакше він просто може загубитися в усьому розмаїтті пропозицій. Що ж має насторожити на цьому, найпершому етапі вивчення ринку?

 

Про те, що треба дізнатися у абонента на іншому кінці дроту при першій розмові, розповідає суддя третейського суду, голова комітету захисту прав споживачів ріелторських послуг Московської Асоціації ріелторів, член комітету з етики РГР, генеральний директор агентства нерухомості «Пенати» Вероніка Панкова.

Нюанс перший. Не потрапте до інформаційників

Не забувайте, що на вторинному ринку «працюють» так звані інформаційні агентства. Вони дуже часто дають свої телефони в рекламних оголошеннях. Погану славу інформаційників вже здобули на ринку оренди, а тепер підбирають під себе вторинний ринок. Схема роботи у них, в принципі, не змінюється. Перед тим, як показати конкретний варіант, вони пропонують внести певну суму грошей за надану інформацію про квартиру, що виставлена на продажу. Потім відправляють клієнта самостійно дивитися цей варіант.

З інформаційниками на вторинку не раз стикалися агенти нашої компанії. Контакти обмежувалися розмовами по телефону. Інформаційні агентства вимагали внести $ 1000 перед показом конкретної квартири. На питання, а що ж буде, якщо квартира не підійде, відповідали, що підберуть інший варіант. Мовляв, база настільки велика, що не підібрати квартиру неможливо.

Наша порада:
Не можна робити жодних передоплат, якщо мова йде не про договір із зобов'язаннями, в рамках якого агентство зобов'язується показати певну кількість квартир, перевірити їх юридичну чистоту і т.д. Всі пропозиції заплатити за інформацію, повинні відразу ж насторожити. Адже невідомо, чим такі передоплати можуть обернутися.

Запам'ятайте, інформаційні агентства працюють за однією і тією ж схемою: спочатку заплати за інформацію, а потім їдь на вказану адресу квартири, що здається. Основна «аудиторія» - приїжджі, які звертаються до інформаційників у пошуках «зйомних» квартир. Але і вони засвоїли урок, що краще заплатити стовідсоткові комісійні ріелторській компанії по факту заселення, ніж просто подарувати інформаційникам нехай невеликі (2000-3000 рублів), але все-таки гроші. Та ще й побігати з їх подачі за неіснуючими або давно зданими квартирами.

Нюанс другий. Чи знаєте ви, що хочете?

Як це не парадоксально звучить - люди не завжди самі чітко уявляють свою власну ситуацію. Як ви збираєтеся купувати житло - заплатите відразу власні гроші чи візьмете іпотечний кредит? Вас цікавить альтернативна угода - ви продаєте свою квартиру і купуєте щось взамін? Або продаєте щось в іншому регіоні і надалі плануєте придбати квартиру в столиці?

Людям, які підбирають варіанти самостійно, необхідно розуміти, що саме їм потрібно, тому що іноді виявляється, що з усього різноманіття квартир саме цій людині, саме в його ситуації нічого не підходить.

Наприклад, у покупця є гроші, але терміни, в які він повинен придбати нерухомість, притискають. Йому здається, що він знайшов ідеальний варіант: підходить район, категорія будинку, квартира. Але виявляється, що квартира продається за складною альтернативою, доведеться чекати. Покупець готовий негайно заплатити за квартиру, але до цього не готові продавці.

Інша ситуація: якщо людина купує житло за допомогою іпотечного кредиту, то повинна враховувати всі умови банку, при яких угода буде дозволена.

Наша порада:

Тільки після того, як для себе визначили всі параметри майбутньої квартири, варто телефонувати і шукати зручні варіанти.
Розмовляючи з продавцями-альтернативщиками (тими, хто продаючи житло, купує інше), треба розуміти, наскільки реальна альтернатива. Дуже часто люди, продаючи квартиру, хочуть купити житло ближче до родичів на конкретній вулиці, у конкретному будинку. Підбір подібних варіантів може надовго затягнути або навіть зірвати угоду.

Нюанс третій. А ти хто такий?

При продзвоні варіантів потрібно поставити запитання людині на іншому кінці дроту: а хто ви? Якщо це агентство, то дізнатися, яке. До речі, крім агентств і власників, зателефонувавши по телефону, можна взагалі потрапити на третю особу.
Людина, що розповідає про квартиру, може представитися другом, братом, сватом, посередником, племінником і ким завгодно. При першому контакті з посередником важливо уточнити, де все-таки господар і чи можемо ми його побачити на перегляді або до угоди.

Іноді з'ясовуються дуже цікаві подробиці. Наприклад, квартира може продаватися за дорученням, а господар у цей момент перебуває в психоневрологічному диспансері або лікується від алкоголізму. Власник може також перебувати десь далеко, іноді за кордоном. У кожній із ситуацій треба детально розбиратися.

Наша порада:
 

Важливо, щоб квартиру показували агенти або представники власника, тільки маючи на це повноваження. Щоб з самого початку не витрачати час на перегляди, не налаштовувати себе на конкретний варіант, краще відразу уточнити, хто продає, показує квартиру і на підставі яких документів він це робить?

Агенти будь-яких агентств, що продають варіанти, можуть відповідати на різноманітні питання, пов'язані з квартирою. Якщо щось не в порядку з історією квартири, то часто при детальних запитаннях посередники або кидають трубку, або відмовляються показувати квартиру. Тому, зателефонувавши по телефону, задавайте якомога більше питань, цікавтеся усіма деталями, пов'язаними з квартирою.

Нюанс четвертий. Не ведіться на дешевизну
 

Якщо ціна квартири нижче аналогічних в цьому районі, це дуже підозріло. Не слід довіряти поширеній відповіді на це питання: власникам треба швидше продати, щоб поїхати, заплатити за лікування, за заміський будинок. Швидше за все, з цією квартирою щось не в порядку, і яким саме чином вона дісталася власникам, треба розбиратися.

Наша порада:
 

Навряд чи варто самостійно лізти в нетрі вивчення історії квартири. На етапі вивчення ринку і при підборі варіанти, краще за все орієнтуватися на середні ціни, відкинувши найдорожчі і найдешевші аналогічні за параметрами пропозиції.


 

Cпорiднене
Пошук житла: як зробити це правильно та швидко | 0 коментарі | | Створити новий обліковий запис
Думки адміністрації сайту можуть не співпадати із думками коментаторів. Сайт не несе відповідальності за зміст коментарів.

Зараз на сайті
Гості: 5
Нове

Статті

Немає нових статтей

Коментарi останні 2 днів

Немає нових коментарів
 Авторське право © 2009 НЕРУХОМІСТЬ: ВИБІР ТА ОГЛЯД РИНКУ
 Всі торгові марки і авторські права на цій сторінці належать відповідним власникам.